הזמנת אטרקציות – כמה זמן מראש?

דף בית פורומים פורום מסלולים בצפון אמריקה הזמנת אטרקציות – כמה זמן מראש?

מוצגות 10 תגובות – 1 עד 10 (מתוך 12 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
  • #2767 הגב
    Dima
    מנהל בפורום

שלום רב,

אנחנו נהיה 4 חבר'ה צעירים במערב ארה"ב ביולי-אוגוסט. מבחינת טיסות, מלונות ושמורות טבע הזמנו הכל. השלב הבא (חוץ מרכב) הן שלל האטרקציות. צירפתי רשימה של דברים שאנחנו רוצים לעשות, השאלה כמה זמן מראש כדאי לשריין?

– שיט לאלקטרז.
    – יוניברסל סטודיוס.
    – סיור מודרך בקניון אנטילופ.
    – סיור מודרך או רכיבה על חמורים/סוסים במונומנט ואלי (סוף שבוע).
    – שיט בקולרדו (יוצא ממואב).
    – טיול ג'יפים שיוצא ממואב.

תודה רבה!

#2771 הגב
    נטע דגנינטע דגני
    מנהל בפורום

הי
    אלה פחות או יותר הזמנים בהם כדאי לעשות הזמנה
    אלקטרז – חודשיים-שלושה מראש
    יוניברסל – לא צריך להזמין
    אנטילופ – שבועיים-חודש מראש, אפשר גם להגיע לעלות בד"כ על סיור ללא הזמנת מקום
    סוסים במונימנט – למיטב ידיעתי אי אפשר להזמין. מגיעים למקום ומארגנים סיור
    שיט בקולורדו – כשבועיים מראש, אפשר גם פחות
    טיול ג'יפים – כשבועיים-שלושה מראש, אפשר גם פחות
    תהנו! נטע

#2774 הגב
    Dima
    מנהל בפורום

תודה נטע,
    בשעה שהזמנו מקום לינה, התרשמתי מהעומס שיש בקיץ באותם אזורים, ולכן חשבתי שאולי צריך להזמין אפילו 2-3 חודשים מראש לאטרקציות כמו שיט בקולרדו או טיול ג'יפים ממואב.

לגבי המוניומנט – ראיתי באינטרנט כמה אתרים שמציעים סיורים מודרכים רגליים, טיולי ג'יפים ורכיבה על סוסים? יכול להיות שזה לא משהו רשמי ולא כדאי להזמין. אני פשוט יודע שהאזור הוא אטרקציה (כבר עכשיו אין עוד מקומות לינה) וגם נהיה שם באוגוסט בסוף שבוע…

#2776 הגב
    נטע דגנינטע דגני
    מנהל בפורום

הי
    אחד היתרונות בארה"ב הוא שבדרך כלל אם אתה עושה הזמנה ומבטל בהתראה מספקת אתה לא משלם קנס לכן אין מניעה להזמין. אכן במוניומנט יש בעיית לינה (כיוון שיש רק שני מלונות בקרבת העמק) אך טיולי סוסים יש בשפע. אבל בגלל לחץ שייתכן בקיץ – לפעמים צריך להמתין כשעה עד שהסוסים יחזרו מטיול קודם ולפעמים אפשר לקבל סוסים רק לשעה ולא לשעתיים וכדומה. אני כאמור לא מכירה אפשרות להזמין מראש טיולי סוסים אבל דברים משתנים כל העת ויכול להיות שקם אתר אינטרנט חדש שמאפשר זאת. לכן, אם מצאת מקום בו ניתן להזמין טיול סוסים בעמק אין מניעה לעשות זאת ולהזמין כבר עכשיו (אגב הטיול הזה הוא חוייה מאוד נחמד – אנחנו עשינו אותו פעמיים ובשתי הפעמים מאד נהיננו). לגבי ג'יפים ורפטינג במואב – אני בטוחה שאם תזמין שבועיים או חודש מראש יהיה מקום אבל אין מניעה להזמין כבר עכשיו וכאמור במקרה הכי גרוע – כמעט תמיד ניתן לבטל 48 או 72 שעות לפני ולא לשלם קנס (צריך כמובן לשאול מה מדיניות הביטולים בעת ההזמנה). תהנו בטיול (מואב ועמק המוניומנט הם המקומות שאני אישית הכי אוהבת בארה"ב…). נטע

אגב – אם אכן תזמין מראש סוסים והחברה בה הזמנת תהיה טובה אשמח אם לאחר שובך תעדכן באתר ותמליץ עליה בהמלצות מטיילים…. תודה

• התגובה הזו עודכנה לפני לפני 6 years, 2 months ע"י נטע דגני.
    #2780 הגב
    Dima
    מנהל בפורום

תודה!
    לאחר שובי מבטיח לתת טיפים טובים מהטיול באופן כללי, ולא רק לגבי מוניומנט ואלי.
    אגב, מה שאמרת לגבי הסוסים במקום תקף גם לגבי אותם סיורים מודרכים באזור?
    פשוט יש לנו שם יום שלם (שבסופו אנו נשארים לישון בקמפינג) ולכן חשוב לי לדעת מה עוד אפשר לעשות כדי לנצל את כולו ולהיערך לכך בהתאם.

#2782 הגב
    נטע דגנינטע דגני
    מנהל בפורום

הי
    בכניסה לכביש המוביל לעמק יש בוטקה של האינדיאנים ושם אפשר לתאם ג'יפים, מדריכים וכדומה. כאשר נוסעים בעמק יש לאורך הכביש שתים או שלוש מכלאות של סוסים ושם אפשר לשכור סוסים ומדריך. הכל מנוהל על ידי האינדיאנים – מאוד לא מסודר, קצת פרטאצ'י, אין מחיר קבוע…. למיטב ידיעתי הדרך היחידה כן להזמין מקום מראש זה דרך מלון גולדינג – http://www.gouldings.com/ שהסיורים שהם מציעים אמורים להיות טובים. באתר הזה יש מידע לגבי עוד חברות שדרך חלק מהן אפשר לעשות הזמנות: http://www.navajonationparks.org/htm/monumentvalleytours.htm. אני מעולם לא הזמנתי דרך אף אחת מהחברות הללו כי תמיד לא הייתה בעיה למצוא נהג ומדריך בכניסה לעמק אבל יכול להיות שאם אתם מגיעים בשיא הקיץ או בסופשבוע תהיה נקודתית למצוא מדריך פנוי ותצטרכו להמתין, לכן אולי כן כדאי להזמין… הבעיה בעמק היא שבגלל שזה שטח אינדיאני אסור סתם לטייל בו ברגל ללא מדריך, למעט מסלול אחד המתחיל סמוך לחניון הלילה ולמרכז המבקרים (Wildcat Trail) ולכן אם לא יוצאים לסיור מודרך האפשרויות מוגבלות. לשאלתך – מה שאמרתי לגבי סוסים אכן תקף לגבי סיורי הג'יפים. לגבי סיורים ארוכים יותר, ברגל עם מדריך, אני לא בטוחה… אם רוצים לצאת לסיור ארוך ייתכן שכדאי לתאם. אגב – לי אמרו פעם שיש מסלולים ברגל המובילים לגבי מים נהדרים בחלק העליון של הצריחים המדהימים של העמק. מעולם לא עשיתי מסלולים אלה אבל ששווה לברר. מקווה שעניתי על שאלותייך ולא סתם בלבלתי אותך. אם אתה חושש שתהיה בעיה של מקום אין שום מניעה לעשות הזמנה. לדעתי אפילו לא ייקחו ממך כרטיס אשראי ותמיד אפשר לבטל. בכל מקרה זה לא דחוף. אתה יכול לעשות את ההזמנה שבוע או שבועיים לפני. נטע

#2791 הגב
    Dima
    מנהל בפורום

היי נטע,
    לא בילבלתי אותי – להפך, תשובותייך עשו לי סדר.

לגבי ההזמנות – אני אעשה סקר שוק ואז נראה מתי ואיפה כדאי להזמין. אגב, ממה שבדקתי עד עכשיו ברוב המקומות מבקשים כרטיס אשראי ואפילו מחייבים חלק מהסכום (אבל גם אפשר לבטל לפי מדיניות המקום).

הסיפור על מסלולים לצריחים ולגבי מים במוניומנט ואלי נשמע מדהים – אני אנסה לברר!

בכל מקרה,
    תודה רבה על הכל!

#2793 הגב
    Dima
    מנהל בפורום

אני אנצל את השרשור הנוכחי (במקום לפתוח אחד נוסף) כדי לשאול דבר נוסף, הפעם על צדה השני של ארה"ב:

יש לי 6 ימים בהם אשהה לבד באזור ניו-יורק (אחרי 4 ימים בעיר עצמה). הייתי רוצה גם לבקר בוושינגטון, בבוסטון ובמפלי הניאגרה. כאמור, אהיה לבד ובשלב הזה של הטיול גם בלי רכב. ביררתי על תחבורה ציבורית מניו יורק לכל המקומות הללו ונוכחתי לדעת שזה בהחלט אפשרי וגם לא מאוד יקר.

אך שאלתי היא האם אפשרי להספיק את כל המקומות הללו בזמן הקצר שיש לי? נגיד בחלוקה של יומיים וושינגטון, יומיים בוסטון ויומיים מפלי הניאגרה. ביום השישי הטיסה שלי לארץ היא מJFK ב-23:00, ככה שזה כמעט יום שלם.

אם לא, על מה כדאי לוותר? (ואולי במקומו לתת עוד יום-יומיים בניו יורק עצמה). ובכלל מה המסלול שכדאי לי לבנות כדי למצות עד כמה שאפשר את השהייה.

תודה רבה!

#2795 הגב
    נטע דגנינטע דגני
    מנהל בפורום

הי
    ארבעה בימים בניו יורק זה נראה לי בסדר גמור. אולי טיפה מעט אבל סה"כ בסדר. לגבי חלוקת הזמנים שציינת – לא הכללת בה זמני נסיעה. כך שבפועל יהיה לך הרבה פחות זמן נטו בכל יעד. אישית, לא הייתי מוותרת על וושינגטון די סי והייתי משקיעה בה יומיים מלאים לפחות (זה המינימום שבמינימום), עדיף יותר. על בוסטון אני חושבת שאתה יכול לוותר. זו עיר נחמדה אבל בהחלט לא משתווה לניו יורק וושינגטון. לגבי הניאגרה – זה אכן מקום מרשים אבל אישית אני לא מתה על המקום הזה הוא מאוד מאוד ממוסחר ותיירותי ודי מקום של – באים, רואים, הולכים. יחד עם זאת זה מקום שרוב האנשים רוצים בדרך כלל לראות פעם אחת בחייהם ואולי זו ההזדמנות לעשות כן… בקיצור – הייתי ממליצה לוותר על בוסטון, לבלות יומיים-שלושה מלאים בוושינגטון ולגבי הניאגרה – אולי תשאיר מקום לספונטניות ותחליט תוך כדי האם אתה נוסע עד אליהם או לא. בכל מקרה אם כן – אני חושבת שיום אחד בהחלט מספיק. אל תשכח שאם נוסעים עד לשם עדיף לראות את המפלים מהצד הקנדי (שהוא יפה יותר) – כלומר יש לעבור את הגבול לקנדה ואח"כ חזרה לארה"ב.
    נטע

#2796 הגב
    Dima
    מנהל בפורום

שוב תודה.
    האמת שמאז שכתבתי את ההודעה הבנתי בעצמי שכנראה לדחוס את שלושת המקומות הללו ל-6 ימים זה דחוק (אפשרי, אך מרגיש כמו מירוץ).

על וושינגטון אני לא רוצה לוותר – ודברייך רק מחזקים זאת. בניאגרה לא תכננתי יותר מיום אחד, העניין שעם כל הנסיעה הארוכה הלוך-חזור, "הדיל" הכי טוב שמצאתי הוא סיפור של לפחות יומיים גדושים. יכול באמת להיות שאמשיך עוד יום בניו יורק (הרי את בעצמך ש-4 זה בסדר גמור אבל אפשר כמובן יותר), אסע לשלושה ימים בוושינגטון (נטו בלי הנסיעה הלוך-חזור זה יהיה יומיים בעיר עצמה), ועל הניאגרה עוד אחשוב. בכל זאת, מקסימום אוותר ואהיה עוד יום בוושיגנטון ויום בניו יורק,רע לא יכול לצאת מזה 🙂

מוצגות 10 תגובות – 1 עד 10 (מתוך 12 סה״כ)
מענה ל־הזמנת אטרקציות – כמה זמן מראש?
פרטים:

עקבו אחרי האינסטגרם שלי
0

8% הנחה

על השכרת רכב בארה"ב וקנדה

דרך חברת אופרן

לחצו כאן להזמנה