אוהל או קרוואן? חניון לילה או מלון?

shimushi14

חניון לילה או מלון? הבחירה האם ללון בחניוני לילה או במלונות היא אישית מאוד. אם אתם רוצים להתנתק ממשדרי הטלוויזיה ומחיבורי און ליין, ולשמוע מדי לילה את רחש הגחלים של המדורה, בחרו בטיול באוהל או בקרוואן. אם לינה ליד נהר צלול לא ממש 'עושה לכם את זה', אם אינכם יכולים להיפרד מהמיטה הרכה והנעימה, ואם אינכם רוצים לבשל בזמן הטיול ומעדיפים לאכול אך ורק במסעדות, בחרו את הלינה במלונות. בזכות הנוחות והיופי של חניוני הלילה בצפון אמריקה, הלינה בהם יכולה ללא ספק להפוך את הטיול שלכם לחוויה שלא תישכח לעד, בעיקר אם אתם מטיילים עם ילדים קטנים. יחד עם זאת ההנאה בלינה בחניוני לילה תלויה במידה רבה במזג האוויר המושפע כמובן מגורם המזל ויכול ללא ספק להפוך את הלינה באוהל או בקרוואן, במקרה של גשם שוטף, ללא מהנה בלשון המעטה.

 אוהל או קרוואן?

אוהל או קרוואן? נתחיל במחירים – שכירת קרוואן עולה כ-250$ ליום. שכירת רכב רגיל גדול (מיניוואן) שאותו כדאי לשכור כשמטיילים עם אוהל, עולה כ-80$ ליום, כך שטיול הכולל לינה באוהל הרבה יותר זול מטיול הכולל לינה בקרוואן. מנגד, טיול הכולל לינה בקרוואן, הרבה יותר נוח מטיול שלנים בו באוהל: יש מקלחת חמה, יש שירותים צמודים, אפשר לבשל בנוחיות, המיטה רכה ונעימה, וחשוב מכול – לא צריך לארוז כל בוקר. וכמובן גם כשיורד גשם יש לקרוואן יתרון על אוהל. החיסרון בטיול בקרוואן מתבטא בעיקר כאשר מטיילים בערים גדולות, שבהן הרבה יותר נחמד ונעים ללון במלון. אם מטיילים עם אוהל, קל יותר לוותר בלילות אלה על חניוני הלילה לטובת שינה במלון. טיול מסוג זה, המשלב לינה במלונות ולינה באוהל יכול להיות פתרון מנצח מכיוון שהוא מאפשר כאמור לזנוח מפעם לפעם את חיק הטבע לטובת חדר מפנק – כאשר מזג האוויר רע וכאשר פוקדים ערים גדולות שבהן אין חניוני לילה סבירים. במקרה זה ההפרש הכספי בין טיול המשלב אוהל ומלונות לטיול בקרוואן מצטמצם. חיסרון נוסף, בטיול בקרוואן הוא העבודה שחלק מכבישי צפון אמריקה אינם עבירים לרכב ארוך זה, אבל מכיוון שמדובר על מקסימום כביש אחד או שניים לאורך טיול ארוך של כמה שבועות, ניתן בהחלט חיסרון זה זניח יחסית.בכל מקרה לא כדאי לשכור קרוואן ארוך מדי – עדיף להסתפק בקרוואן שאורכו 25 פיט ולא להתפתות בשום פנים ואופן לשכור קרוואן שאורכו מעל 30 פיט שכן יש חניוני לילה בהם אין היצע אתרים המיועדים לקרוואנים ארוכים וכן יש כבישים שבהם יש גם כן מגבלת אורך.

עדיין לא מצליחים להחליט? אתם לא לבד, מטיילים רבים מתלבטים בשאלה זו לפני שהם יוצאים לטיול ברחבי ארה"ב. כדי לנסות לעזור לכם, להלן שלושה גורמים שכדאי להתחשב בהם לפני שמחליטים.

אורך המסלול: יש טעם לשכור קרוואן רק אם יוצאים לטיול שאינו קצר מדי. ההתארגנות בקרוואן וההסתגלות לצורת טיול זו אורכת זמן רב. אין טעם לשכור קרוואן לטיול של פחות משבועיים.

המטיילים: כאשר מטיילים עם ילדים, טיול בקרוואן הוא חוויה מומלצת במיוחד, מה עוד שלא צריך לארוז מדי בוקר, וניתן לספק לילדים את כל הדברים שהם אוהבים לאכול בכל עת ובכל מקום.

מסלול הטיול: אם מתכננים טיול הכולל ימים רבים בעיר, לא כדאי לשכור קרוואן מכיוון שבעיר עדיף ללון במלון. במקרה זה אפשר לשלב לינה במלונות: בערים, ובאוהל: מחוץ לערים.

תוכלו למצוא מידע נוסף על טיול בקרוואן במדריך הקרוואנים שלנו.

עקבו אחרי האינסטגרם שלי
0

מכירים את מחולל המסלולים שלנו?

הדרך החדשה לתכנן טיול לחו"ל

מוזמנים להתנסות