הצעות לפעילויות בעיר בולטימור

העיר בולטימור, הגדולה בערי מדינת מרילנד, שוכנת כשעה נסיעה מהעיר וושינגטון די סי, על גדות הנהר פטפסקו (Patapsco River), אחת הזרועות של מפרץ צ'ספיק. כבר בתקופת מלחמת העצמאות האמריקנית הייתה עיר זו, שיוסדה בשנת 1729, כרך שוקק ומרכז מסחר מצליח, והיום בולטימור, המונה כ-620,000 תושבים, היא אכן אחת מערי הנמל המצליחות בארה"ב, שאל רציפיה מגיעים מדי שנה מעל 30 מיליון טונות של מטענים.

היצע מקומות הבילוי בעיר בולטימור עשיר ומגוון, ובראשם עומד ללא ספק אזור המעגן הפנימי. באזור זה נמצאים בין היתר האקווריום המפורסם ומסעדות רבות, ובקיץ מתקיימים בו מופעי רחוב צמוד למים אל מול קו הרקיע של העיר. ראו להלן הצעות לפעילות בעיר:

♦ ביקור באקווריום (National Aquarium) שבו תצוגות של בתי גידול רבים, החל בשוניות אלמוגים וכלה ביערות גשם טרופיים, וכן תצוגות כרישים ומופע דולפינים. יפים במיוחד האקווריומים של המדוזות המוצגות כאן בשלל גוונים וסוגים. יש במקום גם קולנוע איימקס שמוקרנים בו סרטי טבע נהדרים בתלת מימד. שימו לב, אם אתם מבקרים באקווריום בסופי שבוע, מומלץ להזמין כרטיסים מראש לשעה נקובה, שכן בימים של עומס מבקרים מוגבלת לעתים הכניסה למקום.

דגי שונים באקווריום

♦ טיול לאורך קו המים של העיר (מערבית לאקווריום) באזור המכונה המעגן הפנימי (Inner Harbor). אזור זה הומה סירות תיירים מכל הצורות והגדלים. על הטיילת הצמודה למים מתקיימים בחודשי הקיץ מופעי רחוב רבים, והאווירה במקום, בעיקר בסופי שבוע, היא בדרך כלל אווירת חג. אם הגיעה שעת צהריים מומלץ לאכול בהרבור פלייס (Harbor Place) קניון המכיל מגוון מסעדות.

♦ ביקור במוזיאון המדע של העיר (Maryland Science Center) שבו יש תצוגות בנושאי דינוזאורים, חלל, גוף האדם, פיזיקה, אנרגיה חליפית, האקולוגיה של מפרץ צ'ספיק ועוד ועוד. חלק גדול מהתערוכות מוצגות באופן אינטראקטיבי, ומספקות חוויה מרתקת ויוצאת דופן למבוגרים ולילדים כאחד. נוסף על כך, יש במקום פלנטריום וקולנוע איימקס שמוקרנים בו סרטי טבע נהדרים, מומלץ במיוחד למטיילים עם ילדים.

♦ ביקור בפורט דיסקברי (Port Discovery), מוזיאון ילדים נהדר, שהוא למעשה מגרש משחקים ענק ובו תערוכות בנושאי מים, חושים ומוזיקה. יש במוזיאון גם מוצגים שאפשר לבנות בהם, להרכיב אותם, וגם לטפס, להתגלש ולהשתולל עליהם, מומלץ מאוד למטיילים עם ילדים מתחת לגיל 10.

♦ לצאת לשיט על מי מפרץ צ'ספיק וללמוד דרכו את ההיסטוריה העשירה של אזור זה. ההפלגות יוצאות מהמזחים הצמודים למעגן הפנימי, יעדי השיט, שעות ההפלגה והמחירים משתנים. אפשר גם לצאת לשיט בסירת פדלים במעגן הפנימי – פעילות נחמדה מאוד ביום קיץ שמשי. ניתן לשכור סירות לצד קו המים של המעגן.

שיט בסירת פדאלים במי המעגן הפנימי

♦ לצפות על בולטימור מלמעלה, מתצפית 'גג העולם' (Top of the World) שממנו נשקף נוף פנורמי נהדר של מפרץ צ'ספיק ושל קו הרקיע שמעל העיר.

♦ לבקר בספינות הקרב העוגנות במעגן הפנימי, כדוגמת הספינה USCGC Taney שהשתתפה בקרב בפרל הרבור במלחמת העולם השנייה, או ספינת המפרשים USS Constellation , שנבנתה בשנת 1854 ושברזומה העשיר שלה נכללות בין היתר השתתפות במלחמת האזרחים והשתלטויות על אניות שנשאו עבדים ושחרורם לחופשי.

ספינת קרב עוגנת באחת משלוחות המעגן הפנימי


למידע נוסף על אתרים בצפון מזרח ארה"ב לחצו כאן.

למידע מפורט נוסף על העיר בולטימור וסביבתה וכל הפעילויות המתוארות לעיל (כולל דרכי הגעה, שעות פתיחה, מחירים ועוד), פנו למסלול האדום בספר ארה"ב צפון מזרח מסלולים:

עקבו אחרי האינסטגרם שלי
0