הודעות-המלצות-עדכונים

 • קניון אנטילופ נפתח

  יולי 7, 2021

  חם מהתנור. קניון אנטילופ שבשטח בני שבט הנוואחו באריזונה נפתח אחרי שהיה סגור כמעט שנה וחצי!

  הידיעה עוד לא פורסמה כאן:

  https://navajonationparks.org/guided-tour-operators/antelope-canyon-tour-operators/

  אבל היא כבר פורסמה באתרים של חלק מהחברות המארגנות סיורים למקום, למשל:

  https://www.antelopecanyon.com/

  https://antelopeslotcanyon.com/

  וכן פורסמה בעיתונות, למשל כאן:

  https://www.daily-times.com/story/news/local/navajo-nation/2021/07/06/navajo-nation-covid-restrictions-reopen-tourists-visitors-july-8/7876237002/

  כדאי להזמין מקום מבעוד מועד

  למידע נוסף:

  https://www.maslulim-america.com/antelopecanyon/

  ותודה להראל שעדכן אותי על כך!

 • בדיקת קורונה

  יולי 7, 2021

  שימו לב – למרות שישראל הורידה את החובה לבדיקת קורונה ביציאה מהארץ למחוסנים, כדי להיכנס לארה"ב תצטרכו להשיג תוצאת בדיקת שלילית (שנלקחה 3 ימים טרם הטיסה) גם אם אתם מחוסנים.

  למידע נוסף:
  https://www.cdc.gov/coronavirus/2019-ncov/travelers/international-travel-during-covid19.html

 • המלצה חמה על בתי נופש

  יולי 6, 2021

  המלצה חמה על שלושת בתי הנופש הללו:

  בצפון קליפורניה ליד שמורת הרדווד

  בעיירה בנד במזרח אורגון

  באיי האאוטר בנקס של צפון קרוליינה

 • מגבלות בכניסה ללוס אנג'לס

  יולי 3, 2021

  בטיסה בינלאומית ללוס אנג'לס צריך למלא הצהרת בריאות מקוונת (אחת לכל נוסע). בעיקרון יש המלצה לבידוד במחוז לוס אנגלס למגיעים מחו"ל שאינם מחוסנים אבל היא לא נאכפת ובכל מקרה אינה רלוונטית למי שנוחת ומיד עוזב את העיר: https://travel.lacity.org/

 • הוריקן אלסה מתקרב לארה"ב

  יולי 3, 2021

  כל מי שמתכנן טיול לדרום מזרח ארה"ב ככלל ולפלורידה בפרט כדאי שיהיה ערני בנוגע לתחזית שכן הוריקן אלסה מתקרב לחופי המדינה. אפשר לראות במפה את ההתקדמות הצפויה ואת יום ושעת ההגעה המשוערת לחוף (בימים א-ג הקרובים).

   

 • עדכוני קורונה חשובים

  יולי 2, 2021

  1. אין כניסה לארה”ב למי ששהה באירופה ב-14 ימים טרם הטיסה
  2. אין כניסה לארה”ב בטיסות מאירופה למי שאינו תושב או אזרח ארה”ב
  3. יש לעשות בדיקת קורונה 72 שעות (או פחות מכך) לפני ההמראה לארה”ב (אפשר לעשות בנתב"ג: https://check2fly.co.il/auth) וכן 72 שעות (או פחות מכך) לפני ההמראה מארה”ב לארץ (כדאי לתכנן את הטיול כך שבסופו תשהו במקום שמאפשר בדיקות)
  4. 24 שעות לפני הטיסה לארה"ב יש למלא הצהרת בריאות: https://govforms.gov.il/mw/forms/[email protected]
  5. בטיסה בינלאומית ללוס אנג'לס צריך למלא הצהרת בריאות מקוונת (אחת לכל נוסע). בעיקרון יש המלצה לבידוד במחוז לוס אנגלס למגיעים מחו"ל שאינם מחוסנים אבל היא לא נאכפת ובכל מקרה אינה רלוונטית למי שנוחת ומיד עוזב את העיר: https://travel.lacity.org/
  6. לרוב פארקי השעשועים יש להזמין מקום מראש (ולדיסני, יוניברסל – מבעוד מועד)
  7. למוזיאונים, אקווריומים וכדומה יש להזמין מקום מראש (ולעתים מבעוד מועד)
  8. להרבה מאוד אתרי טבע פרטיים או שמורות מדינה (למשל קניון פלום בהרים הלבנים של מדינת ניו המפשייר יש להזמין מקום מראש)
  9. יש להזמין מקום מראש לכניסה לשמורת יוסמיטי (קליפורניה), לשמורת הרוקיס אמריקנים (קולורדו), לכביש החוצה את שמורת גליישר (מונטנה) ולכביש המעפיל להר קדילאק בשמורת אקדיה (מיין)
  10. בשמורת יוסמיטי השאטל המוביל ליער הסקויה מריפוסה לא פעיל. מכיוון שההליכה ליער ברגל ארוכה אפשר להמיר את הביקור ביער הזה בביקור ביער הסקויה טואלמי
  11. בשמורת ארצ'ס (יוטה) שערי השמורה נסגרים בימים עמוסים למשך שעות רבות (בד"כ בשעות 8-12) בשל עומס, וכדי למנוע צפיפות יתר בשמורה. כדאי להגיע מוקדם (ועדיף לא להגיע בשבת-ראשון). קיבלתי לאחרונה עדויות ממטיילים שהכניסה נסגרה בשעה 7:00 באמצע השבוע. לכן השכימו קום מאוד
  12. בשמורת זאיון יתכנו תורים ארוכים לשאטל המוביל לקניון של זאיון וכן קושי רב למצוא חניה במקום בשל עומס. כדאי להגיע מוקדם (ועדיף לא להגיע בשבת-ראשון). הפעילות של אבובים בזאיון לא פעילה בשל הקורונה. קיבלתי לאחרונה עדויות ממטיילים שבזאיון החניה ליד מרכז המבקרים מלאה כבר בשעה 7:00
  13. העומס באתרי תיירות רבים רב מאוד השנה. אחת ההשפעות היא על מסעדות (גם בגלל הקורונה – המסעדות מרווחות שולחנות) – חובה להזמין מקום מראש למסעדות באתרים רבים (ומבעוד מועד)
  14. יש פעילויות באזורים מסויימים (למשל חלק מפעילות הרפטינג בצפון מזרח ארה"ב) וכן מוזיאונים מסוימים (למשל מוזיאון הטבע הראוורד) שלא פעילות/לא נפתחו עדיין
  15. ברודווי (ניו יורק) נפתח בחודש ספטמבר

  עדכונים נוספים (בזמן אמת) אפשר בקבוצת הפיסבוק שלי

  נסיעה מהנה, נטע דגני

   

  ♥ מוזמנים לנצל הטבה ללקוחותי:
  10% הנחה על רכישת סים מקומי אמריקני, למימוש לחצו כאן והזינו את קוד הקופון NetaD

 • כניסה לארה"ב

  יוני 27, 2021

  תזכרות לכולם –

  1. אין כניסה לארה"ב מאירופה (למעט לתושבים ואזרחים)
  2. אין כניסה לארה"ב אם ב-14 יום שלפני הטיסה שהיתם באירופה

 • יוניברסל קליפורניה

  יוני 19, 2021

  שימו ❤️ מדיניות הכניסה של פארק יוניברסל בקליפורניה שונתה ומעתה גם לא מחוסנים שאינם תושבי המדינה רשאים להיכנס לפארק.

 • שאטל של זאיון

  מאי 28, 2021

  איך יודעים שמצב הקורונה בארהב משתפר? שמורת זאיון ביטלה את החובה להזמין מראש מקום לשאטל של השמורה. כל מי שכבר הזמין מקום לשאטל יקבל זיכוי ועדיפות בתורים. שמורות שעדיין נותרה החובה להזמין להן מקום הן: יוסמיטי, הרי הרוקי האמריקנים, כביש המוביל לשמש גליישר והכביש המוביל להר קדילאק באקדיה.
  למידע נוסף: https://www.nps.gov/zion/planyourvisit/conditions.htm

 • דיסני קליפוניה נפתח

  מאי 27, 2021

  דיסני קליפורניה נפתח ב-15.6 גם למי שאינו תושב המדינה וגם ללא מחוסנים. יש להזמין כרטיסים מראש ומבעוד מועד שכן הפארק עובד בתפוסה חלקית בלבד.

   

 • חוזרים לטייל בארהב

  מאי 17, 2021

  אז הקורונה בארהב בשליטה מלאה הודות לחיסונים הרבים, הבידודים בוטלו ברובם ןאפשר לנסוע לטייל בחיק הטבע (אך שימו – עדיין אין כניסה לארהב מאירופה ואין כניסה בלי בדיקת קורונה שלילית וכן יש למלא הצהרת בריאות בנחיתה בניו יורק ובלוס אנג'לס. כמו כן יש חובת בידוד לנוחתים בלוס אנג'לס שאינם מחוסנים – שסביר להניח שתתבטל בקרוב).

  לגבי טיול המתבסס רק על ערים עדיף להמתין, אם כי לפי הקצב החיובי, אלא אם יכנס וריאנט חדש, התחזית אופטימית – הרבה אטרקציות עדיין סגורות או עם שעות פתיחה וקיבולת קהל מוגבלות, עדיין אין הופעות (ברודווי למשל עדיין סגורה) ומסעדות הן עדיין בחלקן עם טייק אווי בלבד וכדומה.

  אבל גם לטיול בחיק הטבע יש מגבלות – חובת הזמנת מקום מראש לחלק מהשמורות, החדשות החיוביות הן שאם נערכים נכון מגבלות אלה הן זניחות והן אפילו יתרון (צפוי פחות עומס).

  חוזרים לטייל בארהב – השמורות אליהן יש להזמין מקום מראש הן:

  שימו – יש להזמין מקום בשנייה (אבל ממש ממש בשנייה) שחלון ההזמנה נפתח. בחלק מן השמורות ולחלק מהמועדים כל המקומות נחטפים תוך שניות.

  ♠ שמורת יוסמיטי (קליפורניה, דרום מערב ארהב) – כניסה ליוסמיטי לא תותר בקיץ 2021 מבלי להזמין מקום מראש. המועד בו נפתחת ההזמנה מפורט להלן.

  חוזרים לטייל בארהב

  ♠ שאטל בשמורת זאיון (יוטה, דרום מערב ארהב) – כדי להיכנס לקניון המרהיב של זאיון תהיה בקיץ 2021 חובה להזמין מקום מראש לשירות השאטלים של השמורה. המועד בו נפתחות ההזמנות מפורט להלן (למידע נוסף לחצו כאן).

  חוזרים לטייל בארהב זאיון

  ♠ שמורת הרי הרוקי האמריקנים (קולורדו, מערב ארהב) – בקיץ 2021 לא תותר כניסה לשמורה יפה זו ללא הזמנת מקום מראש. חלון ההזמנה לחודש יוני נפתח ב-1.5, ליולי ב-1.6 וכן הלאה.

  ♠ שמורת גליישר (מונטה, צפון מערב ארהב) – בקיץ 2021 ניתן יהיה לנסוע בכביש המוביל לשמש (Going to the Sun) רק עם הזמנת מקום מראש. חלון ההזמנה נפתח 60 יום מראש (שימו – הכביש לא עביר לקרוואנים שאורכם מעל 25 פיט, בשנים רגילות אפשר לנסוע בכביש גם בשאטל אך השנה לא ברור עדיין אם השירות יפעל).

  ♠ עלייה להר קדילאק בשמורת אקדיה (מיין, צפון מזרח ארהב) – בקיץ 2021 אפשר יהיה לעלות להר ברכב רק עם הזמנת מקום מראש. חלון ההזמנה נפתח 90 יום מראש.

  כדי לדעת אם יש מגבלה בשמורה מסויימת כתבו בגוגל את שמה בתוספת nps (ראשי תיבות של שירות הפארקים הלאומיים), למשל Yosemite nps. כך תגיעו לאתר הרשמי של השמורה ובו חפשו את התגית Alerts. לחצו עליה ותקבלו את כל ההתראות לקיץ הקרוב.

  חוזרים לטייל בארהב התראות

  אם מצאתם עוד שמורות שיש להזמין אליהם מקום מראש כתבו לי על מנת שאעדכן את הפוסט.

  חוזרים לטייל בארהב – כמה טיפים נוספים:

  ♦ למרות שזה לא ממש קשור לקורונה, כביש משמעותי בשמורת ילוסטון יסגר השנה (הכביש המחבר בין צומת קניון לצומת טאוור מה שיקשה את הגישה לעמק למאר), תכננו את מסלול הטיול בשמורה ואת הזמנת מקומות הלינה בהתאם.

  ♦ גם זה לא ממש קשור לקורונה אבל כביש קיידס קוב בשמורת הרי הסמוקי של (טנסיי, דרום מזרח ארהב) יהיה סגור הקיץ לתנועת רכבים, פתוח לאופניים ולהולכי רגל) בקיץ הקרוב בימי רביעי.

  ♦ וזה כן קשור לקורונה – פארקי שעשועים בקליפורניה פתוחים בשלב זה לתושבי המדינה בלבד (חלקם פתוחים גם למחוסנים שאינם תושבי המדינה אך ללא אפשרות להזמין כרטיסים מראש) ואילו בדיסני אורלנדו יש להזמין מקום מראש (ויש עומס כך שיש תאריכים שלא פשוט למצוא להם כרטיסים זמינים).

  ♦ וגם זה קשור לקורונה – רבות מהשמורות האינדיאניות סגורות בשל הקורונה ועדיין אין פרסום מתי תיפתחנה (כך למשל קניון אנטילופ ועמק המונומנט סגורים).

  ♦ וזה כמובן קשור לקורונה – דבר נוסף שכדאי לשים אליו לב היא העבודה שיש השנה עומס יוצא דופן בחניוני הלילה ובהיצע של קרוואנים להשכרה שכן בזכות הקורונה האמריקנים גילו את היתרון של לינה בחיק הטבע עם ריחוק חברתי. במיוחד השנה יש להקפיד להזמין מקום מבעוד מועד. כבר עכשיו רוב החניונים היפים בשמורות מלאים עד אפס מקום לקיץ הקרוב (אבל תמיד יש ביטולים ומי שעיקש מספיק יצליח בוודאות לתפוס אותם).

  ♦ ולסיום – אי אפשר להתעלם מהעבודה שכאשר ארהב חוזרת לחיים, בקנדה הגל השלישי מכה במלוא עצמתו והמדינה סגורה ומסוגרת לתיירות ועם קצב חיסונים איטי.

 • הזמנת מקום לגליישר

  אפריל 29, 2021

  ממש לא מזמן נפתח חלון ההזמנה לכביש המוביל לשמש בגליישר. הפתיחה היא 60 יום קדימה. וכבר עכשיו אין כרטיסים ל-60 יום קדימה (כלומר עד סוף יוני). לכן – מי שרומה לבקר בפארק ועדיין לא הגיע המועד של חלון ההזמנה שלו, כאשר יזמין, מומלץ שישב על כמה מחשבים בשניה שחלון ההזמנה נפתח. יש אגב גם כרטיסים שמשתחררים יומיים לפני כל מועד הגעה (אבל מניחה שאף אחד לא ירצה לסמוך על זה).
  למידע:
  https://www.nps.gov/glac/planyourvisit/gtsrticketedentry.htm
  https://www.recreation.gov/timed-entry/10087086/ticket/10087087

 • הכביש לגליישר פוינט נפתח

  אפריל 28, 2021

  הכביש המוביל לנקודת התצפית היפה בעולם (!) – גליישר פוינט, נפתח ב-30.4
  למידע נוסף: https://www.nps.gov/yose/planyourvisit/conditions.htm

 • יער הסקויה מריפוסה סגור

  אפריל 28, 2021

  בשל התמוטטות עצים יער הסקויה מריפוסה סגור (שבדרום שמורת יוסמיטי) סגור. עדיין לא ברור מתי יפתח (והאם בכלל יפתח בקיץ הקרוב). כמו כן בשל הקורונה השאטל אל היער (גם כאשר יפתח) לא פועל ויש לכן ללכת כשלושה ק"מ לכל כיוון (על כביש פנימי) ממגרש החניה (שבו בדרך כלל עולים על השאטל) ועד ליער. למידע נוסף: https://www.nps.gov/yose/planyourvisit/mg.htm

 • הודעה חשובה לנוסעים לשמורת ארצ'ס

  אפריל 28, 2021

  הודעה חשובה לנוסעים לשמורת ארצ'ס (יוטה). הכניסה לשמורה עלולה להיסגר בחלק משעות היום כדי למנוע עומס רב מדי (בשל מגבלות קורונה). כדאי מאוד להגיע מוקדם מאוד.

 • מחירי השכרת הרכב עומדים לעלות

  אפריל 26, 2021

  הודעה חשובה ביותר –
  כחלק מאפקט הקורונה חברות השכרת רכב רבות לא רכשו צי חדש בשנה האחרונה ולכן היצע הרכבים נמוך בהשוואה לשנים נורמליות. פלוס אמריקנים רבים מעדיפים שכירת רכב על טיסה והשוק הפנימי בעל ביקושים רבים. פלוס בשל מחסור בצ'יפ לרכבים נסגרים מפעלי ייצור של רכבים בארה"ב (למידע: https://on.wsj.com/2QxWi4T).
  התוצאה –
  עלייה משמעותית ביותר במחירי השכרת רכב בארה"ב.
  ההשפעה של עליית המחיר אצל הסוכנים הישראלים (כדוגמת אופרן) אמורה להתחיל להיות מורגשת משבוע הבא.
  אז אם אם צריכים לשכור רכב – עשו זאת השבוע! (דמי ביטול הם סביב 20 דולר כך שאין לכם בכלל מה להתלבט)
  להשכרת רכב בהנחה דרך חברת אופרן: https://www.rent4less.co.il/WhiteLabelsRes/6784-he/WhiteLabel.aspx

 • הזמנת מקום בכביש להר קדילאק, אקדיה

  אפריל 11, 2021

  בקיץ 2021 יהיה צורך להזמין מקום מראש לעלייה ברכב לפסגת הר קדילאק באקדיה שבמדינת מיין. חלון ההזמנה נפתח 90 יום מראש. למידע נוסף: https://www.nps.gov/acad/planyourvisit/vehicle_reservations.htm

 • כביש 1 (ממונטריי למורו ביי) נפתח לתנועה

  אפריל 10, 2021

  לאחר שהיה סגור במשך כמה חודשים בשל מפולת קרקע, כביש 1 המפורסם של קליפורניה יפתח מחדש בסוף חודש אפריל.

 • חובת הזמנות מקום לכביש המובל לשמש בשמורת גליישר

  אפריל 10, 2021

  שמורת גליישר נפתחה למבקרים (לאחר שהייתה סגורה במשך למעלה משנה בשל הקורונה), יחד עם זאת כדי לנסוע בכביש העיקרי של השמורה (Going to the Sun Rd) יהיה צורך להזמין מקום מראש. חלון ההזמנה נפתח 60 יום לפני מועד הביקור במקום. כמו כן עדיין לא ברור האם השנה יפעלו שאטלים בכביש זה, ובאיזה מתכונת (הכביש אינו עביר לקרוואנים ארוכים לכל אורכו כך שמי שמטייל בקרוואן ארוך יצטרך לוותר על ביקור בכביש במידה ושאטלים לא יפעלו – עדיין יש להזמין מקום שכן נקודות ההתחלה של הכביש ממזרח וממערב עבירות לקרוואן). כמו כן רבים מכבישי השמורה האחרים יעברו שיפוצים השנה וצפויים עיכובים. למידע נוסף:
  https://www.nps.gov/glac/planyourvisit/gtsrticketedentry.htm
  מידע על שאטלים: https://www.glaciernationalparklodges.com/red-bus-tours/shuttles/

 • חובת הזמנת מקום בשמורת יוסמיטי

  אפריל 10, 2021

  בשל הקורונה יש להזמין מקום מראש בשמורת יוסמיטי. ראו להלן מועדי פתיחת חלון ההזמנה. למידע נוסף:
  https://www.nps.gov/yose/planyourvisit/covid19.htm

 • חובת הזמנת מקום לשאטל של זאיון

  אפריל 10, 2021

  בשל הקורונה יש חובה בקיץ הקרוב להזמין מקום מראש לשאטל של הקניון של זאיון. תוכלו לראות בתמונה להלן את תאריך פתיחת חלון ההזמנה עבור מועד הטיול שלכם, למידע נוסף:
  https://www.nps.gov/zion/planyourvisit/zion-canyon-shuttle-tickets.htm

   

 • חובת הזמנת מקום בשמורת הרי הרוקי האמריקניים

  אפריל 10, 2021

  בשל הקורונה חובה להזמין מקום כניסה לקיץ הקרוב לשמורת הרי הרוקי האמריקניים. חלון ההזמנה לחודש יוני נפתח ב-1.5. חלון ההזמנה לחודש יולי ב-1.6 וכן הלאה. למידע נוסף:
  https://www.nps.gov/romo/planyourvisit/time-entry-permit-system.htm

 • כביש סגור בשמורת ילוסטון

  אפריל 10, 2021

  הכביש המקשר בין קניון לצומת טאוור בשמורת ילוסטון יהיה סגור בשנת 2021, למידע נוסף: https://www.nps.gov/yell/planyourvisit/road-construction.htm

 • סגירת כביש קיידס קוב בהרי הסמוקי

  פברואר 14, 2021

  שימו לב, ממאי ועד ספטמבר כביש קיידס קוב בשמורת הרי הסמוקי (שבין צפון קרוליינה לטנסיי) יהיה סגור לתנועת רכבים בימי רביעי (אפשר לנסוע באופניים במקום). למידע נוסף: https://www.nps.gov/grsm/planyourvisit/cadescove.htm

 • כביש 1 עדיין חסום

  פברואר 9, 2021

  כביש 1 של קליפורניה עדיין חסום – מדרום לביג סג (Big Sur) ומצפון לרגד פוינט (Ragged Point) בשל התמוטטות. הנקודה של החסימה משתנה בהתאם לפעילות הצוותים והצורך לחסום עד לנקודה בה כלי העבודה יוכלו להתרכז ולהסתובב (לעתים החסימה קרובה לנקות ההתמוטטות ולעתים היא כמה ק"מ/עשרות ק"מ ממנה, בד"כ כלל רק מקומיים מורשים לנסוע עד קרוב לנקודת החסימה). עובדה זו משפיעה על עד כמה ניתן לנסוע בכביש הלוך וחזור (כדי לראות את יופיו). כרגע  אין עדיין צפי לפתיחה. לבינתיים אפשר ליהנות מנסיעה בכביש ממונטריי הלוך חזור דרומה (אין במקטע זה הרבה נוף פתוח לים בקטע המצוקי של הכביש אבל כן יש לאורכו עצי רדווד מרשימים וכן שמורות חופיות יפות כמו פוינט לובוס וחוף פייפר היפהפה) או מקמבריה צפונה (במקטע זה כן יש נופים נהדרים של מצוקים וים).

  ראו כאן מפה של מיקום הקריסה (בעיגול) וכן של החסימה (בהדגשה צהובה). אפשר לנסוע בכביש הלוך חזור ממונטרי – מצפון (קו ורוד), או מקמבריה – מדרום (קו ירוק).

  חסימה בכביש מספר 1

  למידע נוסף לחצו כאן.

עקבו אחרי האינסטגרם שלי
0