איי הקיז, הקצה של מדינת פלורידה

הארכיפלג של איי הקיז (Keys) בולט אל לב האוקיינוס בחלקה הדרומי של מדינת פלורידה ומשמש יעד תיירות פופולרי ומקום נופש עבור רבים, מקומיים וזרים כאחד. האיים הצרים (יש מקומות שרוחבם אינו מגיע ל-50 מ’) מקושרים בכביש מהיר, כביש מספר 1, העובר מאי לאי במערכת של גשרים מרשימה במיוחד ומסתיים בעיירה קי ווסט (Key West), הממוקמת כ-160 מייל (כשלוש שעות נסיעה) ממיאמי.

איי הקיז גשרים
הגשרים המחברים בין האיים מיתמרים מעל מי הים

לאורך הדרך לעיירה קי ווסט פזורים יישובים רבים (רובם חסרי חן לחלוטין) וכן כמה שמורות טבע. איי קיז אמנם יפים, אולם גם מתוירים מאוד, והחופים שלהם, הצרים למדי, פחות יפים מחופי מערב או צפון מערב פלורידה. על כן אם אתם מתכוונים לנסוע לאיים כדי למצוא בהם חופי ים חוליים פראיים, עדיף שתחפשו את מבוקשכם במקום אחר. ובכל זאת, יש באיי הקיז כמה חופים יפים במיוחד, שצבע המים בהם טורקיז, בדיוק כמו באיים הקריביים, ואם מצליחים להתעלם מהכביש הראשי החוצה את האיים ונושק לחופים אלה, אפשר בהחלט ליהנות מחופשה בהם.

נוסף על כך, אוהבי הים יוכלו ליהנות באיי הקיז משפע אזורי צלילה ושנירקול, חלקם מיוחדים מאוד ובעלי שפע של דגים, אלמוגים (בעיקר אלמוגים רכים) וחסרי חוליות ימיים. ההגעה לאזורים אלה מחייבת שיט בסירה של כמה קילומטרים. חברות שיט רבות באיים מתמחות בסיורי צלילה ושנירקול. גם מי שמטייל עם ילדים ורוצה לאפשר להם לשחות עם דולפינים ימצא את מבוקשו באיים אלה, המשופעים במרכזי טבע שניתן לשחות בהם עם דולפינים.

בדרך ממיאמי לעיירה קיי ווסט כדאי לעצור בעיירה אלימורדה (Islamorada), בין אבן מייל 78 לאבן מייל 77 (מיד אחרי הגשר בצד ימין, כאשר נוסעים מערבה), במתחם תיירות בשם רוביס מרינה (Robbie’s Marina). המקום נראה קצת כמו אזור של חושות בסיני, ויש בו מסעדה נחמדה ומזח שניתן להאכיל בו דגי Tarpon ענקיים. זהו גם מקום מצוין לצאת ממנו למסע שנירקול או לשכור בו קיאק ולצאת לשיט בין יערות המונגרובים של האיים, הזדמנות מצוינת לצפות בקרוקודילים, שלעתים נראים במימי האיים.

בהמשך הדרך לקיי ווסט, ממערב לעיירה מרת’ון (Marathon) שוכן ‘גשר שבעת המיילים’ (Seven Mile Bridge) שהוא אחד הגשרים המרשימים המקשרים בין האיים. לצד הגשר החדש שוכן הגשר הישן, שהיום משמש דייגים. מגשר זה, ועד קי ווסט, האיים הרבה פחות מתוירים לעומת האיים שממזרח לגשר. מומלץ מאוד לשלב בנסיעה רחצה ומנוחה על חוף הים בשמורת באהייה הונדה (Bahia Honda State Park) או באחת מהשמורות האחרות של האיים (Curry Hammock State Park או Long Key State Park). בחלק מהשמורות ניתן לשכור קיאקים ולצאת לשיט בין יערות המונגרובים ומחלק אפשר לצאת לסיור שנירקול בשמורות הימיות שבלב ים.

להמלצה על מלונות בעיירה מרת'ון שבמרכז איי הקיז לחצו כאן

להמלצה על מלונות בעיירה קיי ווסט שבקצה איי הקיז לחצו כאן

איי הקיז חופיםהחופים הנהדרים של שמורת באהייה הונדה

הכביש החוצה את האיים לאורכם מסתיים בעיירה קי ווסט, נקודת היישוב הדרומית ביותר בארה”ב. המרחק של קי ווסט מקובה הוא כ-145 ק”מ בלבד. עם ההגעה לעיירה זו, מומלץ לצאת לטיול רגלי נחמד ברחובותיה. לשם כך לכו ברחוב דובל (Duval St) מדרום לצפון מהצומת עם רחוב פלמינג (Fleming St) עד רחוב וול (Wall St). קטע הליכה זה ברחוב דובל משופע מסעדות, חנויות מזכרות, חנויות לממכר סיגרים ואפילו מגידי עתידות. כשתגיעו לרחוב וול, פנו אליו שמאלה ומיד ימינה במגרש החנייה אל עבר קו המים של העיירה. עם הגיעכם לקו המים פנו שמאלה. משמאלכם תראו את האקווריום הקטן של קי ווסט, ובהמשך – את מוזיאון האמנות של העיירה. מימינכם מרינות ומעגנים של ספינות תענוגות. לאחר הליכה של כחצי ק”מ לערך, בקרבת מלון היאט, הדרך דרומה לאורך קו המים חסומה. פנו כאן שמאלה ומיד ימינה לשדרת טרומן אנקס (Truman Annex), שדרה קטנה המתחברת עם רחוב פרונט (Front St).רחוב פרונט חולף בין בתים שהיו פעם חלק מבסיס צבאי והיום הוסבו לבתי נופש יפים במיוחד. במהלך ההליכה תחלפו לצד מבנה לבן יפה ששימש לפני מעל 60 שנה כבית החורף של נשיא ארה”ב לשעבר, הארי טרומן, ואשר זכה לכינוי ‘הבית הלבן הקטן של הארי טרומן’ (Harry Truman’s Little White House). המשיכו ללכת עד רחוב פלמינג ובו פנו שמאלה חזרה אל רחוב דובל, נקודת ההתחלה והסיום של מסלול הליכה זה.

ראו מפה של מסלול ההליכה המוצע בעיירה קי ווסט:

אתרי בילוי נוספים באיי הקיז:

Theater of the Sea – כאן ניתן לצפות בהופעות דולפינים ואריות ים, לשחות עם דולפינים, אריות וחתולי ים, וכן לצאת לסיור בסירה אל אתרי שנירקול, ממוקם בקרבת העיירה אילמורדה (Islamorada, לשחייה עם דולפינים יש להזמין מקום מראש, ניתן לבקר באתר ולצפות בבעלי החיים ללא הזמנת מקום).

Dolphin Research Center – מכון מחקר לחקר התנהגות דולפינים המשמש גם בית לדולפינים פצועים ולכאלה שחולצו לכאן מגני שעשועים. באתר זה ניתן גם לשחות עם דולפינים, ממוקם בקרבת היישוב מרת’ון (לשחייה עם דולפינים יש להזמין מקום מראש, ניתן לבקר במקום ולצפות בבעלי החיים ללא הזמנת מקום מראש).

The Turtle Hospital – בית חולים לצבי ים בו אפשר לצאת לסיור, שאורכו כשעה וחצי, במהלכו ניתן ללמוד על פעילות ההצלה של צבים פצועים, על החזרת צבים לטבע ועל הסכנות הניצבות בפני הצבים מיד האדם. בית החולים ממוקם בקרבת היישוב מרת'ון, יש להזמין מקום לסיורים מראש.

ראו מפת מיקום איי הקיז:

להמלצה על מלונות בעיירה מרת'ון שבמרכז איי הקיז לחצו כאן

להמלצה על מלונות בעיירה קיי ווסט שבקצה איי הקיז לחצו כאן

איי הקיז חניוני לילהחניון הלילה הנהדר של שמורת באהייה הונדה באי הקיז


למידע מפורט נוסף על איי הקיז בפרט ועל פלורידה בכלל פנו לספר פלורידה מסלולים:

עקבו אחרי האינסטגרם שלי
0

8% הנחה

על השכרות רכב לארה"ב ולקנדה

דרך חברת אופרן

לחצו כאן להזמנה