הודעות-המלצות-עדכונים

 • הזמנת מקום בשמורת אקדיה

  אוקטובר 6, 2020

  שימו לב, כחלק מפיילוט חדש לשמורת הטבע הלאומית אקדיה שבמדינת מיין (צפון מזרח ארה"ב) תיתכן חובת הזמנת מקומות מראש לנסיעה ברכב בחלק מכבישי השמורה (בחלקה המזרחי) ובחלק מעונות השנה. למידע לחצו כאן

 • אוגוסט 3, 2020

  בוקינג מנסים להניע מחדש את התיירות כנראה. יצאו עכשיו במבצע של 15% הנחה (להזמנות עד ינואר 2021) בכל העולם (כולל בישראל), פלוס מדיניות ביטולים משופרת. מניחה שהמבצע לזמן מוגבל בלבד. שווה לבדוק.

 • טיול בארה"ב למרות הקורונה

  יולי 30, 2020

  – – – ארה"ב טיולים קורונה – עודכן בתאריך 25.9.20 (אך מכיוון שהדברים נזילים, כל מה שמתואר לעיל יכול להשתנות מהר) – – –

  בעוד רוב אירופה וארצות המזרח עדיין סגורות בפני ישראלים (והטיסות הסדירות אליהן טרם חזרו לפעול) – ארצות הברית פתוחה למטיילים ישראלים (ואין חובת בידוד בכניסה אליה, למעט במדינות מסויימות שמחייבות בידוד. יש חובת בידוד בחזרה לישראל). הטיסות הסדירות אל ארצות הברית פעילות (של חברות יונייטד ושל דלתא, ושל חברות אחרות כמו טרקיש), ובעיקרון אפשר לטוס ולצאת לטייל בארצות הברית כבר מחר בבוקר (אך שימו לב, אין כניסה דרך אירופה) – ראו מידע נוסף בסעיף בידוד בהמשך הטקסט.

  בפוסט זה אני לא אחווה את דעתי האם כדאי לנסוע לטייל בארצות הברית בתקופה הקורונה (בוודאי שיש הרבה מאוד סיבות לא לנסוע – סיכון בריאותי, פגיעה בהנאה וכמובן שינויים לא צפויים שיכולים לפגום בטיול), אך כן אספק את המידע הנחוץ למי שכן מעוניין לנסוע.

  מי שרוצה לקבל ממני מידע על אתרים ספציפיים מוזמן לשאול בפורום האתר או דרך הפייסבוק, ואנסה לסייע. מי שרוצה שאסייע לו בתכנון הטיול מוזמן לפנות אלי לייעוץ אישי. שלכם, נטע דגני


  ויזה –

  התורים להנפקת ויזות בשגרירות ארה"ב בישראל בוטלו עד להודעה חדשה. לאור סגירת השגרירות יש הקלות בחידוש ויזה אונליין ללא צורך בראיון – ניתן בקשה לחידוש ויזה ללא צורך בראיון אישי גם למבקשי ויזה אשר הוויזה הקודמת שלהם פגה עד לפני 24 חודשים ממועד ההגשה לוויזה חדשה ולא עד 12 חודשים בלבד, כפי שהיה עד עכשיו.

  טיסות –

  חברות דלתא ויונייטד ממשיכות לטוס לארה"ב בטיסות ישירות לניו יורק ולסן פרנסיסקו (של חברת יוניטד) ובקרוב גם לשיקגו (של חברת יונייטד).

  ביטוח רפואי –

  חברות הביטוח הגדולות – מגדל הראל, פניקס (כולל פספורט קארד), לא מבטחות כעת מטיילים לארה"ב כלל. חברת דוויד שילד כן מבטחת (עד כיסוי של 5 מיליון דולר). העלות היא בין 300$ ל-1,300$ לחודש (אי אפשר לבטח לפחות מחודש. כמובן שאין חובה לנסוע לחודש מלא אך התשלום יהיה לחודש מלא) – בהתאם לגיל ולמצב הרפואי. אין אופציה לביטוח מעל גיל 64.5. יש חברות זרות שמציעות ביטוח לישראלים. האיכויות של חברות אלה הוא במידה רבה סימן שאלה, הביטוח שהן מציעות אינו זול וכולל השתתפות עצמית לא מבוטלת, והכיסוי בחלק מהמקרים אינו מספקים (בכל מקרה כדאי לבחור באופציה של כיסוי של לפחות 5,000,000 דולר). כדאי מאוד לקרוא את האותיות הקטנות ולוודא שטיפול בקורונה אינו מוחרג מהפוליסות.

  בידוד –

  ארה"ב פתוחה לתיירות וללא צורך בבידוד (וללא צורך בבדיקת קורונה), למעט תיירים שמגיעים לארה"ב מדינות באירופה (מדינות אמנת שנגן), מבריטניה (כולל אירלנד), מברזיל, מסין ומאיראן (ולכן לא כדאי לטוס לארה"ב עם קונקשיין באירופה). יש כאן מידע לגבי המדינות שמהן אין כניסה לארה"ב. ולמעט כמה מדינות שכן מחייבות נקודתית בידוד (לחצו על הלינקים במדינות המסומנות באייקון אדום במפה כדי לקבל מידע על מדינות המחייבות בידוד). כמו כן יש מידע אונליין באתר ה-CDC (המרכז למניעת מחלות האמריקני) בנוגע לאמריקנים ששבים מחו"ל שמתבקשים להישאר בבידוד. שימו לב שאם אתם טסים לארה"ב תצטרכו להיכנס לבידוד בחזרה לישראל.

  שימו לב – בתאריך 29.9 הכריז מושל מדינת ניו יורק על חובת בידוד של 14 יום לכל מי שמגיע לניו יורק ממדינה שאינה ירוקה (ביניהן ישראל). למידע נוסף לחצו כאן.

  סגר –

  אין ברגע זה מדינות בארה"ב שיש בהן סגר מוחלט (של איסור יציאה מבית).

  מגבלות תנועה בין מדינות –

  חלק ממושלי מדינות בארה"ב (ובעיקר בצפון מזרח ארה"ב) הכריזו על חובת בידוד/הצגת בדיקת קורונה שלילית למי שהגיע ממדינה נגועה. המגבלות מתייחסות בחלק מהמקרים רק לתיירות פנים בין מדינות ארה"ב השונות, ובחלק מן המקרים מתייחס לכל המבקרים במדינה (כולל תיירים מישראל למשל) – לכל מדינה יש את ההגדרות ואת ההחלטות שלה בעניין. בחלק מהמקרים חובת הבידוד אינה תקפה למי שמתכנן לחצות את המדינה ברכב ולא לעצור בה (מעבר לתדלוק וכדומה), ללון בה או לטייל בה. יש לציין שלמרות המגבלות אפשר בהחלט לתכנן טיול לארה"ב שכולל ביקור במדינות שביניהן אין איסורי מעבר. שימו לב לכך שההנחיות משתנות במהירות מדי יום (בקצב מהיר מקצב עדכון האתר הזה לעתים).

  לחצו על המפה לקבלת מפה אינטראקטיבית בה מידע על חובות הבידוד/בדיקת קורונה במעבר בין מדינות ארה"ב השונות (איקון אדום – מדינות שמחייבות בידוד/בדיקת קורונה. איקון כחול – מדינות שלא מחייבות בידוד. לחצו על האייקונים כדי לקבל מידע נוסף):

  אתרים לאומיים

  הפארקים הלאומיים, המונומנטים הלאומיים והאתרים ההיסטורים הלאומיים פתוחים ברובם. בחלקם יש מגבלה לכמות האנשים שמורשים להיכנס לאתר (ובחלק, כמו למשל ביוסמיטי ובשמורת הרי הרוקי האמרקניים יש להזמין מקום מראש וכן יש להזמין מקום מראש לשאטל של שמורת זאיון, בנוסף במצוק הדרומי של הגרנד קניון כביש 64, המתפתל לאורך המצוק ממזרח למרכז השמורה, סגור), וברבים השירותים (מרכזי מבקרים, מלונות, חניוני לילה וכדומה) סגורים או פתוחים באופן חלקי.

  פארקי מדינה – 

  ברוב המדינות פארקי המדינה פתוחים, אך לעתים עם מגבלות. כדאי לבדוק אונליין בנוגע לפארק בו רוצים לבקר טרם הביקור. יש הבדלים משמעותיים ברמת הפתיחה ובהיקף המגבלות בין המדינות השונות.

  מוזיאונים, אקווריומים, פארק שעשועים וכדומה

  אתרי תיירות מסוג זה מתחילים אט אט להיפתח (בניו יורק נפתחו למשל לאחרונה אתרים רבים, כולל מוזיאונים, בחלק יש להזמין מקום מראש). יש הבדלים משמעותיים במידת הפתיחה על פי המדיניות של מושלי המדינות השונות. יש מדינות כדוגמת קליפרוניה שהן הרבה יותר מחמירות ויש מדינות כמו פלורידה שהן פחות מחמירות. לכן למשל, בעוד דיסני קליפורניה נותר (במועד כתיבת פוסט זה) סגור, דיסני אורלנדו נפתח לקהל (במגבלות).

  הופעות, אירועי ספורט וכדומה –

  רוב הפעלוית מסוג זה טרם חזרו לפעול ולא ברור מתי יחזרו לפעילות. בברודווי (ניו יורק) הודיעו שההופעות לא תתחדשנה עד 2021.

  שמורות אינדיאניות –

  אתרי התיירות האינדיאנים (כולל גם את עמק המונומנט וקניון אנטילופ, וכן את הצד המזרחי של שמורת גליישר שהיא בשטח אינדיאני) סגורים ברובם. האינדיאנים היו הראשונם לסגור את אתרי התיירות שבשטחם ויהיו ככל הנראה האחרונים לפתוח. להסבר מדוע לחצו כאן.

  חניוני לילה –

  לפי הפרסומים, אמריקנים רבים גילו טיולי הקמפינג (שהם תכלס אופי הטיול המושלם לשמירה על מרחק חברתי) ולכן, למרות שאין תיירות חוץ, כן יש עומס יחסי בחניוני הלילה (וכן ביקוש רב להשכרת קרוואנים). זאת ועוד – בפארקים לאומיים רבים חניוני הלילה סגורים (או פתוחים באופן חלקי בלבד) ויש גם מדינות שחניוני הלילה בפארקי המדינה שלהם פתוחים חלקית בלבד או סגורים לכל מי שאינו תושב המדינה (כך למשל מדינת וויאומינג הכריזה שכל פארקי המדינה שלה יפתחו השנה רק לתושבי המדינה).

  מלונות –

  ברובם פתוחים (בחלק יש מגבלות של תפוסה חלקית בלבד).

  מסעדות –

  המסעדות ברוב מדינות ארה"ב פתוחות עם מגבלות. ההחלטה בעניין זה היא של מושלי המדינות. מבין כל המדינות קליפורניה היא ככל הנראה המחמירה ביותר.

  מעבר לקנדה –

  הגבול היבשתי עם קנדה סגור וכן אין כניסה דרך האוויר לקנדה למי שאינם תושבים (או קרובים מדרגה ראשונה של תושבים). שימו לב – כל מי שמתכנן טיול לארה"ב ומתכוון להוסיף לו גיחה אל מפלי הניאגרה (בצד הקנדי) לא יוכל לעשות זאת ויצטרך לכן להסתפק בצד האמריקני.

  מעבר למקסיקו –

  המעבר בגבול היבשתי בין מקסיקו לארה"ב מוגבל, אפשר להיכנס לארה"ב רק אם הנכם אזרחים או מסיבות שאינן שגרתיות.


  מסלולי טיול מתאימים לתקופת הקורונה –

  במפה להלן תוכלו למצוא עיגולים של קבוצות מדינות שאפשר לייצור בהן מסלולי טיול נהדרים ושאינן מחייבות בידוד (נכון לתחילת חודש אוגוסט).

  ♣ בעיגול השחור מרוכזות מדינות מערב ארה"ב שבהן אין כרגע חובת בידוד. אפשר למצוא מידע על מסלולי טיול במערב ארה"ב כאן.

  ♣ בעיגול הוורוד מרוכזות מדינות דרום מזרח ארה"ב (יעד שמתאים בחלקו גם לסתיו ולחורף), שבהן אין כרגע חובת בידוד. יש לקחת בחשבון שבמדינות הדרום מזרח מצב הקרונה והתפוסה בבתי החולים (נכון לתחילת חודש אוגוסט) אינו טוב ולכן פחות בטוח לנסוע למדינות אלה. אפשר למצוא מידע על מסלולי טיול בדרום מזרח ארה"ב כאן.

  ♣ העיגול הצהוב מייצג את מדינות צפון מזרח ארה"ב שאפשר לטייל ביניהן בלי חובת בידוד (למרות שהן מסומנות באדום) אם מטיילים רק ביניהן – בלי מעבר למדינות כחולות. במדינות אלה התחלואה פחותה והביקור בהן יותר בטוח. אפשר למצוא מידע על מסלולי טיול בצפון מזרח ארה"ב (בין מדינות אלה) כאן.


  ♥ יש לקחת בחשבון שהמגבלות יכולות להשתנות במהירות מהיום להיום.

  ♥ בכל המדינות בהן מבקרים יש לקחת בחשבון שחלק גדול מהאתרים יהיו סגורים בשל הקורונה, ובחלק תהיה חובת הזמנת מקומות מראש (כולל בשמורות ובאתרי טבע).

  ♥ ניתן למצוא מידע נוסף על מסלולי טיול מחולקים על פי אזורים במחולל המסלולים.

  ♥ ניתן להתעדכן במגבלות הקורונה במדינות השונות (חובת עטיית מסיכות, האם מסעדות פתוחות וכדומה וכן מה מספר החולים במדינה) באתר הזה ובאתר הזה.

  ♥ למידע נוסף על כל מה שפתוח וסגור בתקופות הקורונה לחצו כאן

  ♥  לעדכונים חשובים נוספים לחצו כאן


  כל המידע המוצג לעיל משתנה תכופות בשל המצב. אם מצאתם טעות או אי דיוק או אם יש לכם תוספות אנא עדכנו אותי על מנת שאעדכן את שאר הקוראים. עזרתכם חשובה.

 • אתרי תיירות אינדיאנים בתקופת הקורונה

  יולי 30, 2020

  בעוד אתרים רבים בארה"ב החלו להיפתח (בקרוב אפילו דיסני נפתח וכן האחרונה בשמורות שהייתה סגורה – יוסמיטי נפתחה, אך יש להזמין מקום מראש), אתרי התיירות בשמורות האינדיאניות (למשל קניון אנטילופ המפורסם) עדיין סגורים. אזורים אלה היו גם הראשונים להיסגר בתחילתה של המגפה.

  רבים מזכירים, בהקשר לקורונה, את השפעת הספרדית, אבל את ההשפעות מרחיקות הלכת של וירוס השפעת על האינדיאנים של צפון אמריקה מעטים מכירים – ולפיכך התגובה החריפה של הצ'יפים האינדיאנים מקבלת משמעות נוספת.

  הגעת האדם הלבן לצפון אמריקה החל מסוף המאה ה-15 הייתה מכת מוות לאינדיאנים המקומיים – לא רק בגלל מלחמות והשתלטות על שטחי מחייה, ולא רק בגלל הרג מאסיבי של הביזונים (על ידי האדם הלבן), מקור מזונם. את מכת המוות העיקרות לאוכלוסייה זו סיפק וירוס השפעת (וכן אבעבועות רוח ומגיפות נוספות) – אותו הביאו עמם המתיישבים שהגיעו מהעולם הישן אל העולם החדש – שלאינדיאנים לא היה חיסון טבעי נגדו.

  כאשר שומעים את ממדי האסון קשה להאמין או להכיל אותו – במקסיקו חיו כ-30 מיליון אינדיאנים לפני הגעת האדם הלבן מהם נותרו כשלושה מיליון בלבד. בפלורידה חיו כ-700,000 אינדאנים בתחילת המאה ה-16, 200 שנה מאוחר יותר נותרו רק כ-2,000. באזורים אחרים בארה"ב גרמו מגיפות אלה להיעלמות של כ-50% מהאוכלוסייה ושבטים קטנים נכחדו כליל. יש היסטוריונים שמגדירים את ממדי האסון כשואה הגדולה ביותר בהיסטוריה של האדם.

  נוסף על הזיכרון ההיסטורי יש ודאי עוד סיבות לסגר ההדוק בשטחי שמורות אינדיאניות (כמו למשל מעמד סוציואקונמי נמוך – ולכך יש קשר ישיר לעלויות ביטוחים רפואיים – וכן שירותים רפואיים שהם בחלק מהאזורים פחות מתקדמים) אבל אין ספק שלאירועי העבר יש השפעה גם החלטות הצ'יפים המקומיים.

  ראו מידע על תקנות הקורונה למשל בשטחו של בני שבט הנוואחו כאן:
  https://www.ndoh.navajo-nsn.gov/COVID-19

  למידע על פתיחת אתרים בארה"ב ובקנדה:
  https://www.maslulim-america.com/message/aftercorona/

 • קורונה בארה"ב ובקנדה – רשימת אתרים שנפתחים

  מאי 2, 2020

  /* קורונה בארה"ב ובקנדה – תאריך עדכון אחרון 1.7.20 */

  למידע על כיצד לטייל בארה"ב למרות הקורונה לחצו כאן

  לרשימה של כל מה שהיה סגור בגלל הקורונה לחצו כאן

  זקוקים לסיוע לתכנון טיול בעידן הקורונה? מוזמנים לפנות אלי לייעוץ טיולים אישי  קורונה בארה"ב ובקנדה – רשימה של אתרים בארה"ב ובקנדה שנפתחים אחרי הקורונה

  26.4.20 פתיחה הדרגתית של שמורת הטבע הלאומית דנאלי (Denali National Park, אלסקה)


  28.4.20 חברת הקניונינים סימון (Simon Malls) הודיעה שתפתח מחדש חלק מהקניונים שלה (בימי אמצע השבוע בלבד ובשעות מוגבלות בשלב זה)


  1.5.20 פתיחה הדרגתית של מלונות וחניוני לילה פרטיים בסביבות עיירת התיירות מואב (Moab, יוטה)


  1.5.20 חלק משמורות המדינה של מדינת יוטה נפתחו (חלקן לא נסגרו אגב כלל) עם מגבלות מסויימות (חלק מהשמורות עדיין סגורות)


  2.5.20 פתיחה עם מגבלות של פארקי המדינה של מדינת ניו ג'רזי


  4.5.20 פתיחה הדרגתית של שמורת הטבע הלאומית אברגליידס (Everglades National Park, פלורידה)


  5.5.20 פתיחה הדרגתית של שמורת הטבע הלאומית קפיטול ריף (Capitol Reef National Park, יוטה)


  6.5.20 פתיחה הדרגתית של שמורת הטבע הלאומית ברייס (Bryce Canyon National Park, יוטה)


  8.5.20 פתיחה הדרגתית של חלק מהמרינות באגם פאוול (Glen Canyon National Recreation Area, אריזונה)


  9.5.20 חלק מכביש הבלו רידג' נפתח לנסיעה, השאר יפתח בשלבים בהמשך החודש (Blue Ridge Parkway, צפון קרוליינה)


  9.5.20 פתיחה הדרגתית של שמורת הטבע הלאומי הרי הסמוקי (Great Smoky Mountains National Park, צפון קרוליינה/טנסי)


  11.5.20 פתיחה הדרגתית של המונומנט הלאומי (המדהים) דינוזאור (Dinosaur National Monument, יוטה)


  13.5.20 פתיחה הדרגתית של שמורת הטבע הלאומית זאיון (Zion Canyon National Park, יוטה). שימו ךב, עד 1.7 השאטל של זאיון לא יפעל והכניסה למקום תווסת. מי שרוצה בזכות להיכנס לקניון – מומלץ שיעמוד בתור הכניסה מוקדם בבוקר. החל ה-1.7 יתחדש קו השאטלים (והכניסה למרום ברכבים תאסר) אך רק בהזמנה בראש ומבעוד מועד באתר הזה


  14.5.20 פתיחה חלקית של מתחם הבילוי יוניברסל סיטי ווק (CityWalk) שבאורלנדו (פלורידה)


  15.5.20 פתיחה הדרגמית של שמורת הטבע הלאומית הקניון השחור של הגינסון (Black Canyon of the Gunnison National Park, קולורדו)


  15.5.20 המצוק הדרומי של הגרנד קניון (Grand Canyon National Park, אריזונה) יפתח חלקית בתאריכים 15-18.5 (הסוף שבוע של הממוריאל דיי), בשעות 6-10 בבוקר. יפתחו התצפיות לאורך הכביש המסומן בירוק בלבד:
  קורונה בארה"ב ובקנדה - גרנד קניון


  18.5.20 פתיחה הדרגתית של שמורת הטבע הלאומית ילוסטון (Yellowstone National Park, וויאומינג)
  אפשר לראות כאן את שלבי הפתיחה השונים וכן מפה של הכבישים שיפתחו בשלב הראשון (מסומנים בירוק):
  קורונה בארה"ב ובקנדה - ילוסטון
  קורונה בארה"ב ובקנדה - מפת ילוסטון


  18.5.20 פתיחה הדרגתית של שמורת הטבע הלאומית גרנד טיטון (Grand Teton National Park, וויאומינג)
  יפתחו הדברים הבאים:


  18.5.20 פתיחה הדרגתית של שמורת הטבע הלאומית ג'ושואה טרי (Joshua Tree National Park, קליפורניה)


  18.5.20 פתיחה הדרגתית של שמורת הטבע הלאומית רדווד (Redwood National Park, קליפורניה)


  20.5.50 פתיחה חלקית של מתחם הבילוי דיסני ספרינגס (Disney Springs) שבדיסנילנד (אורלנדו, פלורידה)


  21.5.50 פתיחה חלקית המונומנט הלאומי קולורדו (Colorado National Monument, קולרדו)


  22.5.20 חלק ממלונות העיר וגאס ובתי הקזינו של העיר יפתחו בהדרגה לכבוד סוף השבוע של הממוריאל דיי


  27.5.20 פתיחה חלקית של שמורת הטבע הלאומית הרי הרוקי (Rocky Mountain National Park, קולורדו). יש להזמין מקום כניסה מראש באתר השמורה


  29.5.20 פתיחה הדרגתית של שמורות הטבע הלאומיות ארצ'ס וקניונלנדס (Arches and Canyonlands National Park, יוטה)


  29.5.20 פתיחה הדרגתית של שמורות הטבע הלאומיות לאסן (Lassen National Park, קליפורניה)


  29.5.20 פתיחה חלקית מאוד של אזורים מצומצמים בשמורת הטבע הלאומית אולימפיק (Olympic National Park, וושינגטון)


  1.6.20 שמורות הטבע הלאומיות של קנדה יפתחו חלקית (עד עדיין אין כניסה לקנדה לזרים)


  1.6.20 הכניסות לשמורת ילוסטון (מכיוון מדינת מונטנה נפתחות) – המשמעות היא שמתאריך זה כל הכניסות לשמורה (ראו מפה של השמורה למעלה) תהיינה פתוחות


  1.6.20 פתיחה חלקית של שמורת הטבע הלאומית אקדיה (Acadia National Park, מיין). במיין יש עדיין חובת בידוד של 14 יום לנכנסים למדינה


  1.6.20 פתיחה חלקית של שמורת הטבע הלאומית ביג בנד (Big Bend National Park, טקסס)


  3.6.20 פתיחה חלקית של שמורת הטבע הלאומית גריט סנד דיונס (Great Sand Dunes National Park, קולורדו)


  4.6.20 פתיחה חלקית מאוד בינתיים בשלב זה של שמורות הטבע הלאומיות סקויה וקינגס קניון (Sequoia & Kings Canyon National Parks, קליפורניה)


  5.6.20 פתיחה חלקית של שמורת הטבע הלאומית הר רייניר (Mount Rainier National Park, וושינגטון)


  7.6.20 פתיחה של חניוני הלילה במונומנט הלאומי דינזאור (Dinosaur National Monument, וויאומינג)


  8.6.20 פתיחה חלקית מאוד של שמורת הטבע הלאומית קרייטר לייק (Crater Lake National Park, אורגון)


  8.6.20 פתיחה חלקית מאוד של שמורת הטבע הלאומית גליישר – בעיקר של אזורים במערב השמורה. הכביש למני גליישר, לטו מדיסין וכן מערב הכביש המוביל לשמש ואזור סיינט מרי לא יפתחו השנה ככל הנראה – בעקבות החלטה של שבט הבלקפיט שהוא בעל הבית בשטחים אלו


  11.6.20  התחלת פתיחה הדרגתית מאוד של שמורת יוסמיטי (Yosemite National Park, קליפרוניה)

  מי שירצה לבקר בשמורה יצטרך להזמין לה כרטיס כניסה מקרה (יונפקו 1700 אישורי כניסה ליום). אישורי הכניסה תקפים לשבעה ימים. הנפקת הכרטיסים תתחיל ב-9.6 בשעה 7:00 שעון קליפורניה דרך האתר: Recreation.gov. סביר להניח שרוב הכרטיסים יחטפו במהירות (יש לציין ש-80 אחוז מהכרטיסים לקיץ הקרוב יוצעו למכירה ביום זה, ועוד 20% ימכרו כל פעם 48 שעות לפני המועד).

  מי שתהיה לו הזמנה ללינה בשמורה, או מי שיגיע אליה בתחבורה ציבורית או טיול מאורגן (כרגע אף אחת מהאופציות הללו לא אפשרית שכן הלינות בשמורה וכן האוטובוסים אליה לא פעילים) וכן מי שיהיה לו אישור עלייה למצוק הף דום – לא יזדקק לאישור זה.

  למרות שהשמורה נפתחת ב-11.6 אזורים רבים בה יהיו סגורים. למשל מסלול Mist Trail יהיה סגור בירידה בשעות 16:00-9:00 (הירידה תהיה במסלול ג'ון מיור) וכן חלק מהאזור הקרוב למפלי יוסמיטי התחתונים ועוד. כל שרותי ההסעה בשמורה לא יפעלו.

  כביש מעבר טיוגה נפתח ב-15.6.

  בשל העבודה שהשאטלים לא יפעלו – מי שירצה להגיע ליער הסקויה מריפוסה יצטרך ללכת לשם ברגל (3.5 ק"מ לכל כיוון בעלייה קלה).


  21.6.20 חניוני הלילה בשמורות הלאומיות של קנדה יפתחו (עדיין לא ברור באיזו מתכונת)


  21.6.20 זהו התאריך בו הגבול היבשתי עם קנדה היה אמור להיפתח – אך בתאריך 10.6 דווח שתהיה דחייה נוספת בפתיחה (כנראה של עוד 30 יום עד ה-21.7 לפחות). יש הקלות מסויימות אבל הן בעיקר למטרות איחוד משפחות. ועדיין נדרש בידוד של 14 יום בכניסה לקנדה


  11.7.20  פתיחה הדרגתית ועם מגבלות של הפארקים של דיסני באורלנדו – מג'יק קינגדום ואנימל קינגדום


  15.7.20  פתיחה הדרגתית ועם מגבלות של הפארקים של דיסני באורלנדו – אפקוט והוליווד סטודיוס


  17.7.20 פתיחה הדרגתית ועם מגבלות של הפארקים של דיסני בקליפורניה. עדכון: הפתיחה שתוכננה למועד זה נדחתה. אין תאריך פתיחה חדש באופק


  קורונה בארה"ב ובקנדה – אתרים לאומיים נוספים שפתוחים או שיש להביהן מגבלות:

  חופי הים ומסלולי ההליכה בחוף הים הלאומי קייפ קוד (Cape Cod National Seashore, מסצ'וסטס) פתוחים

  הכבישים ומסלולי ההליכה בשמורת הטבע הלאומית בדלנדס (Badlands National Park, דרום דקוטה) פתוחים, למעט אזור בדרום השמורה שהוא בשטחה של שמורה אינדיאנית

  הר רשמור פתוח (Mount Rushmore National Memorial, דרום דקוטה)

  שמורת הטבע הלאומית טדי רוזוולט פתוחה (Theodore Roosevelt National Park, צפון דקוטה)


  קורונה בארה"ב ובקנדה – אתרים שהודיעו שלא יפתחו בזמן הקרוב או השנה:

  שמורת יוסמיטי תיפתח ככל הנראה באיחור רק בהשוואה לשאר השמורות (רק בסוף יוני או יולי). כאשר היא תיפתח זה יהיה ככל הנראה עם מגבלות משמעותיות – רק חלק קטן ממלונות וחניוני הלילה של השמורה יפתחו, השאטלים לא יפעלו ומספר המבקרים בשמורה יוגבל (מי שירצה לבקר במקום יצטרך לרכוש כרטיס כניסה ליום המיועד מראש)

  תיאטראות ברודווי לא תיפתחנה ככל הנראה עד ספטמבר

  מדינת וויאומינג הודיעה שלינות בחניוני הלילה של שמורות המדינה (לא השמורות הלאומיות) של המדינה תתאפשרנה ב-2020 רק למקומיים תושבי המדינה

  פרובינציית בריטיש קולומביה הקנדית הודיעה שלינות בחניוני הלילה של שמורות הפרובינציה (לא השמורות הלאומיות) של המדינה תתאפשרנה ב-2020 רק למקומיים תושבי הפרובינציה

  הירידה הגדול של אלסקה (Alaska State Fair) המתקיים כל השנה בסוף חודש אוגוסט, לא יתקיים השנה (פאם הראשונה מאז מלחמת העולם השנייה שהיריד מתבטל)


  קורונה בארה"ב ובקנדה – שימו לב!

  • פתיחת אתרים אין משמעותה שאפשר כבר לנסוע לטייל… (למרות שזו אכן התחלה אופטימית). יש עדיין הרבה מכשולים שקשורים לביטוח בריאות, לטיסות עצמן, למדיניות הבידוד בכניסה למדינות השונות (שלא תמיד ברורה, שלא תמיד נאכפת ושמשתנה תכופות) וכן כאמור יש הרבה אתרים שסגורים, וגם באלה שפתוחים תיתכנה סגירות זמניות בשל הגעה לתפוסה מלאה (רלוונטי בעיקר אבל לא רק לפארק הלאומיים שם מקפידים מאוד על כמות האנשים המורשים להיכנס). בכל מקרה טיול בתקופת הקורונה, גם אם אפשרי, הוא טיול שיש לאלתר בו לא מעט ולהיות מוכנים לשנות תוכניות תוך כדי זרימה
  • כניסה לקנדה – הכניסה עדיין אסורה למי שאינו אזרח קנדי או למי שאין לו סיבה מיוחדת שבגינה עליו להיכנס למדינה. ראו מידע מתעדכן כאן
  • כניסה לארה"ב – הכניסה האווירית לארה"ב של תיירים מישראל אפשרית ללא חובת בידוד, אך כן יש המלצה לבידוד שלא ברור עד כמה היא מחייבת חוקית, המפורסמת כאן. בגלל שההחלטות על סגר בארה"ב הן של המדינה (ולא פדרליות) יתכן שוני רב בין המדינות מבחינת סגר/פתיחת אתרים וכדומה. יש בארה"ב מדינות שמחייבות בידוד ומקפידות על כך או מחייבות הצגת בדיקת קורונה, למשל אלסקה, ראו מידע כאן. הכניסה לארה"ב אסורה למגיעים מרוב מדינות מערב אירופה, מבריטניה, מסין ומאיראן (לא רלוונטי כמובן לישראלים). לא ברור מהפרסומים מה הדין לגבי קונקשיין במדינות אלה (אך סביר להניח שאם יש לכם כרטיס טיסה עם קונקשיין מאירפוה הוא יבוטל). ראו מידע מתעדכן כאן
  • מעברי גבול יבשתיים בין ארה"ב וקנדה וארה"ב ומקסיקו סגורים (אלא למקרים מיוחדים) – לפחות עד ה-21.7. ראו מידע כאן
  • הטיסות עדיין לא חזרו לפעילות סדירה
  • מלונות רבים ובעיקר חניוני לילה רבים עדיין סגורים. בחלק מהשמורות הלאומיות נפתחו חניון אחד או שניים (למשל בילוסטון, ראו מידע כאן, וכן ביוסמיטי, ראו מידע כאן). בחלק מהשמורות נפתחו רוב החניונים (למשל בגרנד טיטון, ראו מידע כאן) ובחלק מהשמורות החניונים עדיין סגורים (למשל שמורת ארצס, ראו מידע כאן). לגבי חניוני לילה בשמורות מדינה – יש שמורות מדינה (למשל במדינת וויאומינג) שבהם חניוני לילה יפתחו השנה למקומיים בלבד ויש שמורות מדינה (למשל חלק מהשמורות של מדינת יוטה) שבהן חלק מהחניונים פתוחים
  • חלק מהמעבורות בקנדה ביטלו את הקווים שלהן לקיץ הקרוב, וגם בארה"ב (בעיקר אלסקה) יש שינוי בתדירות ובלוחות הזמנים של הקווים
  • חלק מחברות ביטוח הבריאות לנסיעות לחו"ל לא מבטחות נוסעים לארה"ב (ובאלה שכן מבטחות יש מגבלות של גיל הנוסעים – נוסעים מעל גיל 70/80 לא מבוטחים, וכן יש מגבלות לאורך הטיול ומגבלות נוספות. ובנוסף, אפשר לבצע את הביטוח רק קרוב למועד הנסיעה וכן עלות הכיסוי נמוכה יחסית פלוס מחיר הביטוח ליום צפוי לעלות משמעותית). כדאי לפנות ישירות לחברת הביטוח כדי לקבל מידע עדכני

  יש לכך מידע נוסף/עדכני יותר על כל מה שנפתח ויפתח לאחר הקורונה? מכירים עוד אתרים שנפתחים? שלחו לנו מידע על כך לכאן

  לרשימה של כל מה שהיה סגור בגלל הקורונה לחצו כאן

  למידע נוסף על הפארקים הלאומיים של ארה"ב לחצו כאן

  זקוקים לסיוע לתכנון טיול בעידן הקורונה? מוזמנים לפנות אלי לייעוץ טיולים אישי

 • דווקא עכשיו. תכנון טיול לארה"ב?

  אפריל 24, 2020

  "אחרי שזה יגמר יהיה צונאמי של מטיילים". "אחרי שזה יגמר יתכן שהמחירים ייעלו (גם אם ירדו בשלב ראשון)". את הדברים הללו שמעתי אתמול בהרצאת זום של פרופ' יואל מנספלד ראש המרכז לחקר התיירות באוניברסיטת חיפה שארגנה מיכל בן ארי מנור. בהרצאה גם עלה עניין מדיניות הביטולים הנוחה עליהן הצהירו חברות רבות.

  אז למה בעצם רובינו לא מתכנן כעת טיול לעוד שנה (או לפסח הבא) – בידיעה שהרווח מכך יהיה מחיר זול עם כמעט אפס סיכון מבחינת מדיניות ביטולים? א. יש סיכון. מלונות, חברות תעופה וגם אטרקציות מרכזיות אליהן אנחנו מתכננים את הטיול עלולים לפשוט רגל וכך גם אם מדיניות הביטולים נוחה – אין ערבון לכך שנקבל את כספינו חזרה. ב. רבים מאיתנו יצאו לחל"ת או מובטלים ואין לנו מושג איך נגמור את החודש, ועל אחת כמה וכמה שאין לנו תקציב לתכנן טיול. ג. סיבות מגוונות נוספות: איננו יודעים מה ילד יום, מצב הרוח הכללי ועוד.

  למרות זאת מכיוון שהיציאה מהמשבר נראית באופק (הרי אפילו איקאה נפתחה ומי יודע – אם ימצא לובי חזק מספיק לחופי הים אולי אפילו יאפשרו לגולשים שבינינו לחזור לתופס גלים) – עד הגל הבא, זה בהחלט משהו שכדאי להתחיל לחשוב עליו.

  כדי לסבר את העין בנוגע למחירים הזולים הנה דוגמא לעלות טיול של שבועיים בקליפורניה, בפסח למשפחה של ארבעה איש ברמת מלונות בינונית. בהחלט שווה.

  יום א 28.3 (מיד אחרי ליל הסדר)
  טיסה ת'"א-סן פרנסיסקו, לינה סן פרנסיסקו
  (הטיסה היא עם חברות סוויס ולופתנזה – חברות שסיכוי פשיטת הרגל שלהן נמוכות. עצירה אחת לכל כיוון)
  עלות טיסה – 668$ לאדם
  עלות לינה – 170$ (מלון Chelsea Inn)

  29.3  – סן פרנסיסקו, לינה כנל
  עלות לינה: 170$

  30.3 – סן פרנסיסקו, לינה כנל
  עלות לינה: 170$

  31.3 – נסיעה ליוסמיטי וטיול קצר בשמורה, לינה יוסמיטי
  עלות לינה – 164$ (מלון Yosemite View Lodge)

  1.4 טיול ביוסמיטי, לינה כנל
  עלות לינה – 164$

  2.4 נסיעה למונטריי וטיול קצר בעיירה
  עלות לינה – 182$ (מלון Best Western De Anza Inn)

  3.4 טיול במונטריי, לינה כנל
  עלות לינה – 182$

  4.4 כביש 1, לינה מורו ביי
  עלות לינה – 92$ (מלון Best Western San Marcos Inn)

  5.4 נסיעה ללוס אנגלס וטיול בדרך, לינה לוס אנג'לס
  עלות לינה – 150$ (מלון Hollywood Celebrity Hotel)

  6.4 יוניברסל, לינה כנל
  עלות לינה: 150$

  7.4 טיול בלוס אנג'לס ובפרבריה ונסיעה לדיסני, לינה אנהיים
  עלות לינה – 122$ (מלון Alamo Inn & Suites)

  8.4 דיסני, לינה כנל
  עלות לינה: 122$

  9.4 נסיעה ללאס וגאס וחצי יום בעיר, לינה וגאס
  עלות לינה – 150$ (מלון Excalibur)

  10.4 וגאס, לינה כנל
  עלות לינה: 150$

  11.4 טיסה לארץ

  סה"כ עלות טיסות ולינות (לארבעה אנשים): 4810$
  לכך יתווספו: עלות רכב ודלק (בערך 80$ ליום), אטרקציות (עלות משתנה. האטרקציות העיקריות הן יוניברסל ודיסני שעלותן 150-100$ לאדם ליום), אוכל (עלות משתנה. ארוחת בוקר במלון, ארוחת צהריים במסעדת מזון מהיר או אוכל מהסופר, ארוחת ערב במסעדה – עלות כוללת של 40-30$ לאדם יום), ביטוח רפואי ותקשורת (עלות משתנה)

  * המחירים המצויינים הם באתר המלון – עם אפשרות ביטול (בחלק מן המקרים יש לעשות כרטיס מועדן כדי לזכות במחירים אלה)

  לתוכנית טיול שמתאימים למסלול הזה לחצו כאן

  בתמונה: החלום של כל מי שתקוע עכשיו בסגר. לרחוץ בערוץ מבודד בהרים. צולם בהרי הסיירה נוואדה של מדינת קליפורניה

 • מפות של הפארקים הלאומיים

  מרץ 30, 2020

  לכל מי שרוצה להתחיל לחלום ולתכנן את העולם שאחרי הקורונה ואחרי המשבר הכלכלי – הכנתי עבורכם עמוד באתר ובו מרוכזים לינקים לכל מפות הפארקים הלאומיים של ארה"ב. לגזור ולשמור (אפשר גם להדפיס את כל המפות): https://www.maslulim-america.com/useful-info/npmaps/

 • השאטל של שמורת גליישר

  מרץ 18, 2020

  בכביש 'המוביל לשמש' בשמורת גליישר פעל בשנים האחרונות קו שאטל שהקטין את עומס התנועה במקום וכן אפשר למי שמטייל בקרוואן להעפיל בכביש (הכביש אינו עביר לקרוואנים). פעילות הזכיין שהפעיל את האוטובוס הופסקה ולא ברור עדיין מה יקרה בשנה הבאה. למידע:
  https://www.nps.gov/glac/learn/news/glacier-national-park-will-seek-new-alternatives-for-next-season-s-shuttle-service.htm

 • אתרים שסגורים בגלל הקורונה

  מרץ 14, 2020

  למידע על אתרים שמתחילים להיפתח עם האופק של סיום המשבר לחצו כאן

  עדכון – בשל העבודה שארה"ב וקנדה נכנסות לסגר כללי – הרשימה תעודכן רק לגבי דברים 'גדולים' שנסגרים (למשל סגר כללי בערים, סגירת פארקים לאומיים ודברים דומים). מוזיאונים ודברים 'קטנים שדוגמתם' – לגביהם אין טעם לעדכן ויש לקחת בחשבון שהכל סגור/נסגר. בתקווה שתוך חודש-חודשיים אפשר יהיה לבשר על פתיחה מחודשת…

  מצורפת רשימה חלקית שתעודכן כל העת של אתרים בארה"ב ובקנדה שנסגרו עקב מגפת הקורונה, חברות תעופה שהפסיקו לטוס וכדומה.

  בתקווה שכאשר יתחילו הדברים להיפתח, לאחר שנצלח את המגפה, ניתן יהיה לעדכן כאן גם על כל מה שחוזר לפעילות.

  למען מטיילים נוספים – אם שמעתם על אתרים נוספים שנסגרו/נפתחו – אנא עדכנו אותי כאן ואוסיף/אוריד מהרשימה.

  בריאות לכולם. נטע

   

  שגרירויות –

  שגרירות ארה"ב בתל אביב נסגרת לישראלים הרוצים להנפיק ויזות

  חברות תעופה וקרוזים וגבולות –

  מעברי הגבול בין קנדה לארה"ב נסגרים חלקית ופתוחים מעתה – רק למעבר 'חיוני'

  דלתא מפסיקה טיסות לארץ

  אייר קנדה מפסיקה טיסות לארץ

  יונייטד ואל על עדיין טסות אך בהיקף מצומצם

  כל הפלגות הקרוז שהיו אמורות לצאת מארה"ב בטלות (Carnival, Royal Caribbean, Norwegian, and MSC וכן ההפלגות של דיסני)

  ארה"ב

  ניו יורק –

  ההופעות ברודווי הופסקו

  מוזיאון המטרופוליטן נסגר

  מוזיאון המומה (אומנות מודרנית) נסגר

  מוזיאון גוגנהיים נסגר

  מוזיאון וויטני נסגר

  גלריית פריק נסגרה

  האי ליברטי (פסל החירות) וכן אליס איילנד נסגרו

  כל המסעדות נסגרות לישיבה – עדיין פתוחות למשלוחים ולטייק אווי

  וגאס –

  מסעדות הבופה במלונות הגדולים של רשת MGM נסגרו

  מועדוני הלילה במלונות הגדולים של רשת MGM נסגרו

  עדכון חדש – כל מלונות רשת MGM נסגרו (כולל בתי קזינו של מלונות אלה) וכן חלק מהמלונות הגדולים הנוספים מתחילים להיסגר

  עדכון חדש – מושל נוואדה הודיע על סגירת כל בתי הקזינו במדינה

  וושינגטון די סי –

  רוב האירועים הרבים שתוכננו לרגל פסטיבל פריחת עצי הדובדבן בוטלו

  המוזיאונים של הסמית'סוניאן (חלל ותעופה, טבע, אומנות, היסטוריה אמריקנית ועוד) נסגרו

  גן החיות נסגר

  הוושינגטון מוניומנט נסגר

  אורלנדו –

  פארקי השעשועים של דיסני נסגרו

  פארקי השעשועים של יוניברסל נסגרו

  פארק השעושים בוש גרדנס נסגר

  לגולנד נסגר

  עולם הים נסגר (ברכה אחת לפחות בכל הסיפור הזה. תכלס מקום של התעללות בבעלי חיים)

  קליפורניה –

  סן פרנסיסקו הכריזה על סגר כללי

  פארקי השעשועים של דיסני נסגרו

  פארק השעשועים של יוניברסל נסגר

  פארק השעושעים נוטס ברי נסגר

  פארקי השעשועים סיקס (גם זה שליד לוס אנג'לס וגם זה שליד סן פרנסיסקו) נסגרו

  לגולנד נסגר

  עולם הים נסגר (ראו הערה על עולם הים באורלנדו)

  גן החיות של סן דייגו נסגר

  האקווריום של מונטריי נסגר

  מוזיאון גטי בלוס אנג'לס נסגר וכך גם מוזיאונים רבים נוספים ברחבי העיר

  המוזיאון לאומנות מודרנית בסן פרנסיסקו נסגר וכך גם מוזיאונים רבים נוספים ברחבי העיר (דה יונג, לגיון הכבוד, הטבע ועוד)

  האי אלקטרז נסגר

  חניוני הלילה בשמורות המדינה נסגרו

  שמורות יוסמיטי, לאסן, סקויה/קינגס, גושואה טרי ופינאקלס נסגרו. בשאר שמורות המדינה הכניסה מוגבלת

  עוד אתרים בארה"ב –

  חלק מהמדינות סוגרות בהדרגה/סגרו את שמורות המדינה שלהן

  בשמורת בני שבט הנוואחו באריזונה נסגרו כל האתרים והופסקו הסיורים – כולל הסיורים בקניון אנטילופ

  רכבל הסקי בעיירה ג'קסון הול (וויאומינג) נסגר, כל אתרי הסקי בקולורדו נסגרו, אתרי סקי בפארק סיטי ביוטה נסגרו

  הקניון הגדול ביותר בארה"ב (King of Prussia Mall, שבפנסילבניה) נסגר וכמותו יסגרו ודאי גם קניונים רבים בימים הקרובים

  כל רשתות חנויות REI נסגרו. חנויות נוספות מודיעות כל העת על סגירתן

  חלק מהחופים הציבוריים בסביבות מיאמי נסגרו לקהל

  יצאה הוראה של משטרת מואב לסגור את כל המלונות וחניוני הלילה בעיירה ובסביבתה

  בישקגו נסגרו הנייבי פייר וכן האזור שסביב הקלאודס גייט בפארק המילניום

  מרכזי המבקרים ברוב הפארקים הלאומיים נסגרו וכך גם חניוני הלילה והמלונות

  שמורות הטבע הלאומיות ילוסטון וגרנד טיטון נסגרו

  שמורות הטבע הלאומיות אקדיה והרי הסמוקי שבמחוף המזרחי נסגרו

  שמורות הטבע הלאומיות יוטה וארצס שביוטה נסגרו

  שמורות יוסמיטי, לאסן, סקויה/קינגס, גושואה טרי ופינאקלס שבקליפורניה נסגרו. בשאר שמורות המדינה הכניסה מוגבלת

  שונות –

  כמעט כל ההופעות, הפסטיבלים ואירועי הספורט והמוזיקה, בכל רחבי ארה"ב מבוטלים

  בתחילת חודש מאי 2020 יצאה הודעה שכל המלונות בשמורת יוסמיטי לא יפתחו כלל בשנת 2020

  בתחילת חודש מאי 2020 יצאה הודעה שכל חניוני הלילה בשמורות המדינת של מדינת וויאומינג יפתחו רק למוקמיים בשנת 2020

  קנדה

  כל השמורות הלאומיות של קנדה נסגרו

  כל המוזיאונים הלאומיים של קנדה נסגרו ביניהם גלריית האומנות הלאומית והמוזיאון ההיסטורי באוטווה וכן מוזיאונים האומנות בטורונטו

  בטורונטו נסגרו כל המבנים הציבוריים וכל בריכות השחיה ומתקני הספורט

  מגדל CN בטורונטו נסגר

  גן החיות ומוזיאון המדע בטורונטו נסגרו

  המעבורות של בריטיש קולומביה הפחיתו תדירות קווים וכן סגרו חלק מהמסעדות שעל סיפוני המעבורות

  המלונות בטופינו (באי ונקובר) נסגרו ברובם וכל הפעילויות (שיט לוייתנים וכדומה) הופסקו

   

  בתמונה: ככה נראים היום המדפים ברוב סניפי קוסקו, ארה"ב

 • מרץ 13, 2020

  אז מה היה לנו ביממה האחרונה – הופסקו הטיסות בין אירופה לארה"ב, הופסקו ההופעות בברודווי, המוזיאונים של ניו יורק סוגרים שעריהם, פארק השעשועים דיסני קליפורניה נסגר אף הוא, ואפילו בעיר הבילויים וגאס סוגרים את מסעדות הבופה במלונות הגדולים, וזו למרבה הצער רק ההתחלה… אשתדל לעדכן על כל מה שקורה בדף הפייסבוק שלי. מזמינה אתכם לעשות לייק כדי לקבל התראות היישר לפיד שלכם. בשורות טובות 
  https://www.facebook.com/maslulimamerica

 • מרץ 10, 2020

  קצת חדשות שאין רק קורונה  התצפית הפתוחה (עם רצפת זכוכית) הגבוהה ביותר בהמיספרה המערבית נפתחה בניו יורק. נראה שווה
  https://edition.cnn.com/…/arti…/edge-hudson-yards/index.html

 • חולמים על טיול באלסקה בקרוואן?

  ינואר 25, 2020

  אלקסה (וגם שכנתה הקנדית יוקון) היא אולי המקום המושלם בעולם לטיול בקרוואן – והסיבה העיקרית לכך היא העבודה שחלק מחניוני הלילה של מדינה זו שוכנים במקומות כל כך יפים שאין כלל סיבה לצאת מהם לטיול – הם הם הטיול בפני עצמו. יש באלסקה חניונים ששוכנים על שפת אגמים המוזנים במי קרחונים (ובלילה אפשר לראות בהם לעתים איילי קורא או בעלי חיים אחרים שמגיעים אל מקור המים), יש באלסקה חניוני לילה ששוכנים לצד ערוצים שדגי סלמון נודדים בהם במעלה הזרם (ועם מעט מזל – בשעות בין ערביים אפשר לצפות בהם בדובי גריזלי שמגיעים למקום כדי לארוב לדגים) ובעיקר יש באלסקה חניוני לילה שצופים אל המרחבים – מרחבים של טונדרות אינסופיות שהדבר היחיד שתוחם אותם הוא רכסי הרים גבוהים שעוטים פסגות לבנות. יתרון נוסף בטיול באלסקה (וביוקון) בקרוואן הוא העבודה שבאזורים רבים בחבל ארץ זה אפשרויות הלינה מוגבלות ומרוכזות ברובן רק באתרי תיירות פופולאריים. מי שרוצה לטייל באלסקה בנתיב התיירות השחוק יכול בהחלט לצאת לטיול המבוסס לינה במלונות, אבל מי שרוצה לחצות את מרכז אלסקה בכביש דנאלי היפהפה, מי שרוצה לנסוע לאורך אגם קלואני הכחול, מי שרוצה להעפיל צפונה בכביש דמפסטר ועוד – מומלץ שיעשה זאת באמצעות טיול בקרוואן. נקודת ההתחלה לטיולי קרוואנים באלסקה היא העיר אנקורג' (שאליה מגיעות הטיסות הבינלאומיות ושבה יש היצע של סוכנויות להשכרת קרוואנים), שממנה אפשר לצאת לכמה מסלולים מעגליים בהתאם למשך הזמן העומד לרשותכם. אפשר להסתפק בטיול קצר באלסקה שבועיים בלבד ואפילו פחות מכך, אך מומלץ לצאת לטיול ארוך יותר – של חודש ויותר, שיאפשר גם מעבר לטריטוריית יוקון הקנדית, וממנה נסיעה לחלק הצפון מזרחי של דרום אלסקה (צפון 'המעבר הפנימי) שהוא מרהיב ביופיו. למידע נוסף על מסלולי טיול באלסקה עיינו במהדורה החדשה של הספר 'אלסקה מסלולים'.

 • הזמנת מקום לטיול אל ההבסו

  ינואר 23, 2020

  כל מי שרוצה לטייל אל מפלי ההבסו, חלון ההזמנה נפתח בקרוב ויש להזמין בשנייה שהוא נפתח כדי להשיג מקום פנוי. ראו מידע כאן:

  ראו מידע על המקום (לקוח מספרון זום אין כרך 1):

  ניתן למצוא מידע נוסף כאן וכאן למטה וכן בספר ארה"ב דרום מערב מסלולים.

 • שינויים בשאטלים באזור לייק לואיז

  ינואר 20, 2020

  בקיץ הקרוב יחולו שינויים במערכת השאטלים באגם לואיז. במקום יפעלו ארבעה שאטלים –

  1. סגול כהה – ממגרש החניה שלצד כביש 1 (כשישה ק"מ מהפנייה לאגם לואיז/מוריין) ללייק לואיז – החל מהשנה ניתן וכדאי להזמין מקום מראש
  2. סגול בהיר – ממגרש החניה שלצד כביש 1 (כשישה ק"מ מהפנייה לאגם לואיז/מוריין) לייק מוריין – החל מהשנה ניתן וכדאי להזמין מקום מראש
  3. אפור כהה – קו המקשר בין שני האגמים – ללא עלות למי שהזמין כרטיס באופציה 1 או 2. יתכן תור ארוך. ככל הנראה אפשר יהיה להזמין במקום כרטיס לשעה נקובה (כך שאם אתם מגיעים ללייק לואיז למשל – בררו זאת בדוכן במגרש החניה של לייק לואיז, לפני היציאה לטיול במקום)
  4. אפור בהיר – מחניון הלילה ומחלק מהמלונות אל מגרש החניה שלצד כביש 1 – לא צריך להזמין מקום

  יש מלונות שיתכן ומפעילים מערכת הסעות פרטית לאגם  – כדאי לברר במלון

  חלון ההזמנה נפתח ב-1.4 וכדאי להזמין ברגע שהוא נפתח

  להזמנות ולמידע נוסף: https://www.pc.gc.ca/en/pn-np/ab/banff/visit/parkbus/louise

  ניתן גם להגיע לאגם לואיז ברכב פרטי – אך החניה מוגבלת מאוד (כדאי להגיע מאוד מוקדם), ואם אין חניה לא יאפשרו לכם לעבור. הכביש לאגם מוריין היה סגור בשנה שעברה כליל לתנועת רכבים רגילים בשעות 18:00-9:00. השנה יתכן שהוא יסגר לתנועת רכבים רגילים 24 שעות ביממה.

  התקנות משתנות כל העת – כדאי לעקוב באתר

  למידע על הזמנות בשמורות יוהו ואגם אוהרה שגם בהם יחולו השנה שינויים משמעותיים לחצו כאן


 • עדכון חשוב בנוגע לכרטיסים לאוטובוס אל אגם אוהרה

  ינואר 5, 2020

  אגם אוהרה (Lake Ohara) הוא אגם יפהפה במיוחד השוכן בשמורת יוהו (Yoho). ההגעה אליו אפשרית באוטובוס של רשות הטבע והגנים בלבד ומספר הכרטיסים מוגבל. בשנים קודמות אפשר היה לבצע הזמנה ב-20.4 כל שנה, אך בשנייה שנפתחו הקווים ואתרי ההזמנות – כל המקומות נחטפו וגם מי שהתקשר או ניסה להזמין בשנייה שחלון ההזנה נפתח – נשאר בדרך כלל בלי כרטיס.

  השנה רשות הטבע והגנים מנסה מנגון אחר (שאולי ימנע מחברות מסחריות לתפוס את כל הכרטיסים ללקוחות פרטיים) – יש להגיש בקשה במהלך חודש פברואר, ולאחר מכן תתקיים הגרלה. הזוכים יזכו בכרטיס. הרישום עולה כסף (אבל רק 10$). ממליצה לכל מי שמגיע להרי הרוקי לנסות את מזלו. המקום בהחלט שווה ויש בקרבתו גם מסלולי הליכה נהדרים (ממליצה במיוחד על Opabin Circuit).

  ראו כן מידע נוסף:

  מידע על עלויות וכן לינק לאתר ההזמנות ניתן למצוא כאן: https://www.pc.gc.ca/en/pn-np/bc/yoho/activ/randonnee-hike/ohara/reserve

 • התראות מהפארקים הלאומיים

  דצמבר 25, 2019

  פעם בכמה זמן אני נכנסת לאתר הזה: https://www.nps.gov/planyourvisit/alerts.htm שבו יש התראות והודעות חשובות בנוגע לכל הפארקים הלאומיים, המונומנטים הלאומיים והפארקים ההיסטוריים הלאומיים. ממליצה גם לכם להיכנס לאתר טרם נסיעתכם ולבדוק האם יש התראות בפארקים בהם תבקרו. נכון לעכשיו אין הרבה התראות כי בין כה וכה רוב הפארקים סגורים/זו לא עונת תיירות, אבל תוכלו לראות להלן כמה התראות חשובות שכן מצאתי (נוסף על ההתראות הללו יש הרבה התראות על סגירות כבישים בשל שלגי החורף – אך אני לא מציינת אותם כאן שכן מדובר על סגירות אופיניות לעונה):

  • בפארק הלאומי קפיטול ריף, אפשר מעתה להזמין מראש מקום לחניון הלילה פרוטה
  • אל המערה המדהימה של הפארק הלאומי מערות קרלסבד אסור להיכנס עם בגדים שנלבשו ב-10 שנים האחרונות במערות אחרות (כולל מערות בישראל), מחשש להדבקת עטלפים בווירוס שגורם למותם
  • הפארק הלאומי קונגריי סגור חלקית בשל משקעים רבים והצפות
  • הטירה של סקוטי בפארק הלאומי עמק המוות סגורה עד להודעה חדשה
  • בשנת 2020 ו-2021 יהיו ישופץ הכביש המוביל לאזור מני גליישר בפארק הלאומי גליישר – צפו לשיבושים/עיכובים וכדומה
  • בשל תנאי מזג האוויר, כביש 64 במצוק הדרומי של הגרנד קניון סגור
  • הכביש בקיידס קוב בפארק הלאומי הרי הסמוקי סגור עד סוף פברואר בשל שיפוצים
  • בפארק הלאומי הר רייניר יש חובת נשיאת שרשראות שלג
  • במונומנט הלאומי יערות מיור חובה להזמין מקום חניה
  • הכביש לאלווה בפארק הלאומי אולימפיק סגור על הודעה חדשה
  • בשל שיפוצי כבישים יתכנו חסימות ועיכובים בפארק הלאומי היער המאובן
  • כביש ניוטון דרורי בפארק הלאומי רדווד יהיה סגור לתנועת מכוניות מספטמבר עד מאי בכל יום שבת ראשון בחודש (פתוח לרוכבי אופניים ולהולכי רגל)
  • יש חובת נשיאת שרשראות שלג בפארקים הלאומיים סקויה וקינגס קניון
  • בפארק הלאומי זאיון יש כמה סגירות של מסלולי הליכה – כתוצאה ממפולות סלעים

  למידע נוסף על הפארקים הלאומיים ולדירוג רמת היופי שלהם לחצו כאן
  למידע על מקומות לינה מומלצים בפארקים הלאומיים לחצו כאן

 • פתיחת חלון הזמנה בחניוני הרוקיס הקנדיים

  דצמבר 15, 2019

  הודעה חשובה ביותר ביותר לכל מי שמתכנן טיול באוהל או בקרוואן להרי הרוקי הקנדיים.
  חלון ההזמנה לחניוני הלילה נפתח בשבוע השני של ינואר – לכל חניון בתאריך אחר.
  חלון ההזמנה נפתח בשעות הבוקר שעון קנדה (שעה 17:00 שעון ישראל) ואם רוצים להשיג מקום פנוי (בעיקר לקרוואנים ארוכים) יש להזמין מקום בשנייה (אבל ממש ממש ממש בשניה) שחלון ההזמנה נפתח.


  ההזמנה מתבצעת באתר הזה:

  סיכמתי עבורכם כאן את התאריכים של פתיחת חלונות ההזמנה:

  באנף – January 8, 2020 at 8 am MST
  גאספר – January 7, 2020 at 8 am MST
  ווטרטון – January 9, 2020 at 8 am MST
  יוהו – January 9, 2020 at 8 am MST
  קוטנאי – January 9, 2020 at 8 am MST
  אמנם לא ברוקיס אבל הרבה פעמים משתלב עם טיול ברוקיס:
  פסיפיק רים (טופינו) – January 6, 2020 at 8 am PST

  אפשר למצוא מועדי פתיחה נוספים כאן (כולל באזורים בשמורות אחרות של קנדה):

  למידע על מושגים שימושיים בחניוני הלילה (יכול לסייע בהליך ההזמנה):

 • הנחות אזרח ותיק

  דצמבר 3, 2019

  הנחות אזרח ותיק (Senior Rate) מתחילות בארה"ב בגיל צעיר – לעתים אף בגיל 50. ההנחות הן על מסעדות, חנויות ואתרים – כולל כניסה לפארקים הלאומיים ולשמורות טבע – בחלק מהמקומות (בפארקים הלאומיים של ארה"ב) ההנחות הן רק לתושבי ארה"ב, אבל בד"כ ההנחות הן גם לתיירים – וכדי לקבלן מספיק להציג דרכון עם תאריך לידה (אם כי בדרך כלל גם את זה לא יבקשו ממכם. ההנחות אמנם אינן משמעותיות מאוד, אבל טיול ארוך הסכום מצטבר.

  במלונות ההנחות מתחילות בדרך כלל בגיל 62 – אבל לפעמים אחרי, ולפעמים לפני (גיל 62 הוא הגיל בו מתחילים לקבל תשלום Social Security בארה"ב ולכן הרבה אתרים/מלונות מתייחסים אליו בחיתוך הגיל). בדרך כלל גם אין הקפדה על גיל מדוייק. אם מזמינים חדר באתר המלון אפשר לבחור בתעריף אזרח ותיק בעת ההזמנה וכך לזכות בהנחה מיידית של כ-10%.

  מידע על הנחות אזרח ותיק בכמה רשתות מובילות:

  https://www.marriott.com/specials/mesOffer.mi?marrOfferId=1294241&displayLink=true&fbclid=IwAR3mTi29-Z8MlIUUD85-VWR_d00TipYMJ5sdlwEGHn0McMIkI0j3mgF15E0

  https://www.choicehotels.com/deals/senior-rates?fbclid=IwAR2mvuyd75OoLPdm5GKumRAOvtoX1q8fVcnP9pBkyQ8U7BnIp09VVlIArbc

  https://www.bestwestern.com/en_US/offers/hotel-discounts/senior-hotel-discounts.html?fbclid=IwAR2StaljZ8a80W6-a_ud0AkKm0VYTMutOeORnpl21XfIUu7Ohvy7SpqHzzE

  במלונות של רשת הילטון ההנחה מתחילה בגיל 65:

  https://doubletree3.hilton.com/en/offers/100027687.htm?cid=OM,MB,SeniorRate_53b5c.2630.ffffffffc1e8e4ff.768e3bdf_Brand,MULTIPR,Interact,Multipage,SingleLink

  הנחות של תעריף אזרח ותיק במלונות שוות להנחת כרטיס טריפל אי (AAA, עשרה אחוז הנחה בדרך כלל), ולכן, אם אתם בגיל המתאים אין צורך לעשות כרטיס זה

  מידע נוסף על הנחת אזרח ותיק באתרים/מסעדות וכדומה:

  https://www.dealnews.com/features/discounts/senior-discounts/

  בכל מקרה אם אתם מעל גיל 50 בכל אתר/מסעדה/מלון/חנות אל תשכחו לשאול: Do you have senior rates? להזיק זה לא יזיק ולפעמים אולי תופתעו.

  למידע שימושי נוסף בנוגע לטיול לחצו כאן

 • כביש 1 בקליפורניה סגור

  דצמבר 1, 2019

  בשל מזג אוויר סוער בחופי קליפורניה – כביש 1 מדרום לביג סר סגור עד להודעה חדשה
  למידע נוסף:

 • הנחה משמעותית בשכירת רכב דרך חברת אופרן

  נובמבר 3, 2019

  מבצע מדהים של אופרן – 14% הנחה על המחירים הרגלים באתר שלהם (ללא מבצעים) לכל מי שמזמין רק עד ה-22.11.19 דרך האתר:
  https://www.rent4less.co.il/WhiteLabelsRes/6784-he/WhiteLabel.aspx

 • צפון מזרח ארה"ב: המלצה על מקומות לינה: לעורכי הספר

  נובמבר 3, 2019

  המלצת אורח:

  א. בניו המפשיר: לנוסעים מזרחה מוורמונט: בעמוד 198 בספר: מלון בוטיק Gibson house הפתוח רק בקיץ (מאי-אוקטובר): בעליו שמחו לדבר עברית: הם היו באולפן בישראל בשנות ה – 70. הצענו להם לתת הנחה למי שבא עם הספר.המחיר כעת קצת פחות מ-200 דולר.
  ב. במיין: בנסיעה על כביש 2 מניו המפשיר מזרחה, ישנם מוטלים מסוגים ורמות שונים. התארחנו על הדרך בישוב קטן הנקרא Rumford center. שם המוטל Blue Iris,יש בו חדרים עם מטבחון מצויד וכאלה שבלי. המחיר שווה לכולם, פחות מ 100 דולר. הבעלים היו נחמדים מאד והבטחנו שנמליץ עליהם. פתוח כל השנה.

 • סגירות כבישים באיי האאוטר בנקס

  ספטמבר 15, 2019

  סגירות כבישים באיי האאוטר בנקס (צפון קרוליינס) בשל פגעי הוריקן דוריאן.
  כבישי האיים הטראס ואוקרקוק סגורים ואין אליהם גישה. למידע:
  וכאן
  וכאן

 • שמורת קשימוקשיק בנובה סקוטיה סגורה

  ספטמבר 14, 2019

  שמורת קשימוקשיק בנובה סקוטיה סגורה בשל פגעי הוריקן דוריאן, לתשומת ליבם של המתכננים טיול לאזור.

 • כביש בגליישיר סגור

  ספטמבר 2, 2019

  לכל הנוסעים לגליישר – שימו לב לסגירה של הכביש המוביל לשמש בחלק מחודש ספטמבר. למידע נוסף:
  https://www.nps.gov/glac/planyourvisit/conditions.htm

 • מופע זוהר צפון בצפון ארה"ב ובקנדה הסופ"ש

  אוגוסט 31, 2019

  סופה סולארית מביאה איתה סיכוי טוב לצפון בזוהר הצפון (אורורה) הסופש (ליל שבת וראשון) בכל צפון ארהב מהקו של מיין, מישיגן, וויסקונסין, מינסוטה, צפון ודרום דקוטה, איידהו, מונטנה, ווושינגטון (ואולי אולי אפילו במקומות דרומיים יותר), וכנל בכל קנדה. סביבות חצות היא שעה לסיכוי גבוה לצפיה בזוהר הצפון. כדי לחזות בתופעה המרשימה הזו יש לצאת לאזור חשוך, להסתכל צפונה ולחכות בסבלנות. לעין לוקח זמן להתרגל ולמוח לוקח זמן להבין את מה שרואים (שהוא לא מראה רגיל). לפעמים קורה שממש אחד רואה והשני לא – עד שלא מסבירים לו מה רואים. כשאני ראיתי בפעם הראשונה זוהר צפון (בצרציל שבמניטובה, קנדה) הילדים שלי זיהו את המחזה הזה הרבה לפניי. בהתחלה כמעט לא האמנתי להם, אבל אח"כ התגלה גם בפניי מחזה של פעם בחיים. היום אנחנו כל כך מאומנים שאנחנו מצליחים לראות זוהר צפון אפילו בטיסות (ותמיד בוחרים מושבים שפונים צפונה בנתיב הטיסה). צריך הרבה אמונה וגם קצת מזל. תהנו!
  תודה לדן מקבוצת הפייסבוק שלי שעדכן בנוגע לתחזית הזו

עקבו אחרי האינסטגרם שלי

מכירים את מחולל המסלולים שלנו?

הדרך החדשה לתכנן טיול לחו"ל

מוזמנים להתנסות