טיול בעיר אוטווה, בירת קנדה

אוטווה (Ottawa), עיר הבירה של קנדה, מונה כ-930,000 תושבים (העיר הרביעית בגודלה בקנדה), ואזור אוטווה רבתי מונה כ-1.3 מיליון תושבים. העיר ממוקמת לאורך נהר אוטווה, מול העיר גטינו (Gatineau) שבפרובינציית קוויבק, שבה היא גובלת. בניגוד לפדרציות אחרות בעולם (כמו ארה"ב ואוסטרליה) אוטווה לא נמצאת במחוז נפרד אלא שוכנת בפרובינציית אונטריו. העיר אוטווה החלה את דרכה בשנת 1826 כעיירה צנועה בשם באיטאון (Bytown), אשר בה התפתחה תעשיית כריתת עצים באזור שהיה במשך אלפי שנים מקום מושבם של ילידים בני שבט אלגונקווין, שסחרו בפרוות לאורך נהר אוטווה. בניית תעלת רידו המחברת בין הערים קינגסטון למונטריאול בין השנים 1832-1827 הביאה עמה מחפשי תעסוקה רבים והובילה להתפתחות העיר ולגדילה משמעותית באוכלוסייתה. בשנת 1857, בצעד שנוי במחלוקת, בחרה המלכה ויקטוריה באוטווה הקטנה לשמש כבירת קנדה. בחירתה של המלכה הייתה בחירה פוליטית ונבעה משני טעמים: ראשית, אוטווה הייתה מרוחקת מהגבול עם ארה"ב וממוקמת במקום גבוה טופוגרפית, ולכן מבחינה אסטרטגית היה קשה לתקוף אותה, ושנית, אוטווה הייתה ממוקמת באמצע הדרך בין שני המרכזים הגדולים היריבים של קנדה דאז: טורונטו ממזרח ומונטריאול ממערב. עם הקמת קנדה בשנת 1867 הפכה אוטווה לבירתה באופן רשמי.

למידע על מלונות מומלצים בעיר אוטווה לחצו כאן

אוטווה פרלמנטבניין הפרלמנט של קנדה שבעיר אוטווה

אוטווה היא עיר קומפקטית לטיול רגלי – בין השווקים, המונומנטים, המוזיאונים, תעלות המים והנהר. ניתן להתחיל את הטיול בחניון המקורה של בניין הסחר (World Exchange Plaza) בדאונטאון אוטווה ושם להחנות את הרכב (כתובת: 45 O'Connor St, Ottawa, B ON). מהחניון כדאי ללכת למרכז המבקרים של העיר (Capital Information Kiosk, שבכתובת הזו) ולהצטייד במידע שימושי ועדכני לפני היציאה לסיור בעיר. מרכז המבקרים שוכן מול הגבעה שעליה ניצבים בנייני הפרלמנט (Parliament Hill). מי שרוצה לצאת לסיור בבנייני הפרלמנט יכול להצטייד בכרטיסים במרכז המבקרים (הסיורים הם ללא תשלום ואורכים עד שעה, בהתאם לפעילות הפרלמטרית). לעתים יש להמתין לסיור בשעה נקובה, ובמקרה זה כדאי קודם לצאת לסיור רגלי בעיר ורק לאחר מכן לצאת לסיור בפרלמנט. גם אם לא יוצאים לסיור בבניין הפרלמנט, כדאי להגיע בשעה 9:45 לרחבה שלפני הבניין, שם מתקיים מדי יום בשעה 10:00 (בחודשים יולי-אוגוסט בלבד ולא בימים גשומים) טקס החלפת משמרות החיילים.

לאחר מכן כדאי ללכת על פי הסימון במפה שבהמשך עמוד זה, לתצפית על נהר האוטווה, ובהמשך כדאי לרדת בגרם המדרגות המוביל לתעלת רידו (Rideau Canal), תעלה שלאורכה מערכת סכרים, שבאמצעותם ניתן להעלות סירות מנהר האוטווה אל התעלה. עם ההגעה לגדת נהר האוטווה כדאי לחצות בסירת טקסי את הנהר, המפריד בין העיר אוטווה שבפרובינציית אונטריו לבין העיר גטינו שבפרובינציית קוויבק. השיט אורך כמה דקות, ובמהלכו נשקף נוף יפה של גבעת הפרלמנט (אי אפשר וגם לא צריך להזמין מקום לסירה מראש). בקשו לרדת מהסירה במוזיאון ההיסטורי של קנדה (Canadian Museum of History) שמצדו השני של הנהר. מוזיאון זה מעניין למדי ויש בתוכו גם מוזיאון ילדים נחמד.

מהמוזיאון ההיסטורי כדאי ללכת צפונה ברחוב לוריה (Rue Laurier) אל הגשר שמעל לנהר וחצו אותו חזרה אל עבר העיר אוטווה. הגשר מוביל למוזיאון האמנות של העיר (National Gallery of Canada), שיש בו כמה תערוכות קבועות מעניינות, כגון התערוכה של עבודות האומנות האינואיטיות (אינואיטים הם ילידים ארקטיים, המוכרים גם בשם אסקימואים, כינוי שכיום כבר אין זה נהוג להשתמש בו). מאחורי המוזיאון יש פארק נחמד שאפשר לנוח בו על הדשא לפני שממשיכים במסלול. יש בפארק גם כמה פסלים סביבתיים, ובקצהו, בנקודת התצפית ניפיאן (Nepean Point), ניצב פסל של מגלה העולם הצרפתי סמואל דה שמפלן (Samuel de Champlain).

ממוזיאון האמנות המשיכו אל עבר כנסיית נוטרדאם (Notre Dame Cathedral), וממנה לכו דרומה ברחוב סאסקס (Sussex Dr), ופנו שמאלה אל רחוב קלרנס (Clarence St), וימינה אל רחוב באיוורד (Byward Market Sq). רחוב זה יובל אתכם לשוק האוכל באיוורד (Byward Market), שבו שפע מסעדות ודוכני ירקות, פירות, גבינות ועוד, מקום מומלץ לארוחת צהריים. מהשוק המשיכו ללכת דרומה ברחוב באיוורד, ופנו שמאלה ברחוב ג'ורג' (George St), ומיד ימינה ברחוב וויליאם (William St), שהוא מדרחוב נחמד עם מסעדות. לאחר הליכה קצרה פנו ימינה ברחוב רידו (Rideau St), שהוא מעט הומה יותר מהרחובות שהלכתם בהם עד כה. לאחר חציית התעלה משנה רחוב זה את שמו לוולינגטון (Wellington St), שהוא נקודת ההתחלה והסוף של מסלול הטיול. מי שרוצה להאריך במעט את המסלול יכול להוסיף לו הליכה לאורך התעלה או הליכה במדרחוב של רחוב ספרקס (Sparks St).

ראו כאן את מפת מסלול ההליכה:

למידע על מלונות מומלצים בעיר אוטווה לחצו כאן

אוטווה דגלדגל קנדה ומאחוריו בניין הפרלמנט השוכן מעל גדול נהר האוטווה

אוטווה תעלת רידוסירה בתעלה רידו


למידע נוסף על אתרים במזרח קנדה לחצו כאן.

למידע מקיף נוסף על אוטווה בפרט ועל מזרח קנדה בכלל, וכן להצעות מפורטות למסלולים נהדרים בחבל ארץ יפהפה זה, פנו לספר קנדה מזרח מסלולים:

עקבו אחרי האינסטגרם שלי
0

8% הנחה

על השכרות רכב לארה"ב ולקנדה

דרך חברת אופרן

לחצו כאן להזמנה