מתי כדאי לנסוע לארה"ב ולקנדה?

אלקסה:

יולי ואוגוסט. אפשר גם בחודשים יוני וספטמבר שהם גבוליים מבחינת מזג אוויר.

מערב קנדה:

בהרי הרוקי הקנדיים –  יולי ואוגוסט. אפשר גם בחודשים יוני וספטמבר. ביוני חלק ממסלולי ההליכה עלולים להיות חסומים בשלג ובספטמבר שלג ראשון עלול לרדת על רכסי ההרים. לאורך אזור החוף (ונקובר, ויקטוריה וכדומה) – מאי-אוקטובר.

מזרח קנדה:

עונת הטיולים מתחילה בדרך כלל במהלך חודש יוני ומסתיימת באוקטובר. בסוף ספטמבר ובתחילת אוקטובר חלק בחבל ארץ זה שלכת נהדרת.

צפון מערב ארה"ב:

באזורים הרחוקים מהחוף והגבוהים טופוגרפית (ילוסטון, הרי הקסקייד וכדומה) – יולי ואוגוסט. אפשר גם בחודשים יוני וספטמבר. ביוני חלק ממסלולי ההליכה עלולים להיות חסומים בשלג ובספטמבר שלג ראשון עלול לרדת על רכסי ההרים (ובעיקר בהרים המרוחקים מהים, המהווה שהוא גורם ממזג). לאורך אזור החוף (סיטאל, פורטלנד, חוף וושינגטון ואורגון וכדומה) – מאי-אוקטובר. אפשר גם בחודשים אפריל ונובמבר בהם מזג האוויר עלול להיות מעט קר, אך עדיין סביר.

דרום מערב ארה"ב:

אפריל-אוקטובר, אפשר גם בחודשים מרץ ונובמבר שהם גבוליים מבחינת מזג אוויר. בחודשים יולי-אוגוסט אזור זה יכול להיות חם יחסית (אם כי בזכות גובהו הרב החום בדרך כלל נסבל). החודשים הטובים ביותר לטייל אל אזור זה הם אפריל-מאי וספטמבר-אוקטובר. האמור אינו מתייחס לאזורים הגבוהים של רכס הרי הרוקי שבמדינת קולורדו שם ניתן לטייל בחודשים יוני-ספטמבר בלבד.

קליפורניה:

באזורים הקרובים לקו החוף – כל השנה. באזורים הגבוהים טופוגרפית (על רכס הרי הסיירה נוואדה ועל רכס הרי הטריניטי אלפס) אפריל/מאי-אוקטבר/נובמבר. בעמק של שמורת יוסמיטי ניתן לטייל בדרך כלל בחורף, באזורים הגבוהים יותר בשמורה אי אפשר לטייל בחורף.

צפון מזרח ארה"ב:

עונת הטיולים מתחילה בדרך כלל במהלך חודש יוני ומסתיימת באוקטובר. אפשר גם לטייל לצפון מזרח בחודש מאי, אולם בחודש זה חלק מהאטרקציות התיירותית עלולות להיות סגורות. באזורים הקרובים לים שהם ממוזגים יותר וכן באזורים דרומיים יותר ניתן לטייל גם בחודשים אפריל ונובמבר.

דרום מזרח ארה"ב:

בקרוליינה הצפונית ניתן לטייל כל השנה אך מומלץ בחודשים אפריל-נובמבר. בקרוליינה הדרומית ובג'ורגי'ה ניתן לטייל כל השנה. מומלץ לא לטייל במדינות אלה בשיא הקיץ (יוני-אוגוסט). יוצא מן הכלל הוא טיול אל רכס הרי האפלאצ'ים ואל הרי הסמוקיז שם חלק מהכבישים פתוחים בחודשים מאי-אוקטובר בלבד. בפלורידה ניתן לטייל כל השנה אך עדיף להמנע מביקור במקום בחודשי הקיץ (יוני-ספטמבר).

פלורידה

בפלורידה ניתן לטייל כל השנה אך עדיף להמנע מביקור במדינה זו בחודשי הקיץ (יוני-ספטמבר) שהם חמים מאוד ולחים מאוד. בצפון המדינה עלול להיות מעט קר בחודשים דצמבר-פברואר. אם רוצים לצפות בנדידת פרות הים אל מעיינות פלורידה כדאי לבקר במדינה בחודשים נובמבר-מרץ.

עונת ההוריקנים הפוקדים את מזרח ארה"ב חלה בחודשים יוני-נובמבר. שיא הסופות מתרחש בחודש ספטמבר. ההוריקנים משפיעים בעיקר על אזור החוף ובעיקר על מדינות הדרום מזרח (ובראשן פלורידה). אם מטיילים אל האזור בעונה זו צריך לקחת בחשבון סיכוי לפגיעה במהלך הטיול עקב סופה מסוג זה

 

עקבו אחרי האינסטגרם שלי

הצטרפו לרשימת התפוצה שלנו

וקבלו עדכונים, מידע על מבצעים, המלצות על יעדים חדשים ועוד, והרבה לפני כולם.