זה הזמן לאיסלנד

שילוב של טבע פראי וייחודי עם תופעות גיאותרמיות וגעשיות בכל פינה, הפכו את איסלנד לאחד היעדים הנחשקים ביותר בעולם. באיסלנד שוכנים כמה מהקרחונים המרשימים באירופה, ואלה מציעים פעילויות יוצאות דופן, כמו שיט בלגונה קרחונית, רכיבה עם אפנועי שלג על קרחון וביקור במערות קרח כחולות, עמוק בתוך הקרחונים. באיסלנד גם תמצאו מפלים עצומים, קניונים עמוקים, שדות לבה והרי געש מתפרצים. הסוסים האיסלנדים המתוקים והפאפין (Puffin), הציפור הלאומית של איסלנד, תורמים אף הם את חלקם לנוף הציורי והחד פעמי של האי, והרשימה עוד ארוכה.

סוס איסלנדי במרחבים של איסלנד

זה הזמן לאיסלנד, היום יותר מתמיד, לבחור לטייל באיסלנד, זה לבחור נכון!

השנתיים האחרונות, מלוות בוירוס הקורונה, טלטלו את עולם התיירות. מדינות נסגרו ונפתחו ונסגרו שוב, כמות בלתי נתפסת של טיסות שבוטלו, ההנחיות השתנו כל העת לבקרים ובעיקר, חוסר הוודאות המוחלט המקשה מאד על תחום התיירות.

הקורונה לא פסחה על איסלנד, וגם באיסלנד היו לא מעט חודשים ב-2021, שאם היו מצליחים להצניח אתכם בגייזר (כנראה המקום התיירותי ביותר באי), הייתם מגלים שאתם שם לבד.

עדיין, איסלנד הייתה המדינה הראשונה שהכריזה כי גבולותיה פתוחים למטיילים מחוסנים, בזמן שכל העולם עוד היה סגור, ובאומץ לב האופייני לנורדים, הצליחה להציל את עונת התיירות של קיץ 21 ובהצלחה רבה! הפנים כבר לקיץ 22 ואם לשפוט לפי 21, לפחות בצד האיסלנדי, יעשו הכל כדי שתוכלו להגיע ולטייל באי המקסים הזה.

מרכז איסלנד הפראי

מדוע איסלנד מתאימה כל כך לטיול לצד הקורונה?

אז את הסיבה הראשונה כבר הזכרנו קודם. כמדינה הנשענת על התיירות הנכנסת, באיסלנד יתאמצו מאד לאפשר שגם הקיץ (2022) תוכלו להגיע לטייל בה עם מינימום הגבלות. כמובן שאף גורם באיסלנד לא יכול להבטיח זאת, אך הידיעה שבאיסלנד יעשו הכל כדי שזה יקרה, מאפשרת למטיילים להזמין חופשות לקיץ עם רמת ביטחון גבוהה יחסית, שהחופשה אכן תתממש.

מאחר וכל הרשויות במדינה מכוונים למטרה זו, הצליחו בקיץ 2021 להכניס למדינה מאות אלפי מטיילים למדינה לצד הקורונה. נושא ההסברה, האכיפה, בדיקות הקורונה בכניסה וביציאה, עבדו כמעט ללא תקלות ויעבדו ככל הנראה בקיץ 2022 אף טוב יותר.

זה המקום לציין שבכל מקרה וברוח התקופה, יש לבדוק היטב את תנאי הביטול עם הסעיפים המתייחסים לקורונה, לוודא שאתם מוגנים ושהנזק הכספי שייגרם לכם במקרה של ביטול הקשור לקורונה, יהיה מזערי.

לבד עם הטבע

טיול לאיסלנד הוא 100% טבע! איסלנד אמנם אינה מדינה לקניות, וגם לא ליותר מדי חיי לילה – אך מהבוקר ועד הערב תטיילו בה בטבע, רחוקים ממגע אנשים שאינכם מכירים ואפילו לא תעמדו בתור כי הכניסה לכל שמורות הטבע באי היא בחינם. זה נכון גם לגבי אטרקציות מודרכות (אופנועי שלג, שייט לוויתנים וכו..) – כולן באוויר הפתוח!

אתם והטבע – איסלנד

לינה מותאמת קורונה

גם בתחום הלינה תמצאו שאיסלנד מאד מתאימה לטיול בתקופת הקורונה. יש בה מגוון רחב יחסית של מקומות לינה, ואם אתם ממש רוצים להיות לבד תוכלו לשכור בתים, דירות או צימרים רק עבורכם. סוג זה של מקומות לינה כוללים מטבחונים ומאפשר לכל מטייל להימנע ממסעדות עמוסות תיירים.

מלון Magma – מותאם היטב לרוח התקופה

חשוב לדעת

הכניסה לאיסלנד נכון לדצמבר 22, מותרת למחוסנים בלבד בחיסון מלא.

יש לתכנן את הטיול כך שתספיקו להגיע בזמן לרייקיאוויק לבדיקת קורונה (שנכון להיום דצמבר 21 – נדרשת), לפחות 24 שעות טרם שעת הטיסה, על מנת להבטיח שתוצאות הבדיקה תגענה בזמן.

בדיקות קורונה ניתן לעשות בישובים נוספים באיסלנד ולא רק ברייקיאוויק. הרשימה המלאה כאן.

איסלנד היא מדינה עם עונת תיירות קצרה מאד (חודשיים עד שלושה) ולכן מקומות הלינה נתפסים במהירות. כדי להצליח להזמין את מקומות הלינה שמתאימים לכם ולמסלול שאתם מתכננים, חשוב לבצע את ההזמנה לפחות חצי שנה מראש. זה מקבל משנה תוקף לגבי קבוצות של יותר מ-4 מטיילים.

אז האם ארזתם כבר?

בשיתוף חברת 'איסלנד אחרת' – חברה לטיולים באיסלנד (לקבוצת הפייסבוק לחצו כאן) – בניהול גיא גוטרימן, ישראלי תושב איסלנד מזה 15 שנה.
עקבו אחרי האינסטגרם שלי
0