אלסקה מסלולים

מבצע!

תיאור קצר: אלסקה היא מקום של פראיות אין סופית, מרחבים עצומים ועושר גדול של בעלי חיים. את המראות שבהם תצפו באלסקה לא…

מחיר: 149  109 

אלסקה היא מקום של פראיות אין סופית, מרחבים עצומים ועושר גדול של בעלי חיים. את המראות שבהם תצפו באלסקה לא תוכל ולראות כמעט בשום מקום אחר על פני כדור הארץ, ואת הטיול שתחוו במדינה זו לא תשכחו לעולם. הטיול לאלסקה הוא עבור רבים טיול של 'פעם בחיים' אותו יש לתכנן בקפידה. מטרת הספר אלסקה מסלולים להפוך טיול זה לחוויה יוצאת דופן שאין שנייה לה.

בספר אלסקה מסלולים יש שלוש הצעות של מסלולי טיול מפורטים ברחבי מדינה זו וברחבי שכנתה הקנדית היפהפייה יוקון (וכן כמה הצעות לשילוב מסלולים), המפורטים להלן:

מפות שמומלץ לרכוש: מפת אלסקה-צפון מערב קנדה

אלסקה מסלולים – המסלול הקלאסי

קיץ (סוף מאי-תחילת ספטמבר), 9 ימים: מסלול מעגלי זה, החושף בפני המטיילים חלק גדול מתצורות הנוף ומעולם החי שאלסקה מפורסמת בהם, מתחיל ומסתיים בעיר אנקורג', ומתמקד במרכז אלסקה. המסלול מוביל אל שמורת הטבע הלאומית דנאלי, מקום משכנו של הר דנאלי הנישא, בה יש סיכוי גבוה לצפות בדובים, בקריבו, במוס ואפילו בזאבים. בהמשך, המסלול מוביל מזרחה בכביש דנאלי, דרך נוף יפהפייה שמעטות הן הדרכים בעולם שמשתוות לה, החוצה את מדינת אלסקה לרוחבה. לאחר מכן, המסלול מדרים בדרך מרשימה, ומשתפל אל חופי האוקיינוס. בדרך ניתן לשלב במסלול ביקור בשמורת הטבע הלאומית רנגל סיינט אליאס. הקטע האחרון של המסלול מוקדש לעיירה ואלדז, 'השוויץ של אלסקה'. עיירה ציורית זו, השוכנת בראש פיורד צר, על שפת מפרץ הנסיך וויליאם היא מקום מצוין לצאת ממנו לשיט אל קרחונים ואל מפרצים, שבהם יש סיכוי לצפות ביונקים ימיים, כולל לווייתנים. חלקו האחרון של המסלול כולל נסיעה יפה חזרה לעיר אנקורג’.

אלסקה מסלולים – המסלול הפראי

קיץ (סוף מאי-תחילת ספטמבר), 21 ימים: מסלול זה, שהוא ברובו הפראי ביותר והכי פחות מתויר מבין כל הצעות המסלול שבספר, מיועד למטיילים שרוצים להרגיש שהם באמת עשו משהו שונה. חלקו הראשון והאחרון של המסלול משותף למסלול הקלאסי, ואילו החלק האמצעי כולל את חציית טריטוריית יוקון הקנדית, שהיא חבל ארץ בתולי שמעטים הם המקומות בעולם שמשתווים לו ביופיו. המסלול חולף לצד עיירות ציוריות, ששימשו בעבר את כורי הזהב שנהרו בהמוניהם לאזור זה של העולם. המפורסמת והיפה מביניהן היא דוסון סיטי, מקום שנראה שהזמן עמד בו מלכת. מדוסון סיטי המסלול חוצה את יוקון מצפון לדרום ומוביל אל העיר וויטהורס וממנה אל העיירה סקגווי, השוכנת בקצה הצפוני של 'המעבר הפנימי', שהוא מפרץ ארוך של ים החודר אל חלקה הדרום מזרחי של מדינת אלסקה. לאחר כמה ימים בנופיו המרהיבים של 'המעבר הפנימי' – בעיר ג'ונו (בירת אלסקה), בשמורת הטבע הלאומית גליישר ביי (שנוסף על קרחונים, הינה ה-מקום לראות בו לווייתנים), ובעיירה היפהפייה היינס –  המסלול מעפיל צפונה לאורך אגם קלואני, חזרה לחלקה המרכזי של אלסקה, שם הוא מתחבר חזרה עם המסלול הקלאסי.

אלסקה מסלולים – המסלול הקליל

קיץ (אמצע מאי-אמצע ספטמבר), 7 ימים: מסלול קצר זה מוביל אל חצי האי קינאי. גודלו של חצי אי זה כ-40,000 קמ"ר, ובזכות קרבתו לעיר אנקורג', הינו אחד האזורים המתויירים והמיושבים ביותר באלסקה. בתחומי חצי האי חיים כ-50,000, ואת אדמתו חוצים כבישים רבים(באופן יחסי לאלסקה). יחד עם זאת, למרות הפיתוח, חצי האי קינאי ניחן ביופי רב. למעשה, חצי אי זה הוא כה מגוון מבחינה נופית שיש המכנים אותו 'מיני אלסקה', שכן בתחומו פסגות מושלגות, קרחונים, שדות שלג, פיורדים, חופים חוליים ונהרות בעלי מי טורקיז. חצי האי מופרד מהיבשת על ידי מפרץ צר וארוך, שיש בו תופעה מרשימה של הפרשי גאות ושפל קיצוניים )הגדולים בארה"ב, עד 12 מ'). מסלול זה כולל ביקור בעיירה סווארד ובשמורת הטבע הלאומית היפה קינאי פיורדס הסמוכה לה. בהמשך, חוצה המסלול את חצי האי וחולף לצד נהר הקינאי ואגם קינאי בדרך אל העיירה הומר וסביבתה (משם אפשר לטוס במטוס קל לסיור צפייה בדובים), שממנה המסלול חוזר חזרה לעיר אנקורג', נקודת ההתחלה והסיום של מסלול טיול זה.

הספר 'אלסקה מסלולים' יצא לאור בשנת 2007 ועבר עדכון שכלל שכתוב מחדש (וגם עיצוב מחדש, מפות חדשות ועוד) בשנת 2018

מספר עמודים: 304

אלסקה מסלולים

מוצרים נוספים שיכולים להתאים לך:

עקבו אחרי האינסטגרם שלי
0