כביש 101, חופי אורגון – מה לא לפספס

בארבעת הימים האחרונים נסעתי לאורך כביש 101 הנושק לחופי אורגון מצפון לדרום. בדקתי כל נקודת תצפית וכמעט כל חניון לילה, וכן כמה מסלולי הלילה. נכנסתי לכל שמורת מדינה וביקרתי בכל העיירות שלאורך הדרך. היצע הדברים שיש לראות לאורך חופי אורגון רב במיוחד, למען האמת – רב מדי. אז איך בוררים מבין כל מאות האפשרויות את המקומות היפים ביותר? מציעה להיעזר ברשימה זו שכוללת את הטופ שבטופ של כמה מה שלדעתי כדאי לראות ולעשות (כדאי גם לחכות למהדורה החדשה של ספר ארה"ב מערב מסלולים שתצא לאור באביב 2020, שתכלול מידע מפורט יותר) – ובקיצור את כל הנקודות שאסור לפספס. על מה שלא מופיע ברשימה אפשר לדעתי לוותר (: ובאופן כללי כדאי לזכור שהנסיעה היפה ביותר לאורך כביש 101 היא בצפון המדינה (מאוסטוריה עד לינקולן סיטי) ובדרומה (מפורט אורפורד ועד הגבול עם קליפורניה) – שני האזורים האלה היו יכולים בקלות לזכות בתואר שמורת טבע לאומית (מהמרהיבות שיש. היו זוכות ללא לספק לחמישה כוכבי יופי בספרי סדרת זום אין) – הנסיעה במרכז המדינה מעט פחות מרשימה ברובה.י

 

למעלה: העיירה היפה אסטוריה (Astoria) שוכנת בצפון מדינת אורגון על גדת נהר הקולומביה העצום. זו עיירה חמודה עם מוזיאון ימי מצוין. מקום נחמד לחילוץ עצמות ולארוחה לגדת הנהר.

למעלה: התצפית משמורת אקולה (Ecola State Park) היא ללא ספק הטופ שבטופ שבנופי חופי אורגון. למגיעים מצפון זהו סיפתח נהדר לנופים העתידים לבוא.

למעלה: קנון ביץ' (Cannon Beach) היא עיירה המצליחה לשלב בין תיירות לבין שמירת צביון פשוט ושובה לב. העיירה מפורסמת בעיקר בזכות הסלע הגדול המזדקר מחופה היפהפה.

למעלה: לא ממש ים, אבל בכל זאת שווה ומוצלח לאורך כביש 101 – מפעל הגבינות של חברת טילאמוק (Tillamook Creamery) – יש גם טעימות של מגוון סוגי גבינות ללא תשלום.

למעלה: ברמה אחת פחות משמורת אקולה (המוזכרת למעלה) מבחינת יפי הנוף (אך עדיין מרשים מאוד), שוכן כף מירס (Cape Meares). במקום נוף נהדר של איים סלעיים במי האוקיינוס.

למעלה: בכף מירס יש גם מגדלור ציורי (Cape Meares Lighthouse).

למעלה: הסלע הגדול המזדקר מחופי העיירה פספיק סיטי, בקייפ קיוונדה (Cape Kiwanda), הוא עוד נקודת עצירה מומלצת ביותר לאורך כביש 101.

למעלה: השמורה בה ממוקם המגדלור של יקינה הד (Yaquina Head) היא מקום שאפשר לבלות בו לפחות חצי יום – בטיולים ברגל ובחיפוש בעלי חיים בבריכות שמותירים המים בעת שפל.

למעלה: התמונות צולמו ביום גשום כך שאולי קשה להתרשם, אבל שמורת יקינה הד, שחול הים בה בצבע שחור, מרשימה במיוחד.

למעלה: במהלך הנסיעה בכביש 101 אסור לפספס את קו המים של העיירה ניופורט (Newport) שלאורך רחוב ביי (Bay Blvd) – במקום חנויות מזכרות נחמדות, גלריות וכן על המזחים חיים אריות ים רעשניים שמגיעים לכאן ככל הנראה בשל השאריות הנזרקות ממפעלי הדגים השוכנים בהאנגרים גדולים.

למעלה: תצפית סיל רוק (Seal Rock), ללא ספק אחת התצפיות היפות לאורך חופי אורגון – חומה של איי סלעים המקבילה לחופי האוקיינוס.

למעלה: התמונה אמנם לא עושה חסד, אבל שמורת סמלט סנדס (Smelt Sands State Recreation Area), שלחופי העיירה יאכטס (Yachats) היא אחד המקומות הטובים ביותר לחפש חסרי חוליות ימיים בבריכות שהותירו המים בנסיגתם בעת שפל (Tide Pools).

למעלה: מסלול ההליכה ג'ון דולנבק (John Dellenback) הוא ככל הנראה המקום הטוב ביותר חוות בו את שמורת הדיונות של מרכז חופי אורגון (Oregon Dunes National Recreation Area).

למעלה: סנסט ביי (Sunset Bay State Park) הוא המקום הטוב ביותר להתרחץ בו במי הים – המפרץ רדוד ומוגן והמים יותר חמים מאשר בשאר המקומות לאורך חופי המדינה.

למעלה: משמורת שור איקרס (Shore Acres State Park) הסמוכה לסנסט ביי יש נוף נהדר של מצוקים המזדקרים ממי הים הסוער.

למעלה: בקרבת מקום שוכנת נקודת תצפית על סימסון ריף (Simpson Reef), קבוצת איים עליה מתרכזים מאות יונקים ימיים – אריות ים, כלבי ים ופילי ים – מחזה מרשים במיוחד.

למעלה: הנוף הנהדר הנשקף מקייפ אראגו (Cape Arago State Park) השוכן אף הוא קרוב לסנסט ביץ' ולשור איקרס – על כביש צדי המתפצל מכביש 101.

למעלה: בעיירה היפהפייה בנדון (Bandon) יש מרכז בו יוצרים עבודות אומנות מזבל שנפלט אל חופי הים (Washed Ashore). קשה לתאר עד כמה המקום הזה נחמד ומייצר אופטימיות לגבי עתידו של הזבל שאנחנו מייצרים ומשליכים למי הים.

למעלה: מנופיה של העיירה בנדון שיש בה את כל מה שיש לחופי אורגון להציע – ובמקום אחד.

למעלה: ואם התמונה הקודמת לא שיכנעה אתכם – הנה עוד תמונה מחופיה הנהדרים של העיירה בנדון.

למעלה: את יופיה של בנדון גילו אמריקנים אמידים רבים שבנו בה בתי פאר חלומיים מול נופו של האוקיינוס והאיים המזדקרים ממנו.

למעלה: המגדלור של קייפ בלנקו (Cape Blanco). תתכוננו לרוחות חזקות. המקום שוכן על כף הממוקם עמוק במי הים.

למעלה: אי סלעי בשקיעה סמוך לקייפ בלנקו.

למעלה: פורט אורפורד (Port Orford) היא עיירה קטנה וציורית בדרום אורגון. זו העיירה המערבית ביותר בארה"ב (למעט אלסקה והוואי). המים במעגן הסירות של העיירה כה סוערים עד שמרבית סירות הדיג של העיירה "עוגנות" מחוץ למים.

למעלה: המפרץ הציורי שלחופו שוכנת פורט אורפורד.

למעלה: חוף מיירס (Meyers Beach), חוף יפהפה – יפה במיוחד, אחד היפים ביותר (האם כבר הבנתם שזהו חוף יוצא דופן ביופיו?) – לאורך חופיה של דרום אורגון.

למעלה: לון ראנצ' ביץ' (Lone Ranch Beach) הוא עוד חוף מטמטם שאסור להחמיץ, לאורך כביש 101 בדרום מדינת אורגון.

למעלה: ואחרון חביב לפני הגבול עם מדינת קליפורניה – חוף הריס היפה (Harris Beach State Park). יש במקום גם חניון לילה מוצלח.

 

עקבו אחרי האינסטגרם שלי

הצטרפו לרשימת התפוצה שלנו

וקבלו עדכונים, מידע על מבצעים, המלצות על יעדים חדשים ועוד, והרבה לפני כולם.