איך להזמין מלונות בארצות הברית ובקנדה?

בספרים שלי וגם ביעוצי הטיולים האישיים שאני עושה – אני ממליצה ללקוחותי על מלונות מתאימים להעדפותיהם (רמות מחיר, אופי מלון, מיקום וכדומה). ברבים מהמלונות ישנתי בעצמי (ולכן קל לי להמליץ עליהם), בחלקם ביקרתי (אך לא ישנתי) ועל חלק קיבלתי המלצות מלקוחות. אבל יש גם מקומות בהם אני נאלצת להמליץ מלונות שאיני מכירה. אז איך לא נופלים בפח? או איך להזמין מלונות בארצות הברית ובקנדה בצורה נכונה?

לרשימת כל המלונות המומלצים שלי לחצו כאן

האמת היא שאחרי לינה במאות מלונות בארה"ב ובקנדה מפתחים חוש, ובארה"ב – בה רוב המלונות הם מלונות רשת, זה אפילו לא מאוד קשה. ומה עושה מי שאין לו נסיון?

אז הנה קצת מהטיפים שלי לגבי איך להזמין מלונות בארצות הברית ובקנדה באופן כזה שלא תיפלו בפח:

אני מציעה להשוות דירוג בכמה אתרים – ובעיקר בוקינג וטריפאדוויזור. בבוקינג אני ממליצה להשתדל להזמין מלונות רק מציון של 8.5 ומעלה (אם כי כאשר מדובר על מלון של רשת מוכרת אני מזמינה לעתים קרובות גם מלונות עם ציון 8 – שהם בדרך כלל סבירים בהחלט לשנת לילה). בטריפאדוויזור כדאי לפלטר את המלונות על פי Traveler Ranked (ולא על פי הדיפולט של האתר שהוא פילטור על פי Best Value). אם יש בעיר מסויימת למשל 100 מלונות על פי אתר זה, כדאי לנסות להזמין מלון מבין ה-25 הראשונים (ה-25% העליונים בדירוג). לעתים כדאי גם לקרוא את הביקורות על המלון – ביקורת המדברת על רעש משיפוץ שהיה במלון לפני שנה לא תהיה בהכרח רלוונטית, כך גם ביקורת על פקידה ספציפית שלא הייתה נחמדה מספיק. לעומת זאת ביקורת שלילית על זרם המים במלון, הנראות הכללית של המלון, הרגשת הביטחון במלון וכדומה – זה כבר סיפור אחר.

יש לציין שהזמנת B&B היא בעלת יותר דרגות סיכון מהזמנת מלון – אפשר להצליח מאוד (ואפילו למצוא מחיר זול) ואפשר גם ליפול. בטריפאדוויזור כדאי גם לשים לב למלונות שמופיעים בקטגוריית Specialty Lodging שלעתים ניתן למצוא מביניהם מקומות לינה נהדרים במיוחד.

יש לזכור שבמקומות פופלארים רבים יש מלונות שאינם רוצים לשלם עמלה לבוקינג (ושבמילא רוב הזמן בתופסה מלאה) אשר הפסיקו לעבוד עם בוקינג, ובמקרה הזה אתר טריפאדוויזור יכול לסייע לכם לאתר את רשימת המלונות – ובעזרתה תוכלו להגיע לאתרים הישירים של המלונות. להמלצות שלי על מלונות ברחבי ארה"ב וקנדה מציעה לגלוש לעמודים להלן בהם תוכלו למצוא רשימות מלונות באתרים שונים, מדורגים על פי רמות מחיר.

טיפים נוספים:
  • כדאי להזמין לינה מבועד מועד. המחירים עולים ככל המועד מתקרב וההיצע פוחת. מדיניות הביטולים היא בדרך כלל נוחה וברוב המקומות לא נגבית מקדמה כך שאם יש שינויים אפשר לבטל בנקל.
  • בדרך כלל אין הבדל משמעותי במחיר כאשר מזמינים באתרים כ-Expedia או Booking (אתרים סיטונאים) לבין אתר המלון.
  • אם מזמינים חדר באתר המלון במחיר מלא (ולא למשל במחיר של Presale או Prepaid שהוא זול יותר אך בלי אפשרות ביטול), ניתן גם לקבל לעתים קרובות הנחת AAA או הנחת Senior (למטיילים מעל גיל 62).
  • כדאי להזמין רק חדרים עם אפשרות ביטול (או עם דמי שינוי נמוכים) – שכן בכל טיול יש סיכוי לשינויים בלתי צפויים.
  • ניתן גם להזמין חדרים במלונות בהנחות דרך האתרים Hotwire ו-Priceline בהם מזמינים מלון ברמת מחיר מסוימים באזור מסוים מבלי לדעת את שם המלון. האתר פועל בשיטה של מכירה פומבית, בה נוקבים במחיר ואו שזוכים או שלא. בדרך זו אפשר למצוא דילים טובים (אך אי אפשר לבטל).
  • על מחיר המלונות מתווסף מס שיכול להגיע ל-15%.
  • רוחב מיטות בחדרים: King כ-1.8 מ', Queen כ-1.5 מ', Double (או Full) כ-1.35 מ', Twin כ-0.9 מ' וכן במלונות רבים מוצעת ספה נפתחת. אפשר לבקש במלונות רבים להוסיף לחדר מיטה מתקפלת (rollaway bed) בעלות של 15-20$ ללילה. אפשר גם לבקש מיטת תינוק ללא תשלום נוסף.
  • ברוב המלונות (למעט מלונות בערים גדולות בדרך כלל) מחיר החדר כולל ארוחת בוקר בסיסית (טוסט, קורנפלקס וכדומה).

לרשימת כל המלונות המומלצים שלי לחצו כאן

עקבו אחרי האינסטגרם שלי

הצטרפו לרשימת התפוצה שלנו

וקבלו עדכונים, מידע על מבצעים, המלצות על יעדים חדשים ועוד, והרבה לפני כולם.