הצעה למסלול בעיר קוויבק סיטי

קוויבק סיטי (Quebec City) היא הלב והבירה של קנדה הצרפתית. זוהי עיר יפהפייה השוכנת על גבעה נישאה מעל נהר הסאן לורן. העיר, שנוסדה בשנת 1608 על ידי מגלה העולם הצרפתי סמואל דה שמפלן (Samuel de Champlain), היא אחת הוותיקות באמריקה. אמנם היא נכבשה בשנת 1759 על ידי הבריטים, אך אוכלוסייתה נשארה במידה רבה דוברת צרפתית וכל הווייתה נותרה צרפתית בעיקרה. העיר העתיקה של קוויבק סיטי מוקפת חומה ורחובותיה צרים, תלולים וציוריים. באחת מפינות העיר, גבוה מעל הנהר, שוכן המבצר של קוויבק, הסיטאדל (La Citadelle de Quebec), שנבנה מחשש לפלישה אמריקנית בסוף המאה ה-18 ובתחילת המאה ה-19 (פלישה שמעולם לא התרחשה).

למידע על מלונות מומלצים בקוויבק סיטי לחצו כאן

מבט על קו המים של קוויבק סיטי ובתיה הציוריים

הסיור ברגל בקוויבק סיטי מהנה. בסמטאות הצרות יש חנויות מזכרות, גלריות, חנויות בגדים אופנתיות, מאפיות ומסעדות טובות. הנוף על הנהר נהדר ויופיים של המבנים העתקים מרשים ומיוחד. ניחוח של אירופה ביבשת אמריקה כבר אמרנו?

אם אתם לנים רחוק מהעיר העתיקה ומגיעים אליה ברכב, החנו אותו בחניון התת קרקעי בפלאס דה יוביל (Place D'Youville), בכתובת הזו. החניה היא מתחת למרכז הכנסים של העיר, וממנו התחילו במסלול הרגלי.

לאחר המעבר בשער החומה והכניסה לעיר העתיקה אפשר לפנות שמאלה ולעלות על החומה לתצפית לפני שממשיכים במסלול. מכאן המשיכו ללכת ברחוב סאן ז’אן (Rue Saint Jean), שבו חנויות מזכרות ומסעדות בשפע. אם הגעתם לאזור בשעת ארוחת הבוקר, התכבדו בקרואסון או בבגט טרי.

מרחוב סאן ז’אן פנו קלות ימינה לרחוב פבריק (Cote de la Fabrique). מימינכם תוכלו לראות את בניין העירייה של קוויבק סיטי (Hotel de Ville). בצומת עם רחוב בואד (Rue de Buade) שוכנת כנסיית נוטרדאם (Notre Dame de Quebec). אפשר להיכנס לכנסייה ולהתרשם, החלונות הצבעוניים יפים במיוחד.

בהמשך ההליכה פנו ימינה לרחוב בואד ומיד שמאלה לרחוב ז'רדאן (Rue des Jardins) ושוב שמאלה למדרחוב סאנט אן (Rue Sainte Anne). ברחוב ז'רדאן, מעט לפני הפנייה שמאלה לרחוב סאנט אן יש גלריה מעניינת של דברי אומנות אינדיאנית (כולל לא מעט פרוות בעלי חיים), ששמה ,Boutique le Sachem Inc.

רחוב סאנט אן הוא מדרחוב נחמד שלאורכו גלריות רבות. לצד הרחוב שוכנת כנסיית טריניטי (Cathedral of the Holy Trinity). ברחוב זה ממוקם גם מרכז המבקרים של העיר, וכמו בכל מרכזי המבקרים בקוויבק אפשר לקבל בו הרבה מאוד מידע, עלונים ומפות. מול מרכז המבקרים ממוקמת כיכר פלאס ד'ארם (Place D’Armes, ומאחוריה מלון פיירמונט (Fairmont Le Château Frontenac) השוכן במבנה דמוי טירה. במרכז הכיכר יש אנדרטה לכבוד 300 שנה להגעתם של מסיונרים קתולים פרנסיסקנים לקוויבק בשנת 1615 .

בקרבת הכיכר יש גרם מדרגות (Escalier Frontenac). רדו בגרם מדרגות זה עד למטה, אך אל תעלו על הגשר החוצה את הכביש. המדרגות מובילות לרחוב מונטאג' (Cote de la Montage), פנו אליו ימינה. גם ברחוב זה יש חנויות נחמדות וציוריות. לאחר הליכה קצרה פנו ימינה במדרגות היורדות למדרחוב פטי שמפלן (Rue du Petit Champlain). זהו מדרחוב צבעוני במיוחד עם הרבה מאוד מסעדות וחנויות (עבודות עץ, דברי אומנות אינדיאניים, בגדים, מזכרות ועוד). רחוב זה מתמלא תיירים בעיקר כשספינות התענוגות עוגנות בנהר הסמוך ומורידות בעיר את אלפי התיירים השטים בהן ומציפים את האזור בבת אחת (ונעלמים בבת אחת, כשהספינה מעלה עוגן).

מדרחוב פטי שמפלן

עם ההגעה לרחוב שמפלן (Champlain Blvd) פנו שמאלה ולכו לאורך קו המים של העיר (בהמשך משתנה שם הרחוב ל- Rue Dalhousie). משמאל תוכלו לראות את הביצורים של העיר ואת נוף העיר העתיקה הבנויה על צלע הר. בהמשך ההליכה ברחוב, אחרי שתעברו את כיכר פריז (Place de Paris), פנו שמאלה למדרחוב מרשה פינלה (Rue de Marche Finlay), המוביל לכיכר רויאל (Place Royale). לצד הכיכר שוכנת כנסיית נוטרדאם דה ויקטואר (Notre Dame de Victoires). בסמיכות לכיכר שוכן גם המוזיאון ההיסטורי של העיר (Musée de la Place Royale). מוזיאון זה מספר את סיפורה של 'צרפת החדשה', חבל הארץ בצפון אמריקה שנשלט על ידי צרפת לאחר גילוי נהר הסאן לורן והפך ברבות הימים לבסיס של פרובינציית קוויבק, ואת סיפורם של המתיישבים ומגלי העולם שהגיעו לחבל ארץ זה לפני מאות שנים.

מכיכר רויאל פנו שמאלה לרחוב נוטרדאם (Rue Notre Dame) וימינה למדרחוב פורט (Rue Sous de Fort). בצומת עם מדרחוב פטי שמפלן היכנסו לבית עם החלונות הצהובים שנראה כמו חנות, ועלו למעלה ברכבל (Old Quebec Funicular) חזרה אל החלק הגבוה של העיר.

הרכבל יובילכם חזרה לכיכר פלאס ד'ארם. פנו שמאלה ולכו בטיילת הצופה על נהר הסאן לורן (Terrasse Dufferin). מימין שוכן פארק גוברנר (Parc des Gouverneurs), שבו אובליסק ותותחים המכוונים אל הנהר. בקצה הפארק פנו ימינה לרחוב סאנט ג'נבייב ) (Ave Sainte Genevieve) שבו בתי הארחה נחמדים. לאחר הליכה קצרה פנו ימינה ברחוב סאנט אורסול (Rue Sainte Ursule), ושמאלה ברחוב סאן לואי (Rue Saint Louis). מקדימה תוכלו לראות את החומה המקיפה את העיר. לפני החומה כדאי לפנות שמאלה בדרך העולה ומובילה למבצר הסיטאדל שבלב העיר העתיקה. אפשר להיכנס פנימה למבצר (בתשלום) או לוותר על הכניסה ולטייל מעט ברגל על החומות (שמרו על הילדים, אפשר ליפול). גשר קטן יעבירכם מעל חפיר המקיף את המבצר ובהמשך תוכלו לרדת במדרון דשא מגובה החומה. יצאתם מהעיר העתיקה. מכאן לכו ישר ברחוב מרסייה (Ave Honore Mercier) חזרה לחניית הרכב. משמאלכם תוכלו להבחין בבניין הפרלמנט של פרובינציית קוויבק (Hôtel du Parlement). ראו מפה של מסלול ההליכה להלן:


למידע על מלונות מומלצים בקוויבק סיטי לחצו כאן

למידע נוסף על אתרים במזרח קנדה לחצו כאן

למידע מקיף נוסף על קוויבק סיטי בפרט (כולל פירוט של עוד המון אטרקציות מומלצות בסביבות העיר) ועל מזרח קנדה בכלל, וכן להצעות מפורטות למסלולים נהדרים בחבל ארץ יפהפה זה, פנו לספר קנדה מזרח מסלולים:

ראו להלן שלל תמונות נוספות מהעיר:

עקבו אחרי האינסטגרם שלי
0