ארה"ב דרום מזרח מסלולים

מבצע!

תיאור קצר: הספר ארה"ב דרום מזרח מסלולים יצא לאור בשנת 2012. זהו ספר מיושן יחסית. מהדורה חדשה ומורחבת תצא לאור בסוף 2023/תחילת…

מחיר: 119  69 

הספר ארה"ב דרום מזרח מסלולים יצא לאור בשנת 2012. זהו ספר מיושן יחסית. מהדורה חדשה ומורחבת תצא לאור בסוף 2023/תחילת 2024.


דרום מזרח ארצות הברית הוא יעד טיולים נהדר. חבל ארץ זה ניחן בנופים מגוונים במיוחד ובשטחו מרחבים עצומים המכוסים יערות עבותים, איים וחופי ים בתוליים, מעיינות מים מתוקים, ואזורי ביצות המאוכלסים על ידי שפע בעלי חיים. זהו מקום מצוין לצפות בו בדובים, איילים, אליגטורים, פרות ים, דולפינים, עופות מים ועוד. אל היופי הטבעי הזה מצטרפות הערים הגדולות המפורסמות והאטרקציות התיירותיות של חבל ארץ זה – וושינגטון די סי, אטלנטה, מיאמי, אורלנדו והעיירות הקטנות יותר צ'רלסטון, סוואנה וסיינט אוגוסטין בעלות ניחוח הדרום.


הספר ארה"ב דרום מזרח מסלולים נכתב כדי לסייע לכם המטיילים לתכנן טיול מופלא אל חבל ארץ זה שאחד היתרונות הגדולים בו הוא העובדה שניתן לטייל אליו גם באביב, בסתיו ובחורף (בפסח ובחגי תשרי ובמסלול הכחול אף בחנוכה). בספר שלוש הצעות של מסלולי טיול מפורטים המפורטים להלן:

המסלול הירוק, אביב-סתיו (תחילת אפריל-סוף אוקטובר), 14 ימים: מסלול נהדר זה מגוון באופן יוצא דופן. המסלול מתחיל בבירת ארה"ב וושינגטון די סי ומדרים ממנה אל החופים היפים של מדינת וירג'יניה. משם מוביל המסלול ברכב ובמעבורת אל איי אאוטר בנקס הצרים והארוכים הנושקים לחופי היבשת של מדינת קרוליינה הצפונית. אחרי כמה ימים לאורך חופי הזהב ממשיך המסלול אל עיר התיירות והשעשועים מירטל ביץ' השוכנת אף היא לחופי האוקיינוס בתחומה של מדינת קרוליינה הדרומית ומדרים אל העיר צ'רלסטון, ערש הדרום, אשר לה היסטוריה עשירה וארכיטקטורה יוצאת דופן ביופייה. מכאן ממשיך המסלול מזרחה אל רכס הרי האפאלאצ'ים ואל שמורת הטבע הלאומית הרי הסמוקי. חלקו האחרון של המסלול, בשמורה זו ובדרך הנופית בלו רידג' שמצפון לה, מוקדש לטבע – ליערות העבותים, לתצפיות הנהדרות ולמקווי המים הרבים של אזור קסום זה. מסלול זה אידאלי למתעתדים ללון באוהל או בקרוואן בחניוני הלילה שבחיק הטבע. עם זאת בעיר וושינגטון מומלץ ללון במלון ולא בחניון לילה. במירטל ביץ' ובצ'רלסטון כדאי גם לשקול ללון במלון.

מפות שמומלץ לרכוש: מפת דלוור-מרילנד-וירג'יניה, מפת קרוליינה הצפונית והדרומית

אפשר גם לרכוש את מפת וושינגטון די סי

המסלול הכתום, אביב-סתיו (תחילת מרץ-סוף נובמבר), 15 ימים: מסלול זה כולל את המיטב של דרום מזרח ארה"ב ומומלץ במיוחד לכל אוהבי הטבע הרוצים לשלב בטיול נופים נהדרים וביקור של כמה ימים בפארקי השעשועים של העיר אורלנדו. הנוף לאורך מסלול זה מגוון במיוחד וכולל הרים מיוערים, מישורים ביצתיים, חופי ים חוליים, מעיינות מדהימים ומעל הכול – עושר גדול של בעלי חיים. המסלול מתחיל בעיר אטלנטה (שבמדינה ג'ורג'יה וממשיך צפונה אל רכס הרי האפלצ'ים המוריקים ואל שמורת הטבע הלאומית הרי הסמוקי, השוכנת בגבול שבין מדינת קרוליינה הצפונית ומדינת טנסי. משמורה זו ממשיך המסלול לעקוב אחר הרכס במהלך יום נסיעה מרהיב ביופיו לאורך הדרך הנופית בלו רידג'. בתום ארבעה ימים בהרים פונה המסלול מזרחה אל מישורי קרוליינה הדרומית ואל עבר חופיה של מדינת ג'ורג'יה והעיר סוואנה, אחת מפניני החן של הדרום. מסוואנה ממשיך המסלול דרומה לאורך חופי האוקיינוס האטלנטי, עובר את הגבול למדינת פלורידה ומוביל לעיירה סיינט אוגוסטין שהארכיטקטורה הספרדית של מבניה יוצאת דופן ביופייה. מכאן פונה המסלול מערבה אל עבר העיר אורלנדו ופארקי השעשועים שבסביבתה, לא לפני עצירה קצרה באחד המעיינות הנהדרים של פלורידה, שלעתים קרובות אפשר לראות בו פרות ים שוחות אל הנביעה במעלה נהר סיינט ג'ון. לאחר ארבעה ימים של רכבות הרים ושל קיטש אמריקני במיטבו חוזר המסלול לחיק הטבע ומוביל לחופי הים הלבנים של מערב פלורידה השוכנים לצד מפרץ מקסיקו. בדרך לחופים כמה גיחות אל היפים במעיינות פלורידה, שבהם חיים שפע של אליגטורים, צבים, עופות מים ופרות ים. המסלול מסתיים בנסיעה ארוכה צפונה חזרה לעיר אטלנטה, נקודת ההתחלה והסיום של מסלול זה. מסלול זה מומלץ למתעתדים ללון באוהל או בקרוואן בחניוני הלילה שבחיק הטבע. עם זאת באורלנדו מומלץ ללון במלון ולא בחניון לילה.

מפות שמומלץ לרכוש: מפת קרוליינה הצפונית והדרומיתמפת אלבמה-ג'ורג'יה, מפת פלורידה

המסלול הכחול, סתיו-אביב (אוקטובר-מאי), 11 ימים: מסלול זה המתמקד במדינת פלורידה, משלב בילוי עירוני עם טיולים בחיק הטבע, בשמורות הנהדרות שמדינה זו התברכה בהן. המסלול מומלץ לכל מי שמתעתד לנסוע לאורלנדו ורוצה להוסיף לביקור בפארקי השעשועים נדבך נוסף הכולל חופי ים נהדרים, מעיינות מים צלולים ואזורי ביצות שבהם שפע רב של בעלי חיים. היתרון של מסלול זה הוא בכך שניתן לטייל בו גם בחורף, עונה שאינה מתאימה לטיול ברוב חבלי הארץ האחרים של ארה"ב. המסלול מתחיל בעיר מיאמי שבדרום מדינת ג'ורג'יה וממשיך מערבה אל עבר שמורת הטבע הלאומית יוצאת הדופן ביופייה – אברגליידס – שבה ניתן לצפות באליגטורים, קרוקודילים, דולפינים, פרות ים, צבים ומגוון עופות מים. משמורת אברגליידס ממשיך המסלול צפונה לאורך חופיה המערביים של מדינת פלורידה אל עבר העיר אורלנדו ופארקי השעשועים המקיפים אותה. לאחר ארבעה ימים של רכבות הרים, קרוסלות, מגלשות מים וגם לא מעט תורים מתישים, עוזב המסלול את עיר הפארקים ומוביל אל מעיין בלו ספרינגס המרכז בתוכו בחודשי החורף מאות פרות ים, המגיעות אליו מנהר סיינט ג'ונס. המשך המסלול מוקדש למרכז החלל קנדי, לחוף הים הלאומי הנהדר קייפ קנברל ולחופיה הדרום מזרחיים של מדינת פלורידה בואך מיאמי, נקודת ההתחלה והסיום של מסלול זה. מכיוון שחלקו הארי של המסלול כולל לינה בערים מיאמי ואורלנדו, לא כדאי לטייל במסלול זה בקרוואן. לחלופין אפשר ומומלץ לשלב במסלול זה לינה במלונות בערים ולינה באוהל בחניוני הלילה.

מפות שמומלץ לרכוש: מפת פלורידה
אפשר גם לרכוש את מפת מיאמי

מספר עמודים: 384

מסלולי ספר זה זהים למסלול האדום, הסגול והירוק בספר ארה"ב מזרח מסלולים

מוצרים נוספים שיכולים להתאים לך:

עקבו אחרי האינסטגרם שלי
1