קניון אנטילופ

קניון אנטילופ (Antelope Canyon), השוכן סמוך לעיירה פייג’ (Page) שבאריזונה, הוא קניון אבן חול יפהפה, בשטחה של השמורה האינדיאנית של בני השבט נוואחו. מכיוון שזוהי שמורה אינדיאנית אי אפשר לטייל בה באופן חופשי, והאזור שניתן לסייר בו מוגבל יחסית. ההגעה למקום והסיור בו אפשריים רק בליווי מדריך אינדיאני מקומי. לכן אופי הטיול בקניון ממוסחר למדי, עובדה היכולה ללא ספק להעיב על הביקור במקום. יחד עם זאת המקום יפהפה ושווה ביקור.

יש במקום שני קניונים עיקריים – הקניון העליון (שהוא רחב למטה וצר למעלה) קצת יותר מרשים אבל ההליכה בו פחותה. התחתון צר יותר (היציאה ממנו היא מסדק צר באדמה) ולכך יש גם אפקט מרשים, ההליכה בו מעט ארוכה יותר (ואינה הליכה של הלוך וחזור) וכוללת עלייה וירידה בסולמות מדרגות (לא הליכה קשה).

מבחינת איזה קניון עדיף? אין לך תשובה חד משמעית…. רוב התמונות הקלאסיות היפהפיות של הקניון צולמו בקניון העליון שהוא כאמור מעט יותר מרשים. מצד שני ההליכה בו קצרה מאוד (הליכה הלוך וחזור) ולכן קשה לחוות את יופיו. בהליכה בקניון התחתון אפשר לא רק לראות את היופי אלא גם לחוות אותו מעט (למרות שמדובר על הליכה קצרה, ובטור ארוך של אנשים). שני הקניונים עמוסים מאוד, והסיורים בהם ממסוחרים מאוד.

כל מי שמתכנן ביקור אל קניון אנטילופ בשנה הקרובה – כדאי שיזמין מקום מבעוד מועד. אורך הסיור בין שעה לשעתיים. הסיורים מתמלאים מהר – חודשים רבים מראש. למידע על חברות דרכן ניתן להזמין:
https://navajonationparks.org/guided-tour-operators/antelope-canyon-tour-operators/

על פי נסיוני אין הבדל מהותי בין החברות. מי שמגיע ללא הזמנת מקום יכול אמנם למצוא מקום פנוי של הרגע האחרון לסיורים אך יש בכך מידת סיכון. שימו לב – מי שאינו אוהב אתרים ממוסחרים מומלץ שיוותר על סיור זה – שלמרות יופיו הרב (המקום באמת יפהפה) הינו המוני ביותר.

מבחינת שעות ביממה בהם כדאי לצאת לסיור – השעות המומלצות ביותר מבחינת תאורה לצילומים הן כמובן שעות הצהריים. בשעות הצהריים חודרות קרני השמש לקניון בצורה מושלמת ומשמשות תפאורה נהדרת לצילומים. יחד עם זאת בשעות אלה עמוס במיוחד (לא שבשאר השעות לא עמוס…) ויותר קשה למצוא כרטיסים פנויים. אם מטרתכם אינה בהכרח להוציא 'תמונה מנצחת' – אפשר בהחלט להסתפק בסיור בשעות הבוקר המוקדמות או בשעות אחר הצהריים המאוחרות.

כל מי שהזמין מקום לסיור אל קניון אנטילופ – כדאי שיקח בחשבון את בלבול השעות (שעון קיץ/חורף במקום). למידע נוסף לחצו כאן

הפנייה לקניון אנטילופ מכביש 98 ממוקמת כחמישה מייל ממזרח לצומת הכבישים 89 ו-98.

ראו מיקום קניון אנטילופ תחתון באדום, הקניון העליון מסומן בכחול, פרסת הסוס (מסלול קצר את תצפית על עיקול של נהר הקולורדו שחובה לטייל בו אם מגיעים לאזור) מסומנת בצהוב:


קניון אנטילופ נכלל בכתבות שלי על מקומות שהם אוברייטד. אפשר לקרוא מדוע כאן

הערה: מקבלת לאחרונה הרבה המלצות על ביקור בקניון אנטילופ x – אזור לא מוכר ולא מתוייר של קניון אנטילופ. לא ביקרתי אז קשה לי לחוות דעה. למידע ולהזמנות: https://www.antelopecanyon-x.com/

למלונות מומלצים בעיירה פייג' לחצו כאן

למידע נוסף על יעדי דרום מערב ארה"ב לחצו כאן


יורדים בסולמות אל הקניון התחתון

בסיור אל הקניון התחתון – אחרי שיורדים המשך ההליכה בקניון כוללת עלייה לבמעלה הקניון – עלייה בסולמות

ויוצאים החוצה מנקיק צר באדמה

עקבו אחרי האינסטגרם שלי

ניוזלטר

הצטרפו לרשימת התפוצה שלנו

וקבלו עדכונים, מידע על מבצעים, המלצות על יעדים חדשים ועוד, והרבה לפני כולם.

מכירים את מחולל המסלולים שלנו?

הדרך החדשה לתכנן טיול לחו"ל

מוזמנים להתנסות