מרכז ארה"ב

 • בעמוד זה תמצאו כתבות על חלב הארץ העצום של מרכז ארצות הברית. מדינות מרכז ארצות הברית, הן בחלקן הגדול הנידחות יותר והמתויירות פחות, ועדיין יש בהן פניני טבע ונוף נהדרים ומומלצים מאוד לביקור.

 • המדריך לשמורת בדלנדס

  בדלנדס הוא פארק קטן יחסית השוכן בליבו של המערב התיכון של ארה"ב, בין המישורים העצומים וערבות העשב של מדינת דרום דקוטה. נוסף על ערבות העשב שפארק זה משמר, יש בפארק גם אזורים נרחבים של בתרונות חשופים שיוצרים בו תוואי שטח מרשים ומעניין של צריחים, תהומות, חריצים, בקיעים, ועמודי סלע, שנראים כאילו הם לא מהעולם הזה.

  לחצו לכתבה
 • המדריך לשמורת תאודור רוזוולט

  תאודור רוזוולט הוא שמורת טבע לאומית יפה הכוללת נוף פתוח של ערבות עשב, ערוצי נחלים ובתרונות, והממוקמים בלב המישורים הנרחבים של מדינת צפון דקוטה בחלקו הצפוני של המערב התיכון של ארה"ב. השמורה נקראת על שמו של נשיא ארה"ב ה-26, תאודור רוזוולט שהיה חובב טבע מושבע.

  לחצו לכתבה
 • אתרי טיול במערב דרום דקוטה

  כתבה המרכזת את מירב אתרי הטיול של מערב מדינת דרום דקוטה – שמורת הטבע הלאומית בדלנדס, שמורת הטבע הלאומית ווינד קייב, הבלק הילס, שמורת המדינה קסטר פארק, הר ראשמור ושמורת המדינה בייר ביוט.

  לחצו לכתבה
 • המדריך לשמורת אייל רויאל

  פארק אייל רויאל הוא שמורת טבע לאומית השוכנת על אי במי אגם סופיריור, בשטחה של המדינה מישיגן. אגם זה הוא הגדול מבין האגמים הגדולים שהם גוף המים המתוקים הגדול בעולם.

  לחצו לכתבה
 • המדריך שמורת גוואדלופ

  פארק גוואדלופ שוכן בחלקה המערבי של מדינת טקסס. הרי השמורה הם בחלקם שונית מאובנת שנקברה במי הים לפני למעלה מ-250 מיליון שנה ולאחר מכן הורמה כלפי מעלה בסדרת שברים שיצרו כאן רכס הרים. הרים אלה מתנשאים לגבהים של מעל 2,500 מ' מעל פני הים והם הגבוהים ביותר במדינה המישורית והעצומה הזו , וזו כנראה אחת הסיבות העיקריות להכרזתו של פארק לאומי במקום.

  לחצו לכתבה
 • המדריך לשמורת ביג בנד

  פארק ביג בנד שוכן בלב מרחבים עצומים, בפינתה המערבית של מדינת טקסס. זהו פארק מגוון המוקף מדבריות צחיחים שבליבו רכס הרים מיוער. כדי להגן על ערכי הטבע הייחודיים של פארק זה, הוכרז כאן בשנת 1944 הפארק לאומי, אולם, מיקומו בחצר האחורית של ארצות הברית, הפך אותו לפארקים שבאופן יחסי הינו לא מאוד צפוף או מתוייר, והרי לכם סיבה נוספת לטרוח להגיע לכאן.

  לחצו לכתבה
עקבו אחרי האינסטגרם שלי
0