חנות ספרים | אלסקה מסלולים

מבצע!

תיאור קצר: המלאי אזל אלסקה היא מקום של פראיות אין סופית, מרחבים עצומים ועושר גדול של בעלי חיים. את המראות שבהם תצפו…

מחיר: 129  115 

המלאי אזל

אלסקה היא מקום של פראיות אין סופית, מרחבים עצומים ועושר גדול של בעלי חיים. את המראות שבהם תצפו באלסקה לא תוכל ולראות כמעט בשום מקום אחר על פני כדור הארץ, ואת הטיול שתחוו במדינה זו לא תשכחו לעולם. הטיול לאלסקה הוא עבור רבים טיול של 'פעם בחיים' אותו יש לתכנן בקפידה. מטרת הספר אלסקה מסלולים להפוך טיול זה לחוויה יוצאת דופן שאין שנייה לה.

בספר שלוש הצעות של מסלולי טיול מפורטים ברחבי מדינה זו וברחבי שכנתה הקנדית היפייה יוקון, המפורטים להלן:

מפות שמומלץ לרכוש: מפת אלסקה-צפון מערב קנדה

המסלול הקלאסי, קיץ (יוני-אוגוסט), 9 ימים: מסלול זה מתחיל ומסתיים באנקורג'. הוא מתמקד במרכז המדינה וחושף בפני המטיילים חלק גדול מתצורות הנוף ומעולם החי שאלסקה מפורסמת בהם. המסלול מוביל אל שמורת הטבע הלאומית דנאלי, מקום משכנו של הר מקינלי הנישא, בה סיכוי גדול לצפות בדובים, בקריבו, במוס ואפילו בזאבים. בהמשך חוצה המסלול את דרך דנאלי, דרך נוף יפהפייה שמעטות הן הדרכים בעולם שמשתוות לה. הקטע האחרון של המסלול מוקדש לואלדיז, ה'שוויץ של אלסקה'. עיירה ציורית זו שוכנת בראש פיורד צר על שפת מפרץ הנסיך וויליאם, מקום מצוין לצאת ממנו לשיט אל קרחונים ואל מפרצים שבהם סיכוי טוב לראות לווייתנים. כשמו כן הוא – זהו המסלול הקלאסי המומלץ לכל מי שנוסע לאלסקה לפרק זמן מוגבל ורוצה לראות בטיולו את המיטב של אלסקה. ניתן לשלב מסלול זה עם המסלול הקליל לקבלת מסלול טיול נהדר של 15 יום.

המסלול הפראי, קיץ (יוני-אוגוסט), 18 ימים: מסלול זה שהוא הפראי ביותר והכי פחות תיירותי (ברובו) מבין כל הצעות המסלול שבספר. המסלול חוצה את מחוז יוקון הקנדי, חבל ארץ בתולי שמעטים הם המקומות בעולם שמשתווים לו ביופיו, ובמהלכו חולף המסלול ליד עיירות ציוריות שבעבר שימשו את כורי הזהב שנהרו בהמוניהם למדינה זו. כמו כן מוביל המסלול אל הנקודה הצפונית ביותר ב'מעבר הפנימי' ממנה ניתן לשוט אל ג'ונו בירת אלסקה ואל שמורת הטבע הלאומית גליישר ביי (בה פיורדים, קרחונים והמון המון לווייתנים. מסלול נהדר זה מיועד לאנשים שרוצים להרגיש שהם באמת עשו משהו שונה. הטיול מומלץ בעיקר למטיילים בקרוואן או באוהל וכדאי מאוד לחבר אותו עם המסלול הקלאסי.

המסלול הקליל, קיץ (יוני-אוגוסט), 6 ימים: מסלול קצר שמתחיל ומסתיים באנקורג' ומוביל אל חצי האי קינאי. חצי אי זה הוא אחד האזורים המתויירים והמיושבים ביותר באלסקה אבל למרות זאת ניחן ביופי רב. למעשה חצי אי קינאי הוא כה מגוון מבחינה נופית שיש שמכנים אותו 'מיני אלסקה' שכן בתחומו פסגות מושלגות, קרחונים, שדות שלג, פיורדים, חופים חוליים ונהרות בעלי מי טורקיז. מסלול זה מיועד למי שזמנו מוגבל ביותר ורוצה לחוות את אלסקה 'על קצה המזלג'. מומלץ לחבר מסלול זה עם המסלול הקלאסי לקבלת מסלול מקיף יותר.

הספר 'אלסקה מסלולים' יצא לאור בשנת 2007

מספר עמודים: 304

ייתכן ותאהב גם...