מתי לנסוע לארה"ב ולקנדה?

גורמים רבים משפיעים על ההחלה מתי לנסוע לארה"ב ולקנדה ועל המועד המומלץ לטיול – העיקרית היא מזג האוויר (שעלול לגרום גם לסגירת כבישים). הבחירה בתאריך הנסיעה הנכון היא משמעותית מאוד להצלחת הטיול. להלן מידע שיעזור לך להחליט מתי כדאי לנסוע לארה"ב ולקנדה. אם יש לכם שאלות נוספות אתם מוזמנים לשאול אותנו בפורום האתר ונשמח לסייע.

אלסקה:

יולי ואוגוסט. אפשר גם בחודשים יוני וספטמבר שהם גבוליים מבחינת מזג אוויר.

למידע נוסף על אלסקה לחצו כאן.

מערב קנדה:

בהרי הרוקי הקנדיים –  יולי ואוגוסט. אפשר גם בחודשים יוני וספטמבר. ביוני חלק ממסלולי ההליכה עלולים להיות חסומים בשלג ובספטמבר שלג ראשון עלול לרדת על רכסי ההרים. לאורך אזור החוף (ונקובר, ויקטוריה וכדומה) – מאי-אוקטובר.

למידע נוסף על מערב קנדה לחצו כאן.

מזרח קנדה:

עונת הטיולים מתחילה בדרך כלל במהלך חודש יוני ומסתיימת באוקטובר. בסוף ספטמבר ובתחילת אוקטובר יש בחבל ארץ זה שלכת נהדרת.

למידע נוסף על מזרח קנדה לחצו כאן.

מרכז ארה"ב:

העונה המתאימה לטיולים בחבל ארץ זה היא ממאי עד אוקטובר – עם עדיפות משמעותית לטיול מיוני ועד אמצע ספטמבר בלבד, שכן עד יוני וכן החל מאמצע ספטמבר יתכנו סופות שלגים ומזג אוויר קיצוני בחבל ארץ זה – שהוא בחלקו קר מאוד בודשי החורף.

למידע נוסף על מרכז ארצות הברית לחצו כאן.

צפון מערב ארה"ב:

באזורים הרחוקים מהחוף והגבוהים טופוגרפית (ילוסטון, הרי הקסקייד וכדומה) – יולי ואוגוסט. אפשר גם בחודשים יוני וספטמבר. ביוני חלק ממסלולי ההליכה עלולים להיות חסומים בשלג ובספטמבר שלג ראשון עלול לרדת על רכסי ההרים (ובעיקר בהרים המרוחקים מהים, המהווה שהוא גורם ממזג). לאורך אזור החוף (סיטאל, פורטלנד, חוף וושינגטון ואורגון וכדומה) – מאי-אוקטובר. אפשר גם בחודשים אפריל ונובמבר בהם מזג האוויר עלול להיות מעט קר, אך עדיין סביר.

למידע נוסף על צפון מערב ארצות הברית לחצו כאן.

דרום מערב ארה"ב:

אפריל-אוקטובר, אפשר גם בחודשים מרץ ונובמבר שהם גבוליים מבחינת מזג אוויר. בחודשים יולי-אוגוסט אזור זה יכול להיות חם יחסית (אם כי בזכות גובהו הרב החום בדרך כלל נסבל). החודשים הטובים ביותר לטייל אל אזור זה הם אפריל-מאי וספטמבר-אוקטובר. האמור אינו מתייחס לאזורים הגבוהים של רכס הרי הרוקי שבמדינת קולורדו שם ניתן לטייל בחודשים יוני-ספטמבר בלבד.

למידע נוסף על דרום מערב ארצות הברית לחצו כאן.

קליפורניה:

באזורים הקרובים לקו החוף – כל השנה. באזורים הגבוהים טופוגרפית (על רכס הרי הסיירה נוואדה ועל רכס הרי הטריניטי אלפס והקסקייד) אפריל/מאי-אוקטבר/נובמבר. בעמק של שמורת יוסמיטי ניתן לטייל בדרך כלל בחורף, באזורים הגבוהים יותר בשמורה אי אפשר לטייל בחורף.

למידע נוסף על קליפורניה לחצו כאן.

צפון מזרח ארה"ב:

עונת הטיולים מתחילה בדרך כלל במהלך חודש יוני ומסתיימת באוקטובר. אפשר גם לטייל לצפון מזרח בחודש מאי, אולם בחודש זה חלק מהאטרקציות התיירותית עלולות להיות סגורות. באזורים הקרובים לים שהם ממוזגים יותר וכן באזורים דרומיים יותר ניתן לטייל גם בחודשים אפריל ונובמבר.

למידע נוסף על צפון מזרח ארצות הברית לחצו כאן.

דרום מזרח ארה"ב:

בקרוליינה הצפונית ניתן לטייל כל השנה אך מומלץ בחודשים אפריל-נובמבר. בקרוליינה הדרומית ובג'ורגי'ה ניתן לטייל כל השנה. מומלץ לא לטייל במדינות אלה בשיא הקיץ (יוני-אוגוסט). יוצא מן הכלל הוא טיול אל רכס הרי האפלאצ'ים ואל הרי הסמוקיז שם חלק מהכבישים פתוחים בחודשים מאי-אוקטובר בלבד.

למידע נוסף על דרום מזרח ארצות הברית לחצו כאן.

פלורידה

בפלורידה ניתן לטייל כל השנה אך עדיף להמנע מביקור במדינה זו בחודשי הקיץ (יוני-ספטמבר) שהם חמים מאוד ולחים מאוד. בצפון המדינה עלול להיות מעט קר בחודשים דצמבר-פברואר. אם רוצים לצפות בנדידת פרות הים אל מעיינות פלורידה כדאי לבקר במדינה בחודשים נובמבר-מרץ.

למידע נוסף על פלורידה לחצו כאן.

שימו לב:

  • עונת ההוריקנים הפוקדים את מזרח ארה"ב חלה בחודשים יוני-נובמבר. שיא הסופות מתרחש בחודש ספטמבר. ההוריקנים משפיעים בעיקר על אזור החוף ובעיקר על מדינות הדרום מזרח (ובראשן פלורידה). אם מטיילים אל האזור בעונה זו צריך לקחת בחשבון סיכוי לפגיעה במהלך הטיול עקב סופה מסוג זה.
  • חודשי השנה העמוסים ביותר לטיול מבחינת עומס מטיילים הם בדרך כלל אמצע יוני-אמצע אוגוסט (חופש גדול בארה"ב). מי שיכול לצאת לטיול בסוף מאי או בתחילת יוני וכן החל מאמצע אוגוסט יצא בדרך כלל נשכר. גם בחגים הלאומיים יתכן עומס רב באתרי טיולים ובעיקר בסופי השבוע של יום הזיכרון (Memorial Day) החל בחודש מאי ויום העבודה (Labor Day) החל בחודש ספטמבר. בחבל ארץ בהם ניתן לטייל גם באביב ובחורף (ובראש ובראשונה פלורידה) עלול להיות עמוס מאוד גם בחופשת האביב/חג הפסחא וכן בחופשת החורף סביב חג המולד והשנה החדשה.
עקבו אחרי האינסטגרם שלי
0

8% הנחה

על השכרת רכב בארה"ב וקנדה

דרך חברת אופרן

לחצו כאן להזמנה