מתי ניתן לטייל אל היעדים המוצעים בספרי מסלולים

בקליפורניה מזג האוויר במשך רוב ימות השנה נעים. בדרום המדינה עלול אמנם להיות מעט חם בקיץ, ויש מקומות בהם מושלג וקר בחורף, אולם למרות זאת, ברוב אתרי הטיול של קליפורניה (למעט אזורים מסוימים בצפון וחלק מהרי הסיירה נוודאה במזרח) ניתן לטייל במשך רוב ימות השנה ולזכות בדרך כלל לטיול המלווה בשמים כחולים ומזג אוויר נהדר.

בפלורידה מזג האוויר נעים בעיקר בחודשי האביב, הסתיו והחורף. למרות שניתן לטייל אל פלורידה במהלך כל חודשי השנה כדאי להימנע מביקור במדינה זו בחודשי הקיץ אז החום והלחות מעיקים מאוד ובימים מסויימים אף בלתי נסבלים. בפרט כדאי לא לבקר בפלורידה בחודשים אוגוסט-ספטמבר שהם שיא עונת ההוריקנים (העונה הרשמית מתחילה ביוני ונמשכת עד נובמבר). בצפון פלורידה יכול להיות מעט קריר בדצמבר-פברואר.

באלסקה ניתן לטייל על פי ספר 'אלסקה מסלולים' אך ורק בחודשים יוני-תחילת ספטמבר (עדיף יולי-אוגוסט). חודשים אלה כוללים את האביב, הקיץ והסתיו של חבל ארץ צפוני זה. בתקופה זו מזג האוויר באלסקה נעים, אם כי ימי גשם הם מאורע שכיח שיכול בהחלט לפגום בטיול (הפתרון – לקוות לטוב, להצטייד במעילי גשם ופשוט להתעלם…). מעבר לחודשים אלה כל אתרי התיירות במדינה נסגרים, הדרכים נחסמות בשלג והחשכה אט אט משתלטת. במאמר מוסגר יש לציין שאפשר כמובן גם לנסוע לאלסקה בחורף ולצאת למסע קסום בשדות הקרח הכולל צפייה מרהיבה בזוהר הצפון אבל טיולים מסוג זה בדרך כלל דורשים היערכות מיוחדת ואינם נכללים בספר 'אלסקה מסלולים'.

במערב ארה"ב ניתן לטייל במשך רוב ימות השנה – תלוי איזה מסלול בוחרים. בצפון חבל ארץ זה ניתן לטייל אמנם רק בחודשים מאי/יוני-ספטמבר/אוקטובר (אם כי במקומות הגבוהים טופוגרפית כגון הר רייניר ושמורת ילוסטון מומלץ לבקר רק בחודשים יולי-אוגוסט שכן מעבר להם הסיכוי לסופות שלגים ולכיסוי הדרכים והמסלולים בשלג גדל), אולם בדרום חבל ארץ זה הכולל את המדבריות של יוטה ואריזונה ניתן לטייל על פני חלון חודשים מעט רחב יותר – אפריל-אוקטובר/נובמבר (ככל שמתקרבים אל חודשי החורף הקור באזור זה, הגבוה מבחינה טופוגרפית, יכול לפגום בטיול). יוצאת מן הכלל היא קליפורניה, 'ארץ השמש הנצחית', בה ניתן לטייל במשך רוב ימות השנה (ראו לעיל). בקיץ מזג האוויר בחלק הצפוני של מערב ארה"ב נעים, אם כי ימי גשם וערפל הם מאורע שכיח שיכול בהחלט לפגום בטיול (הפתרון – לקוות לטוב, להצטייד במעילי גשם ופשוט להתעלם…). בחלק הדרומי (מדבריות יוטה ואריזונה) הקיץ עלול להיות מעט חם (אם כי הודות לטופוגרפיה הגבוהה סביר להניח שהחום יהיה בהחלט נסבל) ואילו באביב ובסתיו (מאי/אפריל, ספטמבר/אוקטובר) מזג האוויר יהיה קרוב לוודאי נעים במיוחד. גם במקרה זה יוצאת מן הכלל היא קליפורניה בה מזג האוויר קרוב למושלם במשך רוב ימות השנה, ועל כן טיול בה מגדיל באופן ניכר את הסיכוי שלפחות דבר אחד יהיה מוצלח בטיול – מזג האוויר…

במערב קנדה ניתן לטייל בחודשים יוני-אוגוסט, ובחלק מהמסלולים גם בחודשים אפריל/מאי ואוקטובר/נובמבר, מעבר לחודשים אלה שלגים כבדים מכסים חלקים נכבדים מחבל ארץ זה (למעט המקומות הסמוכים למי האוקיינוס כגון אזור העיר ונקובר וחלקים באי ונקובר כולל העיר ויקטוריה). בקיץ מזג האוויר במערב קנדה נעים, אם כי ימי גשם וערפל הם מאורע שכיח שיכול בהחלט לפגום בטיול (הפתרון – לקוות לטוב, להצטייד במעילי גשם ופשוט להתעלם…).

בצפון מזרח ארה"ב ניתן לטייל בחודשים מאי-אוקטובר ובחלק קטן מהמסלולים (המסלול האדום בספר ארה"ב צפון מזרח בלבד) אף בחודשים אפריל ונובמבר. בחודשי החורף קר מאוד בחבל ארץ זה ורוב אתרי הטבע נסגרים ונחסמים בשלג. בערים הגדולות של צפון מזרח ארה"ב (ניו יורק, וושינגטון, בוסטון) ניתן לטייל כל השנה אבל יש לקחת בחשבון שהקור עלול להיות מקפיא במיוחד… בנוסף, בעת תכנון טיול אל צפון מזרח ארה"ב יש לקחת בחשבון שגם בקיץ מזג האוויר אינו תמיד נוח ונעים – החום והלחות עלולים להיות מעיקים וסופות הוריקן שלעתים מצפינות אל חבל ארץ זה (בעיקר בחודשים אוגוסט-ספטמבר) עלולות להביא אליו ימים רבים של ממטרים.

בדרום מזרח ארה"ב ניתן לטייל במשך כל חודשי השנה, כאשר לכל אזור ואזור בחבל ארץ זה, המגוון מאוד באקלים שלו, עונה מומלצת משלו. החורף באזורים הצפוניים של דרום מזרח ארה"ב, ובעיקר באלה הגבוהים טופוגרפית, בהרי האפלצ'ים, קר ומושלג. חלק ממסלולי ההליכה, דרכי הנוף ואתרי התיירות בהרים אלה, הנכללים במסלולים הירוק והכתום, סגורים בחודשים אוקטובר/נובמבר עד מרץ/אפריל. על כן מומלץ לטייל במסלולים הצפוניים של ספר זה בחודשים מרץ/אפריל עד אוקטובר/נובמבר בלבד . לעומתם, במסלולים הדרומיים חם ולח מאוד בקיץ ומומלץ לטייל בו באביב, בסתיו ובחורף בלבד, בחודשים אוקטובר-מאי. חשוב להדגיש שאם בכוונתכם לבקר באורלנדו לא להמנע מביקור בפארקים של עיר זו בעת חופשות לאומיות בארה"ב. כמו כן חשוב לצין שבחודשים יוני-אוקטובר סיכוי להוריקנים בחבל ארץ זה אם כי הסבירות להקלע לסופה בטיול אינה גדולה.