הודעות-המלצות-עדכונים

טיול בארה"ב למרות הקורונה

– – – ארה"ב טיולים קורונה – עודכן בתאריך 1.8.20 – – –

בעוד רוב אירופה וארצות המזרח עדיין סגורות בפני ישראלים (והטיסות הסדירות אליהן טרם חזרו לפעול) – ארצות הברית פתוחה למטיילים ישראלים (ואין חובת בידוד בכניסה אליה). הטיסות הסדירות אל ארצות הברית פעילות (של חברות יונייטד ושל דלתא, והמחירים זולים באופן יחסי), ובעיקרון אפשר לטוס ולצאת לטייל בארצות הברית כבר מחר בבוקר.

בפוסט זה אני לא אחווה את דעתי האם כדאי  לנסוע לטייל בארצות הברית בתקופה הקורונה (בוודאי שיש הרבה מאוד סיבות לא לנסוע – סיכון בריאותי, פגיעה בהנאה וכמובן שינויים לא צפויים שיכולים לפגום בטיול), אך כן אספק את המידע הנחוץ למי שכן מעוניין לנסוע.

מי שרוצה לקבל ממני מידע על אתרים ספציפיים מוזמן לשאול בפורום האתר או דרך הפייסבוק, ואנסה לסייע. מי שרוצה שאסייע לו בתכנון הטיול מוזמן לפנות אלי לייעוץ אישי. שלכם, נטע דגני


ויזה –

התורים להנפקת ויזות בשגרירות ארה"ב בישראל בוטלו עד להודעה חדשה. מי שאין לו ויזה בתוקף לא יוכל לפיכך לנסוע בשלב זה לארה"ב.

טיסות –

חברות דלתא ויונייטד ממשיכות לטוס לארה"ב בטיסות ישירות לניו יורק ולסן פרנסיסקו (של חברת יוניטד) ובקרוב גם לשיקגו (של חברת יונייטד).

ביטוח רפואי –

חברות הביטוח הגדולות – מגדל הראל, פניקס (כולל פספורט קארד), לא מבטחות כעת מטיילים לארה"ב כלל. חברת דוויד שילד כן מבטחת (עד כיסוי של 5 מיליון דולר). העלות היא בין 300$ ל-1,300$ לחודש (אי אפשר לבטח לפחות מחודש. כמובן שאין חובה לנסוע לחודש מלא אך התשלום יהיה לחודש מלא) – בהתאם לגיל ולמצב הרפואי. אין אופציה לביטוח מעל גיל 64.5. יש חברות זרות שמציעות ביטוח לישראלים. האיכויות של חברות אלה מוטלות בספק, הביטוח שהן מציעות אינו זול וכולל השתתפות עצמית לא מבוטלת, והכיסוי בחלק מהמקרים אינו מספקים (בכל מקרה כדאי לבחור באופציה של כיסוי של לפחות 5,000,000 דולר). כדאי מאוד לקרוא את האותיות הקטנות ולוודא שטיפול בקורונה אינו מוחרג מהפוליסות.

בידוד –

מטיילים שנוחתים בארה"ב (בטיסה ישירה מישראל) מורשים להיכנס למדינה (אחרי מדידת חום בדרך כלל) וללא הנחייה להישאר בבידוד. אין מידע אונליין על חובת בידוד של מטיילים מישראל המבקרים בארה"ב. יש מידע אונליין לגבי מטיילים מאירופה ומארצות המזרח שאינם ראשים להיכנס לארה"ב. כמו כן יש מידע אונליין באתר ה-CDC (האתר הרשמי של למניעת מחלות) בנוגע לאמריקנים ששבים מחו"ל שמתבקשים להישאר בבידוד. בשיחה עם שגרירות ארה"ב בנושא לא הצלחתי לקבל מידע רשמי בעניין – הופנתי לחברות התעופה, ובשיחה עם חברת יונייטד נאמר לי שאין חובת בידוד לישראלים הטסים ישירות לארה"ב.

סגר –

נכון לכתיבת פוסט זה לא ידוע לי על מדינות בארה"ב שיש בהן סגר מוחלט (של איסור יציאה מבית).

מגבלות תנועה בין מדינות –

יותר ויותר מושלי מדינות בארה"ב מכריזים לאחרונה על איסור כניסה למדינה למי שהגיע ממדינה נגועה. בחלק מהמקרים האיסור אינו מתייחס למי שמתכנן לחצות את המדינה ברכב ולא לעצור בה (מעבר לתדלוק וכדומה), ללון בה או לטייל בה, ובחלק מהמקרים האיסור אינו נאכף. כמו כן בחלק מהמקרים המגבלה לא תחול על מי שמראה בדיקת קורונה שלילית. יש לציין שלמרות המגבלות אפשר בהחלט לתכנן טיול לארה"ב שכולל ביקור במדינות שביניהן אין איסורי מעבר.

לחצו על המפה לקבלת מפה אינטראקטיבית בה מידע על חובות הבידוד במדינות השונות (איקון אדום – מדינות שמחייבות בידוד. איקון כחול – מדינות שלא מחייבות בידוד. לחצו על האייקונים כדי לקבל מידע נוסף):

אתרים לאומיים

הפארקים הלאומיים, המונומנטים הלאומיים והאתרים ההיסטורים הלאומיים פתוחים ברובם. בחלקם יש מגבלה לכמות האנשים שמורשים להיכנס לאתר (ובחלק, כמו למשל ביוסמיטי ובשמורת הרי הרוקי האמרקניים יש להזמין מקום מראש), וברבים השירותים (מרכזי מבקרים, מלונות, חניוני לילה וכדומה) סגורים או פתוחים באופן חלקי.

פארקי מדינה – 

ברוב המדינות פארקי המדינה פתוחים, אך לעתים עם מגבלות. כדאי לבדוק אונליין בנוגע לפארק בו רוצים לבקר טרם הביקור. יש הבדלים משמעותיים ברמת הפתיחה ובהיקף המגבלות בין המדינות השונות.

מוזיאונים, אקווריומים, פארק שעשועים וכדומה

אתרי תיירות מסוג זה מתחילים אט אט להיפתח. יש הבדלים משמעותיים במידת הפתיחה על פי המדיניות של מושלי המדינות השונות. יש מדינות כדוגמת קליפרוניה שהן הרבה יותר מחמירות ויש מדינות כמו פלורידה שהן פחות מחמירות. לכן למשל, בעוד דיסני קליפורניה נותר (במועד כתיבת פוסט זה) סגור, דיסני אורלנדו נפתח לקהל (במגבלות).

הופעות, אירועי ספורט וכדומה –

רוב הפעלוית מסוג זה טרם חזרו לפעול ולא ברור מתי יחזרו לפעילות. בברודווי (ניו יורק) הודיעו שההופעות לא תתחדשנה עד 2021.

שמורות אינדיאניות –

אתרי התיירות האינדיאנים (כולל גם את עמק המונומנט וקניון אנטילופ, וכן את הצד המזרחי של שמורת גליישר שהיא בשטח אינדיאני) סגורים ברובם. האינדיאנים היו הראשונם לסגור את אתרי התיירות שבשטחם ויהיו ככל הנראה האחרונים לפתוח. להסבר מדוע לחצו כאן.

חניוני לילה –

לפי הפרסומים, אמריקנים רבים גילו טיולי הקמפינג (שהם תכלס אופי הטיול המושלם לשמירה על מרחק חברתי) ולכן, למרות שאין תיירות חוץ, כן יש עומס יחסי בחניוני הלילה (וכן ביקוש רב להשכרת קרוואנים). זאת ועוד – בפארקים לאומיים רבים חניוני הלילה סגורים (או פתוחים באופן חלקי בלבד) ויש גם מדינות שחניוני הלילה בפארקי המדינה שלהם פתוחים חלקית בלבד או סגורים לכל מי שאינו תושב המדינה (כך למשל מדינת וויאומינג הכריזה שכל פארקי המדינה שלה יפתחו השנה רק לתושבי המדינה).

מלונות –

ברובם פתוחים (בחלק יש מגבלות של תפוסה חלקית בלבד).

מסעדות –

המסעדות ברוב מדינות ארה"ב פתוחות עם מגבלות. ההחלטה בעניין זה היא של מושלי המדינות. מבין כל המדינות קליפורניה היא ככל הנראה המחמירה ביותר.

מעבר לקנדה –

הגבול היבשתי עם קנדה סגור וכן אין כניסה דרך האוויר לקנדה למי שאינם תושבים (או קרובים מדרגה ראשונה של תושבים). שימו לב – כל מי שמתכנן טיול לארה"ב ומתכוון להוסיף לו גיחה אל מפלי הניאגרה (בצד הקנדי) לא יוכל לעשות זאת ויצטרך לכן להסתפק בצד האמריקני.

מעבר למקסיקו –

הגבול היבשתי בין ארה"ב למקסיסו סגור לתיירים.


מסלולי טיול מתאימים לתקופת הקורונה –

במפה להלן תוכלו למצוא עיגולים של קבוצות מדינות שאפשר לייצור בהן מסלולי טיול נהדרים ושאינן מחייבות בידוד (נכון לתחילת חודש אוגוסט).

♣ בעיגול השחור מרוכזות מדינות מערב ארה"ב שבהן אין כרגע חובת בידוד. אפשר למצוא מידע על מסלולי טיול במערב ארה"ב כאן.

♣ בעיגול הוורוד מרוכזות מדינות דרום מזרח ארה"ב (יעד שמתאים בחלקו גם לסתיו ולחורף), שבהן אין כרגע חובת בידוד. יש לקחת בחשבון שבמדינות הדרום מזרח מצב הקרונה והתפוסה בבתי החולים (נכון לתחילת חודש אוגוסט) אינו טוב ולכן פחות בטוח לנסוע למדינות אלה. אפשר למצוא מידע על מסלולי טיול בדרום מזרח ארה"ב כאן.

♣ העיגול הצהוב מייצג את מדינות צפון מזרח ארה"ב שאפשר לטייל ביניהן בלי חובת בידוד (למרות שהן מסומנות באדום) אם מטיילים רק ביניהן – בלי מעבר למדינות כחולות. במדינות אלה התחלואה פחותה והביקור בהן יותר בטוח. אפשר למצוא מידע על מסלולי טיול בצפון מזרח ארה"ב (בין מדינות אלה) כאן.


♥ יש לקחת בחשבון שהמגבלות יכולות להשתנות במהירות מהיום להיום.

♥ יש לקחת בחשבון שבמדינות הדרום מזרח מצב הקורונה והתפוסה בבתי החולים (נכון לתחילת חודש אוגוסט) אינו טוב ולכן פחות בטוח לנסוע למדינות אלה.

♥ בכל המדינות בהן מבקרים יש לקחת בחשבון שחלק גדול מהאתרים יהיו סגורים בשל הקורונה, ובחלק תהיה חובת הזמנת מקומות מראש (כולל בשמורות ובאתרי טבע).

♥ ניתן למצוא מידע נוסף על מסלולי טיול מחולקים על פי אזורים במחולל המסלולים.

♥ ניתן להתעדכן במגבלות הקורונה במדינות השונות (חובת עטיית מסיכות, האם מסעדות פתוחות וכדומה וכן מה מספר החולים במדינה) באתר הזה ובאתר הזה.

♥ למידע נוסף על כל מה שפתוח וסגור בתקופות הקורונה לחצו כאן.


כל המידע המוצג לעיל משתנה תכופות בשל המצב. אם מצאתם טעות או אי דיוק או אם יש לכם תוספות אנא עדכנו אותי על מנת שאעדכן את שאר הקוראים. עזרתכם חשובה.

עקבו אחרי האינסטגרם שלי

ניוזלטר

הצטרפו לרשימת התפוצה שלנו

וקבלו עדכונים, מידע על מבצעים, המלצות על יעדים חדשים ועוד, והרבה לפני כולם.

מכירים את מחולל המסלולים שלנו?

הדרך החדשה לתכנן טיול לחו"ל

מוזמנים להתנסות