אי הנסיך אדוארד

אי הנסיך אדוארד (Prince Edward Island) הוא פרובינציה קנדית השוכנת על אי במי מפרץ סאן לורן שבאוקיינוס האטלנטי (ממזרח לניו ברונסוויק, מצפון לנובה סקוטיה וממערב לאי קייפ ברטון). האי, שנקרא על שם הנסיך אדוארד, בנו הרביעי של המלך ג'ורג' השלישי ואביה של המלכה ויקטוריה, מחובר ליבשת באמצעות גשר הקונפדרציה (Confederation Bridge), החוצה את מצר נורת'ומברלנד (Northumberland Strait), ואורכו כ-13 ק"מ. גשר זה, המקשר את חלקו הדרום מערבי של האי עם פרובינציית ניו ברונסוויק, נחנך בשנת 1997, כ-400 שנה לאחר שהגיע לכאן האדם הלבן הראשון. אפשר להגיע לאי גם בשיט במעבורת (עם הרכב). קו המעבורת מקשר את החלק הדרום מזרחי של האי עם פרובינציית נובה סקוטיה.

באי הנסיך אדוארד חיים כ-140,000 תושבים על פני שטח של קצת פחות מ-5,700 קמ"ר (למעשה אי הזה הוא הפרובינציה הקנדית הקטנה ביותר), שהם בערך כרבע משטחה של מדינת ישראל. האי, שברובו שטוח, היה בעבר מיוער, אך מרבית יערותיו נכרתו, והיום משמשים שטחים נרחבים בו לחקלאות (לא בכדי מכונה האי 'המקום שמאכיל את קנדה בתפוחי אדמה'), שהיא ענף הכלכלה העיקרי של חבל ארץ זה (ענפי כלכלה נוספים הם תיירות ודיג).

גידולים חקלאיים באי הנסיך אדוארד

חופי האי, השטוחים ברובם, מאופיינים במסלע אדום (אבן חול עשירה בתחמוצות ברזל, ומכאן צבעה) ובמגדלורים רבים הפזורים לאורכם כדי לסמן לספינות שכאן יש יבשה. פרסומו של אי הנסיך אדוארד נזקף בין השאר לזכותה של הסופרת לוסי מוד מונטגומרי (Lucy Maud Montgomery) שעלילת ספרה המפורסם, האסופית (Anne of Green Gables), המספר את סיפורה של הילדה הג'ינג'ית היתומה אן שרלי, נסובה סביב שדותיו הירוקים של אי זה. החווה הציורית (והממוסחרת למדי), הממוקמת סמוך לעיירה קוונדיש (Cavendish), שהיא מקור ההשראה של מונטגומרי לכתיבת סיפור חייה של אן, מושכת אליה תיירים רבים או ליתר דיוק תיירות, בעיקר צעירות יפניות, המרחיקות עד הקצה השני של העולם באופן שלא היה מבייש מעריצים מושבעים של כוכבי רוק מפורסמים, למידע נוסף לחצו כאן.

החופים האדומים והשטוחים של האי

ברוב נקודות היישוב הקטנות שבאי הנסיך אדוארד יש בתי נופש רבים המיועדים בעיקר לתיירות מקומית (אחד היתרונות של האי עבור תושבי קנדה הוא מזג האוויר שבו, אשר בדרך כלל ממוזג יותר מזה שבפנים היבשת). שרלוטאון (Charlottetown), השוכנת בדרום האי, היא העיר הגדולה בו ובירת הפרובינציה. בבית המועצה שלה התכנסו בשנת 1864 אבות האומה הקנדית, נציגים מהפרובינציות המזרחיות של קנדה, וכאן התחיל הליך שסופו היה איחוד של מדינות, שלימים הפכו לקנדה האחת והגדולה.

נופיו של אי הנסיך אדוארד ציוריים ומשרים שלווה, אך מעבר לכך אין כאן הרבה מה לראות ולעשות והמראות אינם מאוד מרשימים. היצע הפעילויות אינו גדול ואפילו אי אפשר לראות כאן, במי הים הסובבים, לווייתנים (שכן המים המקיפים את האי רדודים מאוד באופן יחסי). השהות באי מומלצת בעיקר למי שיוצא לטיול ארוך ומספיק לטייל בכל שאר האתרים המרשימים יותר של מזרח קנדה ואילו כאן מחפש מקום לנוח בבית נופש מפנק ולהוריד הילוך.

בית נופש ציורי באי הנסיך אדוארד


למידע נוסף על אתרים במזרח קנדה לחצו כאן.

למידע נוסף על מזרח קנדה, פנו לספר קנדה מזרח מסלולים:

עקבו אחרי האינסטגרם שלי
0

8% הנחה

על השכרות רכב לארה"ב ולקנדה

דרך חברת אופרן

לחצו כאן להזמנה