פארק דיסנילנד – כל מה שרציתם לדעת

פארק דיסנילנד (Disneyland Park), פארק השעשועים הראשון של חברת דיסני, הממוקם בעיר אנהיים (Anahaim) שמדרום ללוס אנג'לס (במדינת קליפורניה), מושך מדי שנה מיליוני מבקרים. בשנת 2001 הוקם פארק נוסף – קליפורניה אדוונצ'ר (Disney's California Adventure), והיום כולל למעשה המתחם שני פארקים נפרדים. אי אפשר להספיק לבלות בשני הפארקים ביום אחד, ויש להקדיש לכל אחד מהם לפחות יום. אם יש לכם ילדים קטנים, ומעולם לא ביקרתם בפארק דיסני קלאסי, בקרו בדיסנילנד. אם אתם כבר מכירים פארקים של דיסני ממקומות אחרים בעולם, בקרו בפארק קליפורניה. הכניסות לשני הפארקים צמודות זו לזו, וניתן לקנות כרטיסים לשני הפארקים יחד או לכל פארק בנפרד. למרות החוויה המיוחדת, הלוגו של דיסנילנד כ'מקום השמח ביותר בעולם' לא תמיד נשקף מפניהם של המבקרים במקום, הנאלצים לעמוד שעות ארוכות בתורים ארוכים בשמש היוקדת. הדרך הטובה ביותר להימנע מתורים אלו היא לבקר בפארק באמצע השבוע (הימנעו מביקור במקום גם בחגים לאומיים) ולנצל בעיקר את שעות הבוקר המוקדמות.

שימו לב. בשל הקורונה מספר המבקרים המורשים לבקר בפארקים של אורלנדו מדי יום מוגבל. יש להזמין כרטיסים מראש ומבעוד מועד.

להמלצה על מלונות בעיירה אנהיים הצמודה לדיסני לחצו כאן

פארק דיסנילנד מסלול מכוניותמתקן המכוניות בפארק קליפורניה אדוונצ'ר

ראו מיקום העיירה אנהיים:

פארק דיסנילנד (אנהיים, קליפורניה) – ראו להלן טיפים מומלצים לביקור:

– הימים הפחות עמוסים בפארקים של דיסני הם ימים שני עד חמישי בדרך כלל. הימים שישי, שבת וראשון הם בדרך כלל העמוסים ביותר. שעות הפתיחה של הפארקים משתנות בהתאם לימות השבוע ולעונות השנה.

– ברוב המקרים רכישת כרטיסים מראש לפארקים של דיסני, דרך אתרי אינטרנט אינה זולה בהרבה מרכישתם בקופות של הפארקים, אך היא חוסכת זמן עמידה בתור בקופות הפארק.

שירות ג'יני (Genie) שנוסף לאפליקציה של דיסני, כולל המלצות לתכנון היום בהתאם לתחומי העניין, למיקום בפארק ולאורך משוער של התור בכל מתקן ומתקן – ליצירת ביקור מעניין ויעיל יותר.

ניתן לרכוש את השירות המשודרג ג'יני+ (Genie+), בתוספת תשלום של כ-20$ ליום לכל כרטיס, המאפשר קיצור תורים במסלול מהיר (Lightning Lane) למעל עשר אטרקציות פופולריות (האטרקציות המשתתפות עשויות להשתנות, כדאי להתעדכן באתר, בזמן שממתינים לשעה הנקובה למתקן מסוים אי אפשר לקבל פאס למתקן אחר, בדרך כלל אפשר להספיק באמצעות שירות זה להיכנס לעד שלושה מתקים ליום ללא תור, אי אפשר להשתמש בג'יני + פעמיים לאותו מתקן).

– כדאי להגיע לפארקים של דיסני מוקדם – ממש בשעת הפתיחה, אז התורים קצרים יותר. רוב המבקרים מתמקדים קודם במתקנים הקרובים יותר לכניסה, ואט אט מתקדמים לעומק הפארק, על כן כדאי לנקוט בטקטיקה שהיא הפוכה – ללכת במהירות לקצה של הפארק ולזכות שם, לפרק זמן קצר, לתורים קצרים, ורק אז להתקדם למרכז הפארק.

– לפני שעת סגירת הפארק, התורים לעתים קצרים יותר מאשר הם נראים. כדי לשכנע אנשים לעזוב את הפארקים, מפעילי המתקנים מקצרים את מבוך החבלים המסדיר את התורים, כך שמבחוץ התורים נראים לעתים ארוכים מכפי שהם באמת.

– בכניסה לפארקים של דיסנילנד תקבלו חוברת ובה מידע על מועדי התהלוכות והמופעים בפארקים. בדרך כלל יש במקום תהלוכה אחת או שתיים של דמויות דיסני בצהריים. בקיץ ובחגים מתווספות תהלוכות נוספות וכן מופעי זיקוקים. בעת תהלוכות בפארקים התורים על פי רוב קצרים יותר. אם לא אכפת לכם להפסיד את התהלוכה, נצלו את זמן התהלוכות כדי לעלות על מתקנים שבדרך כלל יש בהם תור ארוך. אפשרות אחרת היא למהר בתום התהלוכה לעמוד בתור למתקנים, לפני הגעת ההמון.

– התורים בפארקים של דיסני עלולים להיות ארוכים, ובמתקנים הפופולריים אפשר לעתים לעמוד שעתיים בתור. לכן כדאי להגיע לפארק בשעה מוקדמת ולהצטייד בכרטיסים מראש. שערי הפארקים נפתחים בדרך לקהל 30-60 דקות לפני שעת הפתיחה הרשמית (פלוס ההגעה ממגרש החניה לכניסה לפארק לוקחת אף היא זמן). מומלץ להגיע לפארק בשעה מוקדמת ולעלות על האטרקציות הפופולריות. בשעות העומס (16:00-11:00) ניתן להתמקד במתקנים הפחות פופולריים, והחל מ-16:00, כשדיסני מתחילה להתרוקן, אפשר לבחור שוב באטרקציות הפופולריות יותר.

– כדאי להצטייד בנעליים נוחות, בכובע וכן בקרם הגנה (יש פארקים שאסור להכניס אליהם סלפי סטיק).

– בכל פארקי השעשועים יש מסעדות רבות – החל בדוכני מזון מהיר וכלה במסעדות יוקרה. המחירים ברוב המסעדות הללו גבוהים. לחלק מהמסעדות יש להזמין מקום מראש בשעות השיא. בחלק גדול מדוכני המזון המהיר בפארקים לא מקבלים אשראי, לכן כדאי להצטייד במזומן. כדאי גם להביא איתכם סנדוויצ’ים וחטיפים לקראת יום בילוי בפארק. אי אפשר להכניס לדיסני צידניות, אבל בדרך כלל אפשר להכניס כמה סנדוויצ’ים ובקבוקי שתייה. שימו לב שיש מעט מאד ברזיות בפארקים. כדאי לכן להצטייד בבקבוקי מים ולמלא אותם כאשר נתקלים בברזיות.

– לשומרי כשרות, ניתן להזמין מראש מנות כשרות לכמה ממסעדות דיסני (יש להזמין 24 שעות מראש במספר: 714-781-3463).

– בכניסה לרוב הפארקים אפשר לשכור עגלות, וכן אפשר להשתמש בשירות שמירת חפצים.

– יש מתקנים שבהם ניתן החלפת הורים (Parent Swap) – כאשר הילדים אינם יכולים (מפאת מגבלת גובה) או רוצים לעלות על מתקן, ניתן לעמוד יחד בתור, והורי הילד (פלוס אחים גדלים) יכולים להיכנס למתקן אחד אחד, ולהתחלף בשמירה על הילדים.

– ברוב הפארקים של דיסני ניתן לעזוב באמצע היום ולחזור לפארק בהמשך היום. בקשו שיחתימו את כף ידכם לפני עזיבתכם לשם כך.

– רוב המתקנים מותאמים לבעלי מוגבלויות וכן ליושבים בכיסאות גלגלים.

– הפארקים של דיסני נראים אמהם כמקום בטוח, אולם כבר אירעו בהם מקרי חטיפות ילדים. אל תאפשרו לילדים (מתחת לגיל 12) לגשת לבד לשירותים או לעמוד לבד בתורים, וכן תדרכו אותם בנוגע לכללי זהירות מאנשים זרים. כמו כן תדרכו אותם מה עליהם לעשות במקרה שהם הולכים לאיבוד.

– כדאי להוריד את האפליקציה של דיסני בה אפשר לרכוש כרטיסים, לראות זמני המתנה לתורים, להזמין מקום במסעדות הפארקים ועוד, ניתן להוריד את האפליקציה דרך אתר הפארקים, או בחנות של אפל (חפשו -Disneyland).

– לכניסה מהירה לדיסנילנד (שלא דרך השער הראשי של הפארק. תקף רק למי שיש לו כרטיס כניסה לפארק) עלו בדאונטאון דיסני (Downtown Disney, מתחם הבילוי שבין שני הפארקים) על הרכבת העילית (Disneyland Monorail) שתביא אתכם ישירות ל'עולם המחר' (Tomorrowland). הגעה מוקדמת בבוקר לעולם המחר תאפשר לכם כניסה לכמה מתקנים בשעת בוקר מוקדמת – ללא תורים ארוכים בדכך כלל.

להמלצה על מלונות בעיירה אנהיים הצמודה לדיסני לחצו כאן

פארק דיסנילנדתהלוכה ברחוב הראשי של דיסנילנד – Main Street USA

פארק דיסנילנד גלגל ענקגלגל הענק של פארק קליפורניה אדוונצ'ר


ראו כאן כתבות נוספות על מדינת קליפורניה

למידע נוסף מומלץ לפנות לספר קליפורניה מסלולים:

עקבו אחרי האינסטגרם שלי
0

8% הנחה

על השכרות רכב לארה"ב ולקנדה

דרך חברת אופרן

לחצו כאן להזמנה