המלצות לשכירת בתים ודירות

המלצות לשכירת בתים ודירות – שכירת בית בחיק הטבע או דירה בעיר בעת טיול לארה"ב ולקנדה יכולה להיות חוייה נחמדה ומומלצת. יש מספר יתרונות וחסרות בשכירת בתים ודירות בהשוואה ללינה בבתי מלונות ואלה מפורטים להלן.

יתרונות ללינה בבית/דירה:

 1. בית או דירה הרבה יותר מרווחים ומאפשרים לינה של משפחות גדולות ביחד עם סלון משותף והרבה יותר מרחב (במקום שכירת כמה חדרי מלון נפרדים).
 2. בבית או דירה אפשר לבשל (חיסכון כספי וגם יתרון גדול עבור משפחות דתיות או משפחות שיש ביניהן אלרגים למרכיבי מזון מסויימים).
 3. יש מקומות בהם מבחר המלונות דל (בעיקר עירות נופש קטנות), ומנגד יש בהן היצע גדול של בתי נופש נהדרים במיקומים שאף מלון לא ישתווה להם (למשל קו ראשון לחוף הים, לשפת אגם או סתם כך ביער מבודד).

חסרונות ללינה בבית/דירה:

 1. הבית או הדירה שתשכרו הם במידה מסויימת חתול בשק. גם אם שכרתם בית עם ביקורות טובות, הוודאות שתקבלו מוצר איכותי פחותה בהשוואה לסיכוי שתקבלו חדר ללא תקלות במלון עם ביקורות טובות.
 2. מבחינה תקציבית בד"כ לא משתלם ללון בבית או בדירה אם מדובר על שהות קצרה, שכן חלק מהעלות היא עבור שירותים חד פעמים – כמו ניקוי למשל. כמו כן בדרך כלל יש מינימום לילות שחובה להזמין (גם במלונות חובה לעתים להזמין 2-3 לילות אבל בהזמנת יחידות אירוח המגבלה הזו בד"כ משמעותית יותר).
 3. אין שירות נקיון יומי ואין שירות תיקונים מיידי.
 4. לעתים (בעיקר אם מבצעים את ההזמנה חודשים רבים מראש) יתכן מצב בו בעל הנכס מוכר אותו ומבטל את ההזמנה. זה נדיר (ותיאורטית יכול לקרות גם במלון) אבל זה קורה. לכן אם ההזמנה היא במקום פופלרי בעונה עמוסה, כדאי תמיד להזמין מלון כגיבוי (עם אפשרות ביטול), ולבטל בהמשך.
 5. מטיילים בד"כ הרבה יותר מורגלים בהזמנת חדר במלון ופחות מורגלים בהזמנת דירה (הליך מעט יותר מורכב בדרך כלל).
 6. תנאי הביטול בהזמנת בית/דירה בדרך כלל הרבה פחות נוחים בהשווה להזמנת חדר במלון.

כדי לסייע לכם ולהפוך את שכירת הבית/דירה להליך קל ופשוט יותר נכתב מדריך זה. אם תעקבו אחר ההנחיות תוכלו לשכור באמצעותו בית/דירה מדורג טוב/במיקום טוב וכן תוכלו להבין את הניואנסים שמי שאין לו נסיון פחות יצליח להבין בנקל.

אני ממליצה לשכור בתים ודירות בארה"ב ובקנדה דרך אתר vrbo. זהו אתר ותיק עם היצע רב, ומאוד מהימן – אישית אני מעולם לא התאכזבתי מהשירות ומהבתים ששכרתי דרכו ומעולם לא נתקלתי בבעיות ובקשיים, וכך גם לקוחותי – למעט מקרה אחד של לקוח ששכר דירה בסן פרנסיסקו וההזמנה בוטלה כמה שבועות לפני הביקור (בשל מכירת הנכס).

אפשר כמובן גם להזמין בתים ודירות דרך אתר Airbnb אבל יש לקחת בחשבון שיחידות האירוח המוצעות באתר vrbo הן כאלה שעומדות בדרך כלל להשכרה קבועה, ואילו היחידות שמוצעות דרך אתר Airbnb בארה"ב ובקנדה (שונה במעט מאירופה) הן כאלה שמשמשות לעתים למגורי בעלי הבית ואלה משכירים אותם מפעם לפעם. לכן הזמנת בית או דירה באתר vrbo בדרך כלל מומלצת יותר.

כדי להזמין לינה באתר vrbo יש לעבוד נכון על פי ההנחיות הבאות:

 1. כדי להתחיל בחיפוש יש להזין את שם העיר או העיירה, תאריכים, מספר אנשים – ראו הדגשה בצהוב (במקרה הזה של דירות בסן פרנסיסקו, עיר שיש בה היצע מוגבל של חדרי מלון המתאימים למשפחות גדולות, ולכן לינה בדירה בתחומה היא אפשרות מומלצת בהחלט), וכן אפשר להזין בפילטור טווח מחירים (ליום או לכל השהות), מספר חדרים/חדרי אמבטיה ועוד – ראו הדגשה בירוק.

 2. בשלב הזה תקבלו רשימה של כל יחידות האירוח המוצעות, וכאן מתחילה למעשה ההתברברות של רוב המטיילים. איך בוחרים? בדרך כלל יש הרבה אפשרויות (אלא אם אתם מזמינים ברגע האחרון ואז ההיצע יהיה נמוך), ומאוד קשה לבחור. אני מעדיפה לא להזין את סינון  סדר הצגת התוצאות (מחיר גבוה לנמוך, ביקורות וכדומה), ומציעה דבר ראשון לראות היכן הנכס ממוקם. למשל במקרה הזה חיפשתי בית בסביבות שמורת הטבע הלאומית אקדיה (באי מאונט דזרט), היה חשוב לי למצוא בית קרוב לים. הזנתי את תאריכי השהות, את מספר האנשים, את התקציב ללילה (עד 600 דולר) ועשיתי זום אין במפה, כל הבתים שמסומנים בוורוד נראו לי קרובים מאוד לקו המים (אפשר אגב גם להזין בפילטור Beachfront או Oceanfront, אבל מנסיון – זה לא תמיד עובד):

  בשלב הבא אני עוברת לבדוק את הנכסים שנראים לי במיקום מתאים. למשל הנכס הזה.

  לפי המיקום שבמפה הנכס נראה קרוב לקו המים, אבל בתמונות של הנכס לא רואים שום קרבה לים (ובדרך כלל כאשר נכנס שוכן באתר טבע יפה, או כאשר מדובר על דירה בעיר עם נוף מטמטם, זה יודגש ולא יוצנע. יש לציין שבתיאור הנכס בדרך כלל לא תוכלו למצוא את כתובותו, רק מיקום כללי, וזה כמובן לא מספיק כדי לדעת האם הוא שוכן קו ראשון למים למשל, אם רוצים לקבל מידע מדוייק אפשר לשלוח מייל לבעל הבית או למי שמנהל את הנכס ולשאול). כמו כן התמונות לא מאוד מחמיאות באופן כללי. הביקורות לעומת זאת מצוינות – ציון של 9.8, וגם התוכן של הביקורות טוב. אממה – לנכס הזה יש רק 7 ביקורות, ולכן אי אפשר בעצם להתייחס לציון הזה ברצינות. מהסיבה הזו, אם רוצים לפלטר, אין ממש טעם לפלטר את תוצאות החיפוש על פי Guest rating (מסומן בצהוב למטה). עדיף לפלטר על פי Number of reviews (מסומן בירוק למטה) ואז לבחור את הנכסים שיש להם את מספר הביקורות הגבוה ביותר, שמדורגים הכי טוב (אגב, לפעמים נכנסים למערכת בתים חדשים שאין להם בכלל ביקורות. הבתים הללו הם לעתים קרובות זולים יותר, עם זמינות גבוהה יותר, ולא בהכרח בשל העבודה שהם פחות טובים אלא בגלל שהם חדשים ועם מעט ביקורות, ולכן אנשים חוששים להזמין אותם).

  אז ממשיכים לחפש… נכנס נוסף – הבית הזה. מדורג 10/10, 27 ביקורות (בדרך כלל מעדיפה ללכת על מעל 50 ביקורות אבל גם 27 עם כזה ציון גבוה זה לא רע). והכי חשוב – יש תצלום של הבית מבחוץ (מצד שמאל למטה) שמראה את הקרבה שלו לקו המים (שבמקרה הזה היה לי חשוב). גם התמונות של פנים הבית יפות (כדי לראותן לוחצים על העיגול הוורוד). בקיצור בהחלט בית שאפשר לסגור עליו ולהזמין.

  כאן אפשר לראות קצת תמונות של פנים הבית (נראה נקי, מואר, כפרי עם טאצ' של מודרניות), תמונות של החוף הסמוך והכי אהבתי – תמונה של המרפסת הגדולה עם הנוף הנהדר (איזה יופי. לא משתווה לשום מלון ובהחלט עושה חשק):
 3. אבל רגע. עוד לא סיימנו. בחלק מהיחידות אירוח ההזמנה היא מיידית ובחלק יש להגיש בקשה – לעתים היא תאושר ולעתים לא. ראו להלן שני בתים לדוגמא להשכריה בעיירה בנדון (Bandon) שלחופי מדינת אורגון (בעיירה זו היצע המלונות הוא דל יחסית ומנגד יש לחופי העיירה בתי נופש נהדרים). עשיתי חיפוש אחר בתים בעיירה זו (ראו כאן את תוצאות החיפוש) ומצאתי שני בתים שמצאו חן בעיני. שניהם מדורגים גבוה ושניהם ממוקמים בקו ראשון לים. בבית אחד ההזמנה היא מיידית (עיגול ירוק) ובבית אחד יש להגיש בקשה להזמנה (עיגול צהוב).
 4. שלב אחרון – תשלום. יש לבצע את התשלום באתר בלבד, ואם בעל הבית יוצר קשר ומבקש תשלום ישיר מומלץ מאוד לסרב. בדרך כלל התשלום הכולל מחולק לכמה תשלומים ויש  לוודא שאתם מקבלים הודעות מהאתר ומשלמים אותם במועד.
 5. לאחר ההזמנה תוכלו לתקשר עם מנהלי הנכס ישירות (דרך האתר), לשאול שאלות ולקבל מידע מדוייק (כתובת, קוד כניסה וכדומה). בדרך כלל לא תפגשו את בעלי הבית או את מנהלי הנכס – תיכסו כאמור עם קוד ותנעלו בעזיבה. בבית או בדירה עצמם תמצאו בדרך כלל חוברת הנחיות וכן מספר טלפון ליצירת קשר במקרה של תקלות (אבל אל תצפו לפיתרון מידי – זה לא מלון ויש לקחת זאת בחשבון). כמו כן בחוברת זו יצוין כיצד עליכם להשאיר את יחידת הדיור בסוף השהות (לאן לזרוק את האשפה, האם להוריד את הסדינים מהמיטות ולשים בערמה וכדומה – כל נכס עם הנהלים שלו, שלמען השם הטוב שלנו הישראלים, כדאי להשתדל ליישם).

ראו כאן כמה הצעות לבתים מומלצים במיוחד:

בית נופש לחופי מפרץ מקסיסקו, צפון מערב מדינת פלורידה:

בית על המים (אין דברים כאלה ואף מלון לא ישתווה לבית שכזה) מצפון ללוס אנג'לס:

בית נהדר על הנהר ובתוך יערות הרדווד של צפון קליפורניה:

בית ענקי המתאים ל-18 איש, בהרי האדירונדק של מדינת ניו יורק (לא רחוק מלייק פלסיד), לחופי אגם סרנאק, מקום מושלם לבילוי משפחתי מורחב:

בית עץ מטמטם (!) בנקודת היישוב איילנד פארק, לא רחוק מהעיירה ווסט ילוסטון, ממערב לשמורת ילוסטון:

עקבו אחרי האינסטגרם שלי
0