פורטלנד, פעילויות מומלצות

פורטלנד (Portland), העיר הגדולה באורגון, שאוכלוסייתה מונה כ-650,000 תושבים, וממוקמת על גדות הנהרות קולומביה ווילאמט (Willamette River) היא עיר ישנונית למדי, אפילו בהשוואה לסיאטל שכנתה מצפון. אולם הנוף היפה הנשקף ממנה, הרחובות הנעימים שלה, הכיכרות, הטיילת שלאורך הנהר וחנויות הספרים שבה הם ללא ספק סיבה טובה לעזוב לרגע קט את הטבע הפראי ולבלות יום אחד בעיר נחמדה זו.

להמלצה על מלונות בפורטלנד לחצו כאן

קו הרקיע של פורטלנד וברקע – הרי הגעש של רכס הרי הקסקייד החולשים על העיר

להלן מספר פעילויות מומלצות בעיר פורטלנד:

טיול ברגל ושיטוט במרכז העיר הסימפטי, שם תמצאו שדרות נעימות, מרכזי קניות, מוזיאון אמנות, ברים ובתי קפה. פורטלנד היא עיר די קומפקטית לסיור רגלי, ותמיד ניתן לעלות על חשמלית או רכבת. התחילו את הסיור במרכז הקניות הגדול פיוניר פלייס (Pioneer Place Mall) שבפינת השדרה הרביעית ורחוב ימהיל (Yamhill St). לכו ברחוב ימהיל עד רחוב פארק (Park Ave). בדרך תראו מימינכם את מבנה האבן של 'בית המשפט פיוניר' (Pioneer Courthouse, בית משפט שהיה המבנה הפדראלי הראשון שהוקם בצפון מערב ארה"ב – כיום ניתן לעלות ברגל במדרגות לתצפית על העיר מראש המבנה) ואת הכיכר היפה הצמודה לו (בצומת של רחוב ימהיל ורחוב פארק שוכן מרכז המבקרים של העיר, ב- Director Park). פנו שמאלה ברחוב פארק, והמשיכו עד רחוב מיין (Main St), אם אתם מטיילים במקום ביום רביעי עצרו בשוק האיכרים שבפארק שרמנסקי (Shemanski Park). ברחוב מיין יש לפנות שמאלה. אם אתם רוצים לבקר במוזיאון האמנות של העיר (Portland Art Museum), המשיכו ללכת דרומה ברחוב פארק (לפני הפניה אל רחוב מיין) עוד כמה מאות מ' אל המוזיאון. המשיכו ללכת לאורך רחוב מיין לצד אולם הקונצרטים, מרכז האמנויות, ולצד עוד כמה מבנים מעניינים עד לכיכר לאונסדייל (Lownsdale Sq), שם, ליד מזרקה ופסל של אייל גדול, פנו שמאלה בשדרה השלישית ושוב שמאלה ברחוב ימהיל חזרה לנקודת ההתחלה (אורכו הכולל של מסלול זה הוא 1.5 ק"מ). אם אתם רוצים להאריך את המסלול המשיכו ישר ברחוב מיין עד לנהר הווילאמט ולפארק מק-קאל (McCall Park). בטיילת פנו שמאלה (יש במקום מזרקה יפה, Salmon St Springs), לכו צפונה לכיוון גשר ברנסייד (Burnside Bridge, בחודשי הקיץ, בסופי שבוע, יש שוק אומנים מתחת לגשר). במי הנהר הנושקים לטיילת יש כלי שיט רבים וגם סירת נוסעים אחת המשמשת כיום מוזיאון ימי צף (Oregon Maritime Museum). מעט לפני הגשר פנו שמאלה, ושוב שמאלה בשדרה השנייה, והיא תוביל אתכם דרך 'העיר הישנה' (Old Town) חזרה לרחוב ימהיל (אורכו הכולל של מסלול זה הוא 3.5 ק"מ). בדרך אפשר לעצור לארוחה בשוק של רחוב פיין (Pine St Market – בפינת השדרה השנייה ורחוב פיין – שהוא מתחם מקורה שבו יש שוק אוכל נחמד). ראו מפה של מסלול ההליכה:

מסלול הליכה פורטלנד

ביקור בחנות הספרים פאוול (Powell’s City of Books), חנות ענקית שעל מדפיה יש מעל למיליון ספרים, ממוקמת מצפון לדאונטאון. אפשר להגיע למקום ברכבת הקלה ממרכז העיר. החנות שוכנת בחלקו הדרומי של רובע פרל (Pearl District) שהוא אזור ישן ששופץ באופן נרחב והיום הינו רובע תוסס של העיר. במקום יש חנויות, מסעדות ובתי קפה. הרובע שוכן סביב שדרות 12,11,10 מצפון לרחוב ברנסייד (Burnside St).

שיטוט ברובע נורת'ווסט (Northwest District), הממוקם לאורך השדרה ה-23 (מדרום לרחוב קרני, Kearney St) שהוא האזור התוסס והצעיר של העיר. כאן יש גלריות אומנות עכשוויות, חנויות חמודות והרבה מסעדות ובארים שוקקים.

ביום יפה אפשר להעפיל בנסיעת רכבל (Portland Aerial Tram) קצרה מהטיילת אל בית החולים OHSU, וליהנות מנופה של פורטלנד. התחנה התחתונה של הרכבל ממוקמת בפינת הרחובות מודי (Moody Ave) וגיבס (Gibbs St), כדאי להגיע למקום ברכב, יש בקרבת מקום חניית מדחנים.

הנוף הנשקף מנסיעת הרכבל

נסיעה ברכב או ברכבת הקלה לפארק וושינגטון (Washington Park) וביקור בגן החיות (Oregon Zoo), במוזיאון הילדים (Portland Children's Museum), במרכז היערנות (World Forestry Discovery Museum, מוזיאון בנושא יערנות שהוא אחד מעמודי התווך של כלכלת המדינה) או בגנים היפאניים (Portland Japanese Garden).

ביקור במוזיאון המדע והתעשייה (Oregon Museum of Science and Industry), שם תוכלו להרגיש רעידת אדמה, להיכנס לצוללת או ללמוד על מטוטלות. יש במקום גם קולנוע אימקס ופלנטריום.

ביקור בשוק הלילי הקטן של פורטלנד (Portland Night Market) השוכן במבנה מקורה ממזרח למרכז העיר.

לאורך נהר ווילאמט החוצה את העיר

כדאי להקדיש לביקור בעיר פורטלנד יום אחד (אפשרי גם חצי יום ואפשר גם יותר מיום אחד). במקרה של התלבטות למי כדאי להקדיש זמן או יותר זמן – לפורטלנד או לסיאטל, אזי סיאטל מומלצת יותר.

להמלצה על מלונות בפורטלנד לחצו כאן


ראו כאן כתבות נוספות על יעדים בצפון מערב ארה"ב

למידע נוסף על העיר פורטלנד וכן להצעות למסלול טיול במדינות וושינגטון ואורגון, פנו למסלול הירוק בספר ארה"ב מערב מסלולים:

עקבו אחרי האינסטגרם שלי
0