החניונים היפים ביותר בחוף המערבי, ארה"ב

ללינה בחניוני לילה בעת טיול בחוף המערבי של ארה"ב יתרונות רבים. טיול מסוג זה אינו רק זול יותר אלא מבחינות רבות גם מהנה יותר שכן הוא מאפשר לשהות בטבע 24 שעות ביממה, להתנתק מהטלוויזיה ומשאר חיבורי און ליין, לשמוע בלילה את רחש גחלי המדורה ולראות מעל כיפת האוהל מחזה של מליון כוכבים. בגלל הנוחות ובזכות היופי של חניוני הלילה בחבל ארץ זה, טיול עם אוהל יכול להפוך לחוויה שלא תישכח לעד, בעיקר אם מטיילים עם ילדים. יחד עם זאת, בחירת חניון לילה יפה הוא תהליך לא פשוט שכן קשה מאד לדעת מראש אילו חניונים הם צפופים, רועשים וחסרי חן ואילו ניחנו ביופי רב ומקנים תחושת טבע עילאית. כלל אצבע הוא שחניונים פרטיים (אלו שיש בהם חיבור לחשמל, מקלחות, מכונות כביסה ועוד) הם בדרך כלל פחות יפים מחניונים ציבוריים (שבהם יש אמנם שירותים ומים אבל בדרך כלל אין מקלחות), ושחניונים של יערות לאומיים (National Forests) ושמורות מדינה (State Parks) הם בדרך כלל, אם כי לא תמיד, יותר יפים מחניונים של שמורות טבע לאומיות (National Parks). לפניכם מידע על עשרה חניוני לילה יפים במיוחד לאורך החוף המערבי הממוקמים קרוב לאתרי תיירות פופולאריים שבהם חולפים רבים בעת טיולם אל חבל ארץ זה, לדעתינו חניונים אלה הם החניונים היפים ביותר בחוף המערבי:

1. Yosemite Creek Campground, השוכן לשפת נחל חולי מול מצוקי גרניט אדירים, הוא ללא ספק אחד החניונים היפים ביותר בשמורת הטבע הלאומית יוסמיטי אשר במדינת קליפורניה. בזכות העבודה שהחניון מרוחק מהעמק של השמורה הוא פחות צפוף והומה מחניוני העמק וכן הוא קטן יותר וניחן במרחב רב יותר. חלק מהאתרים להקמת האוהלים שוכנים ממש על גדת הנחל במיקום יוצא דופן ביופיו, ובנוסף במרחק הליכה קצר מהחניון שוכנת בריכה טבעית נהדרת. החניון פתוח מיולי עד ספטמבר ואי אפשר להזמין בו מקום מראש.

2. Bridalveil Creek Campground הוא עוד חניון יפהפה בשמורת יוסמיטי, הממוקם מדרום לעמק של השמורה, והמשקיף על נוף מעורר השתאות של מצוקי גרניט. כמו החניון שלעיל, גם חניון זה, זוכה לפחות מבקרים מחניוני העמק שכן הוא מרוחק מלב השמורה. החניון מהווה נקודת מוצא מצוינת למסלולי הליכה שהם מהיפים ביותר בשמורה, הוא פתוח מחודש יוני ועד חודש ספטמבר, ואי אפשר להזמין בו מקום מראש.

 3. Devil's Garden Campground השוכן בשמורת הטבע הלאומית ארצ'ס אשר במדינת יוטה הוא ללא ספק אחד המקומות היפים בעולם ללון בהם. המיקום של החניון – בין הקשתות האדומות ודיונות החול הפריכות של השמורה, מול נוף אינסופי של מדבר ופסגות, הוא יוצא דופן, ולינה במקום הופכת את כל הביקור בשמורת הארצ'ס לחוויה מיוחדת. זהו חניון נהדר ללון בו עם ילדים שכן הסביבה הקרובה לו היא כמו מגרש משחקים ייחודי שייצר הטבע, ובנוסף שבזכות העבודה שהוא שוכן בחבל ארץ מדברי ובלתי מיושב, מראה הכוכבים הנשקף מהחניון מדי ליל מרהיב. החניון פתוח אמנם כל השנה, אולם בחורף מתכסה לעתים קרובות במעטה שלג. ניתן להזמין מקום מראש.

4. Willow Flat Campground הוא חניון נוסף במרחבי מדינת יוטה הניחן ביופי יוצא דופן. החניון ממוקם במחוז 'איים בשמיים' של שמורת הטבע הלאומית קניונלנדס והנוף הנשקף ממנו על מרחבי רמת קולוראדו מרהיב ביופיו. זהו חניון קטן יחסית שאי אפשר להזמין אליו מקום מראש, והוא פתוח כל ימות השנה, אם כי בחורף מתכסה לעתים שלג.

5. Slough Creek Campground הוא ללא ספק החניון היפה ביותר בשמורת הטבע הלאומית ילוסטון אשר במדינת וואיומינג. חניון קטן זה שוכן בצפון מזרח השמורה, בפאתי עמק הלאמר, והעובדה שהוא פחות פופולארי משאר חניוני השמורה היא רק בגלל העובדה שהוא יותר מרוחק ופחות מוכר. החניון, השוכן לשפת נחל, מוקף בחבל ארץ פראי, בית גידול של זאבים ודובי גריזלי. החניון פתוח ממאי עד אוקטובר ואי אפשר להזמין בו מקום מראש.

6. Steep Ravine Campground הוא אחד החניונים היפים ביותר והמוכרים פחות לאורך חופי מדינת קליפורניה. חניון זה ממוקם כשעה נסיעה מסן פרנסיסקו, על מצוק, מול חופי האוקיינוס השקט. הנוף בלילה מהחניון על אורות העיר סן פרנסיסקו נהדר. זהו חניון קטנטן, המוגדר כאקולוגי – אי אפשר להגיע עם הרכבים עד אתרי הקמת האוהלים (יש לסחוב את הציוד כמה מאות מטרים ברגל). במי הים הנשקפים מאתרי הקמת האוהלים ניתן לצפות במגוון יונקים ימיים. החניון פתוח כל השנה וחובה להזמין אליו מקום זמן רב מראש.

7. Kirk Creek Campground אחד החניונים היפים ביותר לאורך כביש מספר 1 המפורסם הנושק לחופה של מדינת קליפורניה. חניון זה, הממוקם מדרום ליישוב ביג סר על מצוק תלול המתרומם מעל האוקיינוס, זוכה לנוף שאין שני לו, מקום נהדר לכאלו המחפשים שלווה ונוף כחול של הים. החיסרון היחיד של החניון היא העובדה שאין בו הרבה צל ושהגישה ממנו לחוף כרוכה בהליכה מעט מייגעת. החניון פתוח כל השנה ואי אפשר להזמין בו מקום מראש. באביב ובסתיו ניתן לצפות לעתים קרובות מהמצוק עליו שוכן החניון בסנפיריהם של לווייתנים אפורים הנודדים צפונה ודרומה לאורך חופי היבשת.

8. Kodachrome Basin Campground מהווה את אפשרות הלינה היפה ביותר בסמיכות לשמורת הטבע הלאומית המפורסמת ברייס אשר במערב מדינת יוטה. יופיו של החניון, השוכן בין צריחי חרסית אדומים וכתומים האופייניים לחבל ארץ זה יוצא דופן, בעיקר בליל ירח מלא אז הופך זוכה הנוף לנדבך מרשים נוסף. החניון פתוח כל השנה וניתן להזמין אליו מקום מראש.

9.Jedediah Smith Campground ממוקם בתוך יער עבות של עצי רד ווד, העצים הגבוהים בעולם, לצד נהר הסמית', בצפון מדינת קליפורניה, סמוך לשמורת הטבע הלאומית רד וודס. התפאורה המרשימה של חניון גדול זה, יחד עם העובדה שאתרי הקמת האוהלים בחניון ממוקמים במרחק רב יחסית זה מזה, הופכים אותו לראוי להיכנס לרשימה זו. החניון פתוח כל השנה וניתן להזמין בו מקום מראש.

10. Little Crater Campground שוכן באזור שעוצב על ידי פעילות ולקנית בשמורת הטבע ניוברי, החולשת על חבל ארץ לא מתויר במדינת אורגון, ממזרח לרכס הרי הקסקייד. החניון ממוקם לחופי אגם פאולינה היפהפה, הממוקם בתוך לוע של הר געש. זהו חניון מרווח ונעים וחלק מאתרי הקמת האוהלים שוכנים ממש על קו מים. החניון פתוח בחודשים מאי- אוקטובר ואי אפשר להזמין אליו מקום מראש.

למידע נוסף על חניונים בשמורות נבחרות בחוף המערבי, פלוס דירוג החניון לפי רמות יופי פנו לספרי סדרת זום אין.

בארצס יוטה החניונים היפים ביותר בחוף המערביהחניון של שמורת ארצ'ס, את החניונים היפים ביותר בחוף המערבי של ארה"ב

עקבו אחרי האינסטגרם שלי
0

8% הנחה

על השכרות רכב לארה"ב ולקנדה

דרך חברת אופרן

לחצו כאן להזמנה