ארה"ב וקנדה כללי

 • בעמוד זה תמצאו כתבות כלליות על טיול לארצות הברית ולקנדה, כולל המלצות לאן כדאי לנסוע, חומר רקע והעשרה (היסטוריה, זואולגיה, אקטואליה ועוד), וכן מידע שימושי והמלצות (לטיולי קמפינג וקרוואן, למסלולי הליכה, לאתרי טיול מומלצים עם הילדים ועוד).

 • לאן לנסוע בטיול ראשון לארה"ב וקנדה?

  טיול בארה"ב וקנדה – לאן לנסוע בטיול ראשון? (וגם לאן לנסוע בטיול השני והשלישי…) זו אחת השאלות הכי משמעותיות בתכנון הטיול שלכם. ארצות הברית וקנדה הן מדינות ענקיות, וכאשר מחליטים לנסוע לבקר בהן – ההחלטה שקולה להחלטה לנסוע לאירופה.

  לחצו לכתבה
 • דירוג הפארקים הלאומיים של ארה"ב

  ב-48 המדינות התחתונות של ארה"ב (ללא הוואי ואלסקה) יש קרוב ל-50 שמורות טבע לאומיות, וכאשר האמריקנים מכריזים על שמורה לאומית הם בדרך כלל לא טועים – אכן מדובר על מקום שהוא פאר היצירה, אזור מרהיב ביופיו ומיוחד באופן יוצא דופן. בכתבה זו תוכלו למצוא מידע ותיאור של כל השמורות הלאומיות של ארה"ב פלוס דירוג של רמת יופיים.

  לחצו לכתבה
 • מגדיר בעלי חיים בארה"ב ובקנדה

  ארה"ב וקנדה הן מדינות ענקיות, יוצאת דופן ברב-הגוניות שלהן. במרחביהן, הנושקים לשני אוקיינוסים, יש הרים מושלגים, יערות עבותים מדבריות, ביצות, שדות עשב ועוד מגוון בתי גידול נוספים. עושר זה, יחד עם העובדה שרוב שטחן יושב על ידי האדם הלבן רק לפני כמאתיים שנה, מאפשרים בהן קיום עולם חי עשיר שעדיין לא הוחרב כליל על ידי הציוויליזציה המערבית.

  לחצו לכתבה
 • ממושבה למדינה – מגילוי אמריקה ועד לעצמאות

  סקירה היסטוריה קצרה וקלילה על הפיכת של ארה"ב ממושבה למדינה – מגילוי אמריקה על ידי כריסטופר קולומבוס בשנת 1492, דרך נחיתתה של הספינה מייפלאוור על חופי מדינת מסצ'וסטס (ולאחר מכן חגגית חג ההודיה הראשון במטרה להודות לאל על כך ששרדו את החורף הראשון ביבשת החדשה) ועד מסיבה התה המפורסמת וכמה קרבות של מלחמת העצמאות שהובילו בסופו של דבר לקבלת עצמאות מבריטניה.

  לחצו לכתבה
 • מלחמת האזרחים על קצה המזלג

  מלחמת האזרחים האמריקנית שהתרחשה בשנים 1865-1861 הייתה אחת התקופות החשוכות והאלימות בהיסטוריה של ארה"ב. מעל 600,000 איש קיפחו את חייהם במהלך מלחמה זו, יותר מבכל המלחמות שארה”ב השתתפה בהן בשנים שלאחר מכן. בכתבה זו תוכלו לקרוא סקירה קצרה על מלחמה עגומה זו.

  לחצו לכתבה
 • נשיאי ארה"ב, מהקמת המדינה ועד היום

  רשימה של כל נשיאי ארה"ב – באיזה שנים שלטו וכן כמה מילים על מה אפיין את שלטונם. החל מג'ורג' וושינגטון שהנהיג את ארה"ב בשנים 1797-1789 ועד לנשיא הנוכחי – ג'ו ביידן שנבחר לנשיאות בשנת 2021.

  לחצו לכתבה
 • איש היה ושמו ג'ון מיור

  "…כל אחד זקוק ליופי בדיוק כפי שהוא זקוק ללחם ולמקומות לשחק בהם ולהתפלל בהם. כל אחד זקוק למקום שבו הטבע מרפא ונותן כוח לגוף ולנפש…" כתב מיור, שפרסם במשך תקופת חייו כ-300 מאמרים ועשרה ספרים, שבהם תיעד את מסעותיו בהרי הסיירה נוואדה, באלסקה ובמקומות נוספים בעולם. כאן תוכלו לקרוא עוד על איש זה שעיצב, באהבתו הרבה לטבע, את המושג שמירת טבע שרבים מאיתנו כל כך מוקירים היום.

  לחצו לכתבה
 • מקומות שהם אנדרייטד

  בכתבה הזו תוכלו לקרוא על יעדים בארה"ב ובקנדה שהם מומלצים מאוד לביקור ועדיין לא מאוד פופלאריים ביעדי הטיול של התייר הישראלי. המידע הוא סוביקטיבי בלבד – על סמך החוויה האישית שלי באתרים אלה, שעליהם נמנים בין השאר: הערים שיקגו ונשאוויל, חופי יד המחבת של פלורידה, שמורת הטבע הלאומית אקדיה, חופי אורגון, שמורת קניונלנדס, חצי האי ג'אספה ועוד.

  לחצו לכתבה
 • מקומות שהם אוברייטד

  בכתבה הזו תוכלו לקרוא על יעדים בארה"ב ובקנדה מאוד פופלאריים ביעדי הטיול של התייר הישראלי (וביעדי הטיול של תיירים ככלל) בדרך כלל ובעיני מעט אוברייטד. המידע הוא סוביקטיבי בלבד – על סמך החוויה האישית שלי באתרים אלה, שעליהם נמנים בין השאר: חבל האמיש, אלף האיים, קניון אנטילופ, אגמי האצבעות, איי הקיז וגם אתרים יותר קטנים כמו האי אלקטרז, טירת הרסט, שדרת הכוכבים ועוד.

  לחצו לכתבה
 • המדריך לטיול בקרוואן ובחניוני לילה

  לינה בקרוואן היא אמצעי טיול נהדר המאפשר לינה בשמורות, בחיק הטבע, והמספק חווייה יוצאת דופן וייחודית של בילוי משפחתי. בטיול בקרוואן אפשר בערב, במקום לראות טלוויזיה או להיצמד למסכים, לשבת אל מול המדורה ולהסתכל על הכוכבים. בטיול בקרוואן אפשר להריח השכם בבוקר את ריח היער, לחוש במזג האוויר, ולצאת מהרכב ולצעוד כמה צעדים אל גדת הנהר או חוף האגם.

  לחצו לכתבה
 • לשחרר את ווילי

  סיפור שחרורו לטבע של קייקו, הלווייתן הקטלן המפורסם ביותר בעולם, המוכר יותר בשמו ההוליוודי ווילי (מהסרט לשחרר את ווילי), התחיל בחופי אורגון, באקווריום אלמוני בעיירה ניופורט. כאן זכה קייקו, שמשמעות שמו ביפנית 'בעל מזל', להתחיל במסע אל החופש אשר בסופו הושב אל מי הים שנים רבות לאחר שנלקח מהם באכזריות.

  לחצו לכתבה
 • 3.5 שבועות ב-3.5 דקות

  סרט המסכם טיול משפחתי של שלושה וחצי שבועות בדרום ארה"ב (משנת 2017), בשלוש וחצי דקות. מסתבר שאני לא צלמת וידיאו דגולה בלשון המעטה אבל בכל זאת יצא סרט נחמד.

  לחצו לכתבה
 • 10 יעדים מומלצים למטיילים עם ילדים

  ארצות הברית עם ילדים – ארה"ב היא יעד מושלם למטיילים עם ילדים והיצע אפשרויות הבילוי עם הילדים למטיילים במרחביה בלתי מוגבל. בכתבה זו אספנו עשרה מקומות מיוחדים במיוחד לבלוי עם הילדים, חלקם מוכרים יותר וחלקם מוכרים פחות, חלקם בילוי עירוני וחלקם בילוי בחיק הטבע.

  לחצו לכתבה
 • החניונים היפים ביותר בחוף המערבי

  ללינה בחניוני לילה בעת טיול בחוף המערבי של ארה"ב יתרונות רבים. טיול מסוג זה אינו רק זול יותר אלא מבחינות רבות גם מהנה יותר שכן הוא מאפשר לשהות בטבע 24 שעות ביממה, להתנתק מהטלוויזיה ומשאר חיבורי און ליין, לשמוע בלילה את רחש גחלי המדורה ולראות מעל כיפת האוהל מחזה של מליון כוכבים. בגלל הנוחות ובזכות היופי של חניוני הלילה בחבל ארץ זה, טיול עם אוהל יכול להפוך לחוויה שלא תישכח לעד, בעיקר אם מטיילים עם ילדים.

  לחצו לכתבה
 • המלצות למטייל במערב ארה"ב

  המלצות למטייל במערב ארה"ב – מתי כדאי לנסוע למערב ארה"ב? – מה עדיף, קמפינג או בית מלון? – מה עדיף? אוהל או קרוואן – עלויות טיול בארצות הברית – זאת ועוד בכתבה זו שהתפרסמה באתר גו טרוול.

  לחצו לכתבה
 • המלצות למסלולים בשמורות מערב ארה"ב

  היכן ניתן ללכת עם הילדים בין עצים בני 2,000 שנה? איפה הסיכוי הרב ביותר לדייט פנים-אל-פנים עם דב או זאב, ומהו המסלול שאם צריך לבחור רק אחד – אסור לפספס אותו? אלה מסלולי ההליכה היפים ביותר בשמורות הטבע הלאומיות במערב ארצות-הברית

  לחצו לכתבה
 • טיול קמפינג ברחבי מערב ארה"ב וקנדה

  עשרת אלפים קילומטרים, אוהל קטנטן ונופים שאין דומים להם. משפחת דגני ויתרה על מלונות של חמישה כוכבים לטובת מיליוני כוכבים בשמים ויצאה לטיול קמפינג ארוך בפארקים במערב ארצות הברית וקנדה

  לחצו לכתבה
 • טיול לארצות הברית וקנדה – מתי לנסוע?

  החלטתם על טיול לארצות הברית או קנדה? לא בטוחים לאן כדאי לנסוע, לכמה זמן, איפה להתחיל, מה מומלץ יותר? ובכן שלב ראשון הוא לתזמן את מועד הטיול למזג האוויר. מזג האוויר בתת יבשת ענקית זו מגוון במיוחד ובחלק מהמקומות גם קיצוני באופן שחלון הזמן המאפשר לטייל בו קצר ביותר. להלן מידע המסכם מתי כדאי לנסוע לאזורים השונים, הכולל גם תיאור קצר של אזורים אלה 'על רגל אחת', כדי שתוכלו להתחיל לפנטז

  לחצו לכתבה
 • מפגשים מהסוג הדובי

  מפגשים עם דובים ברחבי ארה"ב הם חוויה בלתי נשכחת וגם די שכיחה, הודות להתאוששות באוכלוסיית הדובים במדינה והמצאותם גם בקרבת ערים. אם נתקלתם בדוב אשריכם, אך חשוב לזכור שמדובר בחיה מסוכנת ויש להקפיד על כללי התנהגות. על מפגשים דוביים, בהם תצטרכו אולי לטפס על עץ או להעמיד פני מתים, בכתבה שלפניכם

  לחצו לכתבה
 • נדידת הלווייתנים האפורים

  כתבה זו מיועדת לכל המתכננים לנסוע למדינת קליפורניה במהלך חופשת פסח. חודשי האביב הן הזמן הטוב ביותר לראות בה את נדידת הלווייתנים האפורים לאורך חופיה הנהדרים של מדינה זו. זהו הזמן בו הלוטרות, אריות הים וכלבי הים וגוריהם הקטנים נצפים במספרים גדולים לכל אורך קו החוף, ובעיקר באזור מפרץ מונטריי ודרומה לו.

  לחצו לכתבה
עקבו אחרי האינסטגרם שלי
0