דרכי נוף – הרי האדירונדק

הרי האדירונדק (Adirondack Mountains) שבצפון מדינת ניו יורק. הידועים בכינויים השגור 'האדירונדקס', מכוסים יערות עבותים, והם ניחנו בטבע פראי הנחרץ על ידי עשרות נהרות והמנוקד בכ-3,000 אגמים. בחורף ההרים מכוסים שלג עמוק ומהווים גן עדן לחובבי הסקי, בקיץ ההרים משנים צבעם לירוק עז ומהווים מקור משיכה למטיילים רבים, ובסתיו עוטים ההרים צבעי שלכת – צהובים, כתומים ואדומים, בגוונים מרהיבים.

כל מטייל ימצא ברכס ההרים את אופי הטיול המועדף עליו: האוהבים ללון בחיק הטבע ימצאו כאן חניוני לילה נהדרים לצד נהר זך או על שפת אגם ציורי ואוהבי המלונות המפנקים ימצאו כאן בתי הארחה מצוינים המשקיפים על נוף שאין שני לו. מטיילים האוהבים לשוט, לטייל ברגל או להשתכשך באגמים ובנהרות ימצאו כאן ללא ספק בנקל את מבוקשם, כמו גם הנהנים לנסוע בדרכי נוף, שרבות כמותן חוצות את רכס ההרים וחולפות על פני פינות חמד.

מטוס מים, אמצעי תחבורה נפוץ באזור של של העולם המנוקד במאות אגמים שזהו אמצעי הגישה היחיד אליהם

דרכי נוף רבות נוספות חוצות את הרי האדירונדק. דרכים אלו יפות והנסיעה בהן מומלצת למי מכם שיש לו זמן ושאוהב לגמוא מרחקים. להלן מידע על דרכי הנוף של ברכס הרי האדירונדק:

Lakes to Locks Passage – כ-350 ק"מ של אגמים ונהרות לאורך השיפולים המזרחיים של הרכס הנושקים לנהר ההדסון ולאגם שמפליין (מסומן במפה בוורוד).

South Adirondack Trail – כ-300 ק"מ החוצים את מרכז הרכס מדרום לצפון ומובילים משיפוליו ללבו. דרך זו מובילה אל מיטב הפסגות ואל מיטב המקומות שאפשר לשוט בהם בקאנו ובקיאק. לאורך הדרך יש גם סיכוי מצוין לצפות בבעלי חיים, והיישובים הציוריים הממוקמים בה מוסיפים נדבך נוסף לטיול (מסומן במפה בוורוד בהיר ובמספר של כבישים 8,28).

Black River Trail – כ-180 ק"מ החוצים את חלקם המערבי של ההרים מדרום לצפון וחולפים על פני חוות חקלאיות, עמקים, אגמים ונהרות לאורך שיפולי ההרים (מסומן במפה בחום ובמספר של כבישים 12,46).

Olympic Byway – כ-270 ק"מ החוצים את חבל הארץ ההררי של צפון הרכס ממערב למזרח ומקשרים את אגם אונטריו עם אגם שמפליין, דרך העיירה לייק פלסיד, שבה התקיימו בעבר שתי אולימפיאדות חורף (מסומן במפה באפור ובמספר של כבישים 3,86,9A).

High Peaks Byway כ-50 ק"מ של דרך יפה במיוחד החוצה את האזור הגבוה ביותר של הרכס. הדרך מוקפת פסגות נישאות ולאורכה יש נקודות תצפית נהדרות ומפלי מים רבים. כביש זה מהווה נקודת מוצא למסלולי טיול רבים, כולל המסלול המעפיל לפסגת הר מרסי, ההר הגבוה ביותר ברכס המתנשא לגובה של 1,630 מ' מעל פני הים (מסומן במפה בסגול ובמספר של כביש 73).

Roosevelt Marcy Byway – כ-50 ק"מ של דרך העוברת מדרום לפסגות הגבוהות ביותר של הרכס, באזור מקורות נהר ההדסון, ונקראת על שם הנשיא ה-26 של ארה"ב ת'יאודור רוזוולט. הדרך מקבילה בחלקה לערוץ הנהר (מסומן במפה בכתום ובמספר של כביש 28N).

Blue Ridge Road – כ-30 ק"מ של נוף עוצר נשימה, בדרך קצרה והררית זו אשר במזרח הרכס. הכביש מוביל לסביבתו של אגם אלק, אחד האגמים הציוריים ביותר ב'אדירונדקס', שבקרבתו יש חניוני לילה ומסלולי טיול רבים (מסומן במפה בירוק כהה ובמספר של כביש 84).

Central Adirondack Trail – כ-220 ק"מ במרכז הרכס, באזור של אגמים ומקווי מים רבים. כביש זה, שצורתו כקשת מוביל מחלקו הדרומי של אגם ג'ורג', דרך האזור ההררי עטור הנהרות והאגמים של מרכז הרכס, אל שיפוליו הדרומיים (מסומן במפה בכחול ובמספר של כבישים 28,365,28N).

Adirondack Trail – כ-180 ק"מ בדרום הרכס, באזור נמוך יחסית המאופיין באינספור אגמים ציוריים (מסומן במפה בירוק בהיר ובמספר של כביש 30).

למידע על מלונות בעיירות לייק פלסיד וסרנאק, השוכונות בצפון הרכס, לחצו כאן


למידע נוסף על אתרים בצפון מזרח ארה"ב לחצו כאן.

למידע מפורט נוסף על הרי האדירונדק, פנו למסלול הירוק בספר ארה"ב צפון מזרח מסלולים:

עקבו אחרי האינסטגרם שלי
0