קניון אנטילופ

קניון אנטילופ (Antelope Canyon), השוכן סמוך לעיירה פייג’ (Page) שבאריזונה, הוא קניון אבן חול יפהפה, בשטחה של השמורה האינדיאנית של בני השבט נוואחו. מכיוון שזוהי שמורה אינדיאנית אי אפשר לטייל בה באופן חופשי, והאזור שניתן לסייר בו מוגבל יחסית. ההגעה למקום והסיור בו אפשריים רק בליווי מדריך אינדיאני מקומי. לכן אופי הטיול בקניון ממוסחר למדי, עובדה היכולה ללא ספק להעיב מאוד על הביקור במקום. יחד עם זאת המקום יפהפה ושווה ביקור.

יש במקום שני קניונים עיקריים:

הקניון העליון (שהוא רחב למטה וצר למעלה) קצת יותר מרשים אבל ההליכה בתוכו פחותה. הסיור בקניון העליון כולל נסיעה קצרה בג'יפים בדרך עפר ולאחריה הליכה בקניון (ההליכה בקניון היא חד כיוונית ולאחריה יש הליכה – הכוללת ירידות ועליות בגרם מדרגות חזרה לרכבים באזור חשוף).

הקניון התחתון (שהוא צר למטה ורחב יותר למעלה) שההליכה בו מעט ארוכה יותר – 400 מ', וכוללת עלייה וירידה בסולמות/מדרגות (ממש לא הליכה קשה ומתאימה גם לכאלה שאינם מטיבי לכת וכן לילדים). היציאה מהקניון התחתון היא מסדק צר באדמה, ולכך יש גם אפקט חוייתי. הסיור בקניון התחתון מתחיל סמוך למגרש החניה (ללא נסיעת ג'יפים כפי שיש בקניון העליון).

איזה קניון עדיף?

אין לכך תשובה חד משמעית…. רוב התמונות הקלאסיות היפהפיות של הקניון צולמו בקניון העליון שהוא ככל הנראה מעט יותר מרשים מבחינת המבנה שלו והאפקט של האור החודר אליו. מצד שני ההליכה בו קצרה יותר וחווייתית פחות. בהליכה בקניון התחתון אפשר לא רק לראות את היופי אלא גם מעט לחוות אותו (למרות שגם במקרה זה מדובר על הליכה קצרה, ובטור ארוך של אנשים).

אם מטיילים עם ילדים – יתכן שההליכה בקניון התחתון תהיה מעט יותר חוויתית עבורם, ולכן יש לטיול בקניון זה יתרון קל במקרה זה. יש גם לציין שהטיול בקניון התחתון הרבה יותר זול (לפעמים ממש חצי מחיר) מהטיול בקניון העליון, וזהו עוד יתרון משמעותי לטיול בקניון התחתון

כל מי שמתכנן ביקור בקניון אנטילופ – כדאי שיזמין מקום מבעוד מועד שכן הסיורים מתמלאים מהר (לחודשי הקיץ יש להזמין לעתים מקום אף חצי שנה מראש). אורך הסיור 1-1.5 שעות.

למידע על חברות דרכן ניתן להזמין כרטיסים לסיורים בקניון אנטילופ לחצו כאן

מי שלא הזמין סיור מראש ולא הצליח למצוא כרטיסים – יכול לנסות את מזלו דרך החברה הזו שמציעה סיורים בקניון סמוך ללא ההזמנה מראש.

מי שמפריע לו המסחור הרב והעומס של הסיורים בקניון אנטילופ יכול לבחור לצאת לסיור  בקניון איקס (Canyon X) שהוא למעשה קטע מהערוץ של קניון אנטילופ אבל בחלק אחר שלו – הסיור הרבה פחות ממוסחר מהסיור באזורים המפורסמים יותר של הקניון אם כי קניון זה מעט פחות מרשים מהקניון התחתון והעליון ולכן בעיני לפחות ביקור בו הוא בעדיפות נמוכה

להמלצה על מלונות בעיירה פייג' הסמוכה לקניון אנטילופ לחצו כאן

על פי נסיוני אין הבדל מהותי בין החברות. מי שמגיע ללא הזמנת מקום יכול אמנם למצוא מקום פנוי של הרגע האחרון לסיורים, אך יש בכך מידת סיכון.

מבחינת שעות ביממה בהם כדאי לצאת לסיור – השעות המומלצות ביותר מבחינת תאורה לצילומים הן כמובן שעות הצהריים. בשעות הצהריים חודרות קרני השמש לקניון בצורה מושלמת ומשמשות תפאורה נהדרת לצילומים. יחד עם זאת בשעות אלה עמוס במיוחד ויותר קשה למצוא כרטיסים פנויים. אם מטרתכם אינה בהכרח להוציא 'תמונה מנצחת' – אפשר בהחלט להסתפק בסיור בשעות הבוקר המוקדמות או בשעות אחר הצהריים המאוחרות.

שימו לב:

  • מי שאינו אוהב אתרים ממוסחרים מומלץ שיוותר על הסיור בקניון אנטילופ – שלמרות יופיו הרב הינו המוני וממוסחר ביותר
  • הכניסה לקניון יכולה להיסגר ללא התרעה מוקדמת, מהרגע להרגע (גם בקיץ), כאשר יש צפי לשטפונות או כאשר מתחיל טפטוף
  • כל מי שהזמין מקום לסיור אל קניון אנטילופ – כדאי שיקח בחשבון את בלבול השעות (שעון קיץ/חורף במקום). למידע נוסף לחצו כאן

הפנייה לקניון אנטילופ (תחתון ועליון) מכביש 98 ממוקמת כחמישה מייל ממזרח לצומת הכבישים 89 ו-98

אפשר גם להגיע לקניון מלמטה (מכיוון אגם פאוול) בשיט בקיאקים, חווייה נהדרת, ראו מידע כאן

ראו מיקום קניון אנטילופ תחתון באדום, הקניון העליון מסומן בכחול, פרסת הסוס (מסלול קצר אל תצפית על עיקול של נהר הקולורדו שחובה לטייל בו אם מגיעים לאזור) מסומנת בצהוב:


נוסף על קניון אנטילופ, יש באזור העיירה פייג' קניוני אבן חול צרים (המכונים Slot Canyon) נוספים, כמו:
Rattlesnake Canyon
Owl Canyon
Water Holes Canyon
Buckskin Gulch (הקניון זה ממוקם כשעה נסיעה מפייג', אפשר גם לטייל בו באופן עצמאי, לא חייבים סיור מודרך)
כדי לבקר בחלק מהקניונים יש להוציא אישור ובחלק אפשר לבקר רק בסיור מודרך.


לקריאת הכתבה באנגלית לחצו כאן

קניון אנטילופ נכלל בכתבה שלי על מקומות שהם אוברייטד. אפשר לקרוא מדוע כאן

להמלצה על מלונות בעיירה פייג' הסמוכה לקניון אנטילופ לחצו כאן

למידע נוסף על יעדי דרום מערב ארה"ב לחצו כאן


להזמנת סיורים ולמידע נוסף:

 


יורדים במדרגות אל הקניון התחתון

בסיור אל הקניון התחתון – אחרי שיורדים במדרגות אל תוך הקניון, המשך ההליכה בקניון כוללת עלייה בסולמות במעלה הקניון

יוצאים החוצה מהקניון התחתון מנקיק צר באדמה


קניון איקס, פחות מרשים מהקניון התחתון והעליון אבל עדיין יפה


עוד תמונה של קניון איקס

עקבו אחרי האינסטגרם שלי
0

8% הנחה

על השכרת רכב בארה"ב וקנדה

דרך חברת אופרן

לחצו כאן להזמנה