כביש 1

כביש 1 הוא כביש שאורכו מעל 1,000 ק”מ, הנמתח לאורך חופיה של מדינת קליפורניה צמוד למי האוקיינוס השקט. הכביש מתחיל כ-100 ק”מ מדרום ללוס אנג’לס ומסתיים כ-300 ק”מ מצפון לסן פרנסיסקו. כמעט לכל אורך הכביש נשקפים נופים נהדרים. הקטעים היפים ביותר של הכביש הם באזור שמצפון לעיירה בודיגה ביי (Bodega Bay, השוכנת מצפון לסן פרנסיסקו. אזור רחוק יחסית מהנתיב שבו מטיילים רוב התיירים, קראו על קטע זה של כביש 1 כאן), ובאזור שמדרום למונטריי (ממונטריי דרומה עד העיירה מורו ביי, Morro Bay) שבו מתרכזים רוב התיירים הפוקדים כביש זה.

קטע הכביש שבין מונטריי למורו ביי (כ-200 ק”מ, כשלוש שעות נסיעה) הוא אחד הקטעים הדרמטיים ביותר מבחינת הנוף הנשקף מהם, ולאורכו מצוקים אדירים המתרוממים ממי הים, מפרצים בצבע טורקיז, חופים חוליים, יערות עבותים הנושקים לקו המים וכמובן עושר בלתי נדלה של יונקים ימיים. כדאי להקדיש לקטע זה (ממונטריי למורו ביי) יום מלא (כלומר ללון בלילה שלפני הנסיעה בכביש במונטריי ובלילה שאחרי במורו ביי – או ההפך). בנוסף – כדאי להקדיש יום מלא נוסף לביקור בעיירה מונטרי ובסביבתה.

ראו מידע על מקומות לינה מומלצים בעיירה מונטריי ובשכנתה פסיפיק גרוב כאן.

ראו מידע על מקומות לינה מומלצים בעיירות קמבירה ומורו ביי כאן.

המצוקים של כביש 1

פעילויות ואתרים מומלצים לאורך כביש 1 ממונטריי למורו ביי (מצפון לדרום):

  1. נסיעה בכביש ‘ 17 המייל’, לאורכו פזורים בתי פאר רבים הצמודים לחוף. דרך זו מתחברת עם כביש 1 בקרבת העיירה כרמל (Carmel), ואפשר לשלב ביום זה גם ביקור בה (אך גם אפשר לוותר על כביש ‘ 17 המייל’ ועל הביקור בכרמל, שאינו חובה כלל. הנסיעה בכביש ‘ 17 המייל’ כרוכה בתשלום).

בתי פאר לאורך החוף בכביש 17 המיילבתי פאר לאורך כביש 17 המייל

2. ביקור בשמורת המדינה פוינט לובוס (Point Lobos State Reserve), המשתרעת על כף בולט לים כשלושה ק”מ מדרום לכרמל. במקום בריכות סלעיות המאוכלסות בחסרי חוליות ימיים ומפרצים נחבאים בהם כלבי ים, אריות ים ולוטרות ים. בשמורה יש כביש היקפי, אשר ממנו מתפצלים מסלולי הליכה רגליים קצרים, ונוף כחול של ים נשקף מכל הכיוונים. כדי להגן על ערכי הטבע הייחודיים של האזור מוגבלת הכניסה לחוף לכ 450- איש בו בזמן (כך שאם מבקרים במקום בסוף השבוע, כדאי להגיע מוקדם. אין בשמורה חניה לקרוואנים ארוכים).

3. נסיעה לחוף הים היפהפה פייפר ביץ' (Pfeiffer Beach, יש לפנות מכביש 1 מערבה לכביש Sycamore Canyon Rd סמוך לנקודת היישוב ביג סר, Big Sur קל לפספס את הפנייה לכביש זה. הכביש המוביל למקום לא מתאים לקרוואנים ארוכים).

חוף פייפר היפהחוף פייפר, משתווה ביופיו ליופיים של חופי אורגון המפורסמים

4. טיול רגלי קצרצר אל תצפית על מפל מקווי (McWay Falls) המרשים, הזורם למפרץ בצבע טורקיז בשמורת המדינה ג’וליה פייפר ברנס (Julia Pfeiffer Burns State Park. החניה במקום לקרוואנים ארוכים מוגבלת).

מפלי מקווימפלי מקווי, זורמים בעיקר בחורף ובאביב

5. טיול נחמד ברגל, דרך יערות עצי רדווד, אל המפל שבשמורת לימקילן (Limekiln State Park, אורך המסלול הוא כארבעה ק”מ, כשני ק”מ לכל כיוון, קשה למצוא במקום חניה, אין במקום חניה לקרוואנים).

כביש 1 שמורת לימקילןשמורת לימקילן, מפל, עצי רדווד ושרכים

6. תצפית על פילי ים במושבה של פיידרס בלנקס (Piedras Blancas Elephant Seal Rookery) שמצפון לעיירה סן סימיון (San Simeon, ניתן לצפות בפילי הים כל השנה, אך החורף הוא העונה הטובה ביותר לכך).

כביש 1 פילי ים בסן סימיוןמושבת פילי הים הסמוכה לסן סימון, נקודת עצירה חובה לאורך כביש 1

7. ביקור בטירת הרסט (Hearst Castle) הסמוכה לעיירה סן סימיון, טירה מפוארת הניצבת על הגבעות שממזרח לקו החוף שנבנתה על ידי איש התקשורת האמיד וויליאם הרסט, והיום הנה אתר תיירות), יש להזמין מקום מראש ובמעוד מועד (אפשר גם בלב שלם לוותר על פעילות זו, שהנה ממוסחרת מאוד, ובעיקר אם הזמן מוגבל . מה שמיוחד בטירה זה בעיקר הפאר – אם כי גם הנוף מלמעלה יפה מאד. המקום מהווה מוקד משיכה בעיקר לאמריקנים – בגלל הארשת האירופאית, ולכן הפך לכזה יעד תיירות פופלרי).

כביש 1 מורו ביי

מורו ביי, עיירה יפהפייה עם סלע גרניט ענק המיתמר סמוך לחופה, מקום לינה מומלץ בדרום כביש 1

ראו מפה עם מיקום האתרים:

להמלצות על מלונות במונטריי: http://www.maslulim-america.com/montereyhotels/

במונטריי יש להזמין מקום לינה מבעוד מעוד, בעיקר לסופי שבוע בחודשי הקיץ

להמלצות על מלונות בקמבריה/מורו ביי: http://www.maslulim-america.com/cambriaandmorobayhotels/

למידע על הקטע הצפוני של כביש 1 (מצפון לבודיגה ביי)

ראו מפה של מיקום הקטע הצפוני של כביש 1 (מסומן בתכלת) לעומת הדרומי (המסומן בצהוב):
כביש 1 מפה


עדיף לנסוע בכביש 1 דרומה (כי אז נוסעים בצד של הים וקל יותר לעצור בנקודות התצפית) אך ההבדל לא מאוד משמעותי (גם נסיעה צפונה בהחלט מוצלחת ומהנה)

שימו לב – כביש 1 נסגר תכופות בשל מפולות קרקע. כדאי לוודא שהכביש פתוח לפני הנסיעה בו. אנחנו מעדכנים כאשר הכביש נסגר כאן וכן בדף הפייסבוק הזה


לקריאת הכתבה באנגלית לחצו כאן

ראו כאן כתבות נוספות על מדינת קליפורניה

למידע נוסף מומלץ לפנות לספר קליפורניה מסלולים:

עקבו אחרי האינסטגרם שלי
0

8% הנחה

על השכרות רכב לארה"ב ולקנדה

דרך חברת אופרן

לחצו כאן להזמנה