כמה זמן מראש כדאי לבצע הזמנות לקרוואן ולחניוני לילה?

כמה זמן מראש כדאי לבצע הזמנת קרוואן?

אם ברצונכם לטייל בקרוואן – מומלץ להזמין כלי רכב זה כחצי שנה ומעלה מראש. כדי לקבל מחיר זול כדאי אף להזמין שנה מראש שכן מחיר ההשכרה עולה מאוד ככל שמתקרב תאריך הטיול. הזמנת קרוואן קרוב למועד הטיול לעתים אינה אפשרית, בעיקר אם את מתעדים לקחת את הקרוואן ביעד אחד ולהחזירו ביעד אחר. חברות גדולות להשכרת קרוואנים בארה"ב הן: Cruise America ו-El Monte. חברות אלה (וחברות נוספות) מיוצגות בארץ על ידי כמה חברות ישראליות כגון: מוטורהום, בנדנה וגרייבר.

כמה זמן מראש כדאי לבצע הזמנות לחניוני לילה?

אם ברצונכם ללון בחניוני לילה (ולזכות במקום בחניונים היפים ביותר) – כדאי לבצע את ההזמנה כארבעה-שישה חודשים מראש, אם כי ניתן בהחלט ללון בחניוני לילה גם ללא ביצוע הזמנות – על בסיס מקום פנוי. חניונים בעייתיים במיוחד שבהם כדאי להקפיד להזמין מקום מבעוד מועד הם: החניונים של שמורת יוסמיטי, החניונים היפים של טופינו (האי ונקובר, קנדה), חלק מהחניונים לאורך כביש מספר 1 (קליפורניה), חלק מהחניונים של שמורות דרום יוטה ולעתים גם החניונים של שמורות הרי הרוקי הקנדיים, שמורת הרי הרוקי האמריקנים, שמורת הרי הסמוקי, שמורת אקדיה, שמורת דנאלי ושמורת ילוסטון.

יש לצין שחלק מהתפוסה בחניונים היא על בסיס מקום פנוי ולא על בסיס הזמנת מקום מראש לכן – גם אם לא הזמנתם מקום בחניונים זמן רב מראש תוכלו בדרך כלל להסתדר ולמצוא מקום לינה פנוי (למעט יוסמיטי וטופינו שם סיכוי רב שתתקלו בקושי רב למצוא מקום פנוי במידה ולא הזמנתם מראש), אם כי ייתכן ותיאלצו להתפשר על מאוד בטיב החניון וביופיו. שימו לב – הנחיות אלה נכונות אך ורק לגבי חניוני לילה ציבוריים (שבשמורות הטבע) שהם היפים ביותר. אם ברצונכם ללון בחניונים פרטיים (שהם בדרך כלל חסרי חן ומאוד לא מומלצים) תוכלו בדרך כלל למצוא מקום פנוי גם בסמיכות גדולה יותר לטיול.

שימו לב:

  • בסופי שבוע קשה יותר למצוא מקום פנוי בחניוני הלילה ולכן כדאי להקפיד להזמין מקום מראש. כנ"ל לגבי סוף השבוע של יום הזיכרון (Memorial Day) החל ביום ב' האחרון של מאי וסוף השבוע של 'יום העבודה' (Labor Day) החל ביום ב' הראשון של ספטמבר.
  • התשלום עבור לינה בחלק מחניוני הלילה הציבוריים נעשה במזומן בלבד. בחניונים אלה יש לשלשל סכום מדויק לתיבה מיוחדת. ברוב חניוני הלילה ניתן לרכוש עץ למדורה. התשלום על העץ גם הוא במזומן.
  • רבים מחניוני הלילה בקתות מאובזרות להשכרה. בקתות אלה מיועדות בעיקר לכל מי שרוצה ללון בחיק הטבע אך אינו מעוניין ללון באוהל או בקרוואן. מחיר לינה בבקתות אלה בדרך כלל זול מלינה במלון.
  • מומלץ ללון בחניונים הציבוריים של שמורות הטבע הלאומיות (National Parks), שמורות המדינה (State Parks) והיערות הלאומיים (National Forests). חניונים אלה על פי רוב הרבה יותר יפים והרבה פחות צפופים מהחניונים הפרטיים (וגם יותר זולים…). מנגד יש בהם בדרך כלל פחות 'פינוקים' – חיבור לאינטרנט, בריכת שחייה, מקלחות חמות, מכונות כביסה חיבור לחשמל, מים וביוב.
  • בספרי סדרת מסלולים וזום-אין תוכלו למצוא מידע מפורט על חניוני לילה בכל יעד לאורך מסלול הטיול פלוס דירות רמת היופי של החניון.

    הזמנת קרוואן והזמנות לחניוני לילה - אוהל בשמורת ילוסטוןאוהל וקרוואן בשמורת ילוסטון. הזמנת קרוואן והזמנות לחניוני לילה הן חלק חשוב בתכנון הטיול. הזמנה במועד יכולה גם לחסוך כסף וגם לאפשר לינה במקומות היפים ביותר

עקבו אחרי האינסטגרם שלי
0

מכירים את מחולל המסלולים שלנו?

הדרך החדשה לתכנן טיול לחו"ל

מוזמנים להתנסות