הצעות לפעילות בעיירה סטו, ורמונט

סטו (Stowe) היא עיירה יפהפייה בצפון ההרים הירוקים (Green Mountains) של מדינת ורמונט. כדאי לנסות לשלב ביקור בעיירה בכל טיול בניו אינלגנד/צפון מזרח ארה"ב. בזכות היצע הפעילויות הרב במקום וכן הודות להיותה של העיירה נעימה במיוחד לשהות, כדאי ללון בה לפחות שני לילות, שיאפשרו יום מלא לפעילויות.

למידע על מלונות מומלצים בעיירה סטו לחצו כאן

ראו הצעות לפעילויות בעיירה סטו ובצפון מדינת ורמונט:

טיול ברכב וברגל בשמורת המדינה סמגלרס נוץ' (Smugglers' Notch State Park), מעבר צר בהרים המוקף מצוקים שגובהם כ-300 מ'. כביש 108 החולף ביערות העבותים של שמורה זו, הוא דרך נוף מרשימה. לשמורה שתי כניסות, דרומית וצפונית (המרחק ביניהן כשמונה ק"מ) שתיהן על כביש 108. כניסה הדרומית היא הקרובה ביותר לסטו. יש בשמורה מרכז מידע (לצד כביש 108), חניון לילה מקסים וכמה מסלולי הליכה. מומלץ במיוחד המסלול המוביל אל מפלי בינגהם (Bingham Falls), שצונחים כעשרה מ' לתוך בריכה טבעית גדולה לאחר שזרמו בתוך מעוק צר של הנהר. אורך המסלול המוביל למפלים כק"מ אחד_500 מ' לכל כיוון. אפשר גם להמשיך הלאה במעלה הזרם). כאשר זרימת המים אינה חזקה מאוד, אפשר להתרחץ בבריכה שבתחתית המפל. המסלול מתחיל ממזרח לכביש 108 כ-10.5 מייל מצומת הכבישים 100 ו-108, וכחצי מייל מצפון לפנייה לכביש נוץ' ברוק (Notch Brook Rd). אם אתם נוסעים אל המפלים מכיון סטו והגעתם לאתר הסקי, דעו שפספסתם.

בסביבות העיירה סטו יש שביל אופניים נהדר (Stowe Recreation Path) לאורך נהר ליטל (Little River) וערוציו. השביל סלול והנסיעה בו מתאימה לכל המשפחה. אורך השביל, שהוא אחד המומלצים ביותר לטיול אופניים משפחתי במדינת ורמונט, כתשעה ק"מ, ניתן להצטייד במפות בסוכנות ההשכרה Aj's Ski and Sports. כדאי להזמין אופניים מראש.

שיט קיאקים בנהרות של צפון מדינת ורמונט היא חוויה נהדרת, אפשר לצאת לשיט לבד או בסיור מודרך. סוכנות ההשכרה ממוקמת בעיירה ג'פרסונוויל (Jeffersonville) שלגדת נהר למוייל (Lamoille), כ-40 דקות נסיעה צפונה מסטו (הנסיעה לעיירה היא בכביש 108 היפה). כדאי להזמין מקום מראש.

העצים העבותים של 'ההרים הירוקים' בסביבות העיירה סטו הן תפאורה נהדרת לגלישה באומגות (Zipline). הפעילות מתקיימת באתר הממוקם כ-12.5 מייל מצפון לסטו (הנסיעה היא בכביש 108), למידע ולהזמנות לחצו כאן. כדאי להזמין מקום מראש. יש גם פארק אומגות ומסלול חבלים קרוב יותר לעיירה.

אפשר לצאת לסיור סוסים בסביבת העיירה ג'פרסונוויל שמצפון לסטו, כדאי להזמין מקום מראש.

נסיעה בדרך נוף אל הר מנספילד (Mount Mansfield), אחת מנקודות התצפית היפות בצפון מזרח ארה"ב נמצאת בפסגת הר מנספילד, ההר הגבוה במדינת ורמונט, המתנשא לגובה של 1,339 מ' מעל פני הים. אפשר לנסוע אל ההר בדרך הנוף (Mount Mansfield Auto Toll Rd), המתפצלת מכביש 108 מצפון לסטו, סמוךלמלון Stowe Mountain Resort. הדרך צרה ומפותלת ואורכה כשבעה ק"מ (זמן נסיעה של כ-20 דקות; הדרך אינה סלולה), הנסיעה כרוכה בתשלום (הדרך אינה עבירה לקרוואנים). הדרך מובילה לאזור שבו תצפית נהדרת על ההרים, אך אם רוצים להגיע ממש עד פסגת ההר, יש לצאת למסלול רגלי (4 ק"מ, 2 ק"מ לכל כיוון; תוספת גובה 200 מ'), המתחיל בקצה הדרך (לאורך מסלול Long Trail).

עלייה ברכבל לפסגת הר מנספילד (הרכבל מוביל לנקודה אחרת מזו שאליה מובילה דרך הנוף), לנקודת תצפית בגובה של 1,105 מ' מעל פני הים, שממנה נשקף נוף נהדר. באזור זה יש שולחנות פיקניק, מסעדה הצופה אל הנוף ומסלולי הליכה, רובם קשים למדי.

סיור במפעל הגלידות של בן אנד ג'ריס (Ben & Jerry's Factory Tour) הממוקם בקרבת העיירה ווטרברי (Waterbury), מדרום לסטו. במפעל יש סיור מודרך האורך כ-30 דקות, ובמהלכו ניתנים הסברים על תהליך הייצור של הגלידות וכן אפשר לטעום את גלידת היום. הסיור אינו מאוד מרשים (אך נחמד לילדים קטנים).

העיירה סטו שבמדינת ורמונט

ראו מיקום העיירה סטו:
מיקום העיירה סטו במדינת ורמונט

למידע על מלונות מומלצים בעיירה סטו לחצו כאן


למידע נוסף על אתרים בצפון מזרח ארה"ב לחצו כאן.

למידע נוסף על העיירה סטו וסביבתה מומלץ לפנות למסלול הירוק בספר ארה"ב צפון מזרח מסלולים:
ספר ארה"ב צפון מזרח מסלולים הכולל גם את מדינת ורמונט

עקבו אחרי האינסטגרם שלי
0