טיפים

חזרתם מארה"ב או מקנדה? יש לכם טיפים/המלצות/עדכונים? שתפו אותנו

 • הזמנת מקום על האוטובוס ללייק אוהרה

  אפריל 15, 2018

  תזכורת לכל מי שנוסע להרי הרוקיס הקנדיים – עוד חמישה ימים (!) ב-20.4 בשעה 17:00 שעון ישראל נפתח חלון ההזמנה להזמנת מקומות על האוטובוס לאגם אוהרה היפהפה. כדאי לפתוח חשבון באתר ההזמנות ולהכיר את האתר לפני מועד פתיחת חלון ההזמנה שכן כל המקומות נחטפים תוך שניות. אם אתם משפחה גדולה הזמינו מה שיש בתקווה שבמהשך יהיו ביטולים ותוכלו להשלים את המקומות החסרים. בהצלחה (: ההליך מייגע ומתסכל אבל המקום ללא ספק שווה את זה!
  להזמנות: https://www.pc.gc.ca/en/pn-np/bc/yoho/activ/randonnee-hike/ohara/reserve

 • סגירות משמעותיות בקיץ 2018 בשמורת ווטרטון

  מאי 6, 2018

  בשל שריפת יער שהתחוללה בשנת 2017 פורסם שחלקים נרחבים משמורת הטבע הלאומית ווטרטון שבהרי הרוקי הקנדיים יהיו סגורים השנה, מה שמביא לכדי סימן שאלה את כדאיות הביקור במקום. למידע:
  https://www.pc.gc.ca/en/pn-np/ab/waterton/visit/ouvert-open
  https://www.pc.gc.ca/en/pn-np/ab/waterton/visit/cartes-maps/carte-parc-park-map

 • אזור קולוב קניונס בזאיון יהיה סגור הקיץ

  מאי 6, 2018

  אזור קולוב קניונס בשמורת זאיון יהיה סגור הקיץ בשל עבודות תשתית. רוב המטיילים אינם מבקרים באזור זה (למרות יופיו הרב) כך הסגירה לא תשפיע על רוב המטיילים לשמורה. למידע נוסף:
  https://www.nps.gov/zion/learn/news/kolob-canyons-to-close-for-construction-projects.htm

 • הכביש לגליישר פוינט ביוסמיטי נפתח

  אפריל 28, 2018

  הכביש לנקודת התצפית היפה ביותר ביוסמיטי (ואולי בעולם כולו…) נפתח היום. הכביש המוביל ליער מריפוסה עתיד להיפתח ב-15.6. לגבי מועדי הפתיחה של כביש מעבר טיוגה גלשו לאתר:
  https://www.nps.gov/yose/planyourvisit/tioga.htm

 • כביש להר אדית קאבל סגור

  אפריל 27, 2018

  שימו לב – הכביש המוביל להר אדית קאבל בהרי הרוקי הקנדייים (בשמורת ג'אספר) יהיה סגור עד חודש אוגוסט.

 • הזמנת מקום לחניה ביער מיור

  אפריל 25, 2018

  חדש. בשל עומס בשנים האחרונות ביער הרדווד מיור שמצפון לסן פרנסיסקו – מעתה יש להזמין מראש חניה במקום כתנאי לביקור במקום. למידע: https://www.nps.gov/muwo/planyourvisit/conditions.htm

 • חניון חדש בשמורת דד הורס (אזור מואב)

  אפריל 23, 2018

  חניון חדש (Wingate Campground) נפתח בשמורת המדינה דד הורס (Dead Horse Point State Park) הסמוכה לשמורת הטבע הלאומית קניונלנדס (ולשמורת ארצ'ס) שליד העיירה מואב במזרח יוטה. זהו החניון השני בשמורה (נוסף על חניון קאיינטה היפהפה) והוא אמור להוריד קצת את הלחץ של היעדר היצע מספיק של חניוני לילה ציבוריים יפים בהם ניתן להזמין מקום מראש באזור. מיותר לציין שמדובר על חניון יפהפה ומומלץ. בגלל שחלון ההזמנה אליו נפתח ממש לא מזמן עוד אפשר למצוא בו מקומות פנויים לקיץ הקרוב.
  להזמנות:
  https://www.reserveamerica.com/camping/dead-horse-point-state-park/r/campgroundDetails.do?contractCode=UT&parkId=344161

 • פורסם תאריך פתיחתו של כביש מעבר טיוגה

  מאי 18, 2018

  כמו בכל שנה, גם השנה, מועד פתיחו של כביש מעבר טיוגה הוא בעל משמעות רבה בתכנון הטיול – שכן כביש זה משמש קישור קצר יחסית (ויפהפה מבחינת מסלול הנסיעה) בין יוסמיטי ללאס וגאס. בשנה שעברה הכביש נפתח מאוחר מאוד בעונה (ב-29.7.17) בשל כמות השלגים המשמעותית שהצטברה לאורכו (היו לכך גם יתרונות כי זו הייתה שנה מטורפת מבחינת כמות המים במפלים), ואילו השנה הכביש עתיד להיפתח מוקדם יחסית לעונה ב-21.5.18 בשעה 9:00 בבוקר. הראשונים שיסעו בכביש יזכו ודאי לנופים נפלאים ומושלגים במיוחד. תהנו

  שימו לב, מכיוון שעדיין מדובר על עונת מעבר יתכנו סגירות זמניות בהתאם לתחזית
  למידע נוסף: https://www.nps.gov/yose/planyourvisit/wroads.htm

 • הזמנת חניוני לילה ביוסמיטי

  אפריל 12, 2018

  חלון ההזמנה ללינה בחניוני הלילה של יוסמיטי מה-15.8 ועד ה-15.9, נפתח ב-15.4 בשעה 17 שעון ישראל. כדאי לפתוח חשבון באתר ההזמנות לפני מועד פתיחה החלון ולהכיר היטב את האתר לפני ביצוע ההזמנה. המקומות נחטפים בדרך כלל תוך שניות. בעמק השמורה יש שלושה חניונים בהם אפשר להזמין מקום מראש – Upper Pines, Lower Pines, North Pines, הסיכוי למצוא בהם מקום קלוש (גם אם מבצעים את ההזמנה בשניה שחלון ההזמנה נפתח). לכן, אם לא מצאתם מקום בחניונים אלה כדאי לנסות לחפש מקום בחניון Crane Flat שמעט מרוחק מהעמק אבל עדיין מספיק קרוב. במידה וגם בו אין מקום ניתן להזמין בחניון Hodgdon Meadow ובהמשך לנסות לשפר את ההזמנה. יש תמיד יותר סיכוי למצוא מקום אם מזמינים לילה לילה (ולא שני לילות ברצף למשל). בהצלחה (:
  ניתן למצוא כאן את רשימת החניונים: https://www.nps.gov/yose/planyourvisit/pinescampgrounds.htm
  ההזמנה מתבצעת באתר: https://www.recreation.gov/

 • מתי יפתח השנה כביש מעבר טיוגה בשמורת יוסמיטי?

  אפריל 11, 2018

  מתי יפתח השנה כביש מעבר טיוגה בשמורת יוסמיטי? המדד של כיסוי השלג בסביבות הכביש בתאריך 1.4 יכול לתת מושג בנוגע למועד פתיחת הכביש. השנה כיסוי השלג עומד על 67% בלבד (בשנה שעברה הוא עמד על 177% והכביש נפתח רק ב-29.6). בפעם הקודמת בה הכיסוי עמד על 67% (שנת 2001) הכביש נפתח ב-12.5. אפשר להעריך לפיכך שכביש מעבר טיוגה יפתח השנה מתישהו באמצע חודש מאי. אגב כמות השלג הנמוכה באופן יחסי מלמדת שעצמת הזרימה במפלים ובנהרות השמורה לא תהיה השנה גבוהה במיוחד. ראו מידע נוסף בטבלה להלן:

 • סגירת כבישים בשמורת מוריסי

  אפריל 9, 2018

  לכל הנוסעים למזרח קנדה – שימו לב לכך שבשנת 2018 חלק מהכביש המתפתל בשמורת הטבע הלאומית מוריסי (La Mauricie National Park, השמורה ממוקמת בין מונטריאול לקוויבק סיטי) יהיה סגור בשל שיפוצים. ראו קטע סגור מסומן באדום במפה להלן:

 • איך יודעים מה סגור באיזו שמורה?

  אפריל 7, 2018

  איך יודעים מה סגור (חסימות כבישים בגלל שטפונות, שריפות יער, שיפוצים, שינוי מדיניות כניסה ועוד) באיזו שמורה?
  בודקים כאן: https://www.nps.gov/planyourvisit/alerts.htm – אפשר להזין שם שמורה או שם מדינה
  שימו לב – נראה שהמערכת לא עובדת טוב עבור יוסמיטי עבורה כדאי לבדוק כאן:
  https://www.nps.gov/yose/planyourvisit/conditions.htm
  אפשר גם לגשת למערכת ההתראות של כל שמורה בנפרד – רושמים בגוגל את שם השמורה פלוס nps (קיצור של national park service – רשות הפארקים הלאומיים) ולאחר מכן לוחצים על התראות (alerts, ראו סימון בעיגול וורוד)
  למשל:

 • העמק של יוסמיטי סגור

  אפריל 7, 2018

  שימו לב. העמק של יוסמיטי סגור בשל חשש להצפות
  https://www.nps.gov/yose/index.htm

 • שעון קיץ בארה"ב

  מרץ 10, 2018

  מחר בשעה 11 בבוקר עוברים בקנדה ובארהב (למעט אזורים מסוימים באריזונה) לשעון קיץ. הפרש השעות לפיכך עם ישראל יפחת בשעה.

 • כניסה למוזיאון המטרופולטין בניו יורק

  מרץ 10, 2018

  החל מהיום מחיר הכניסה למוזיאון המטרופולטין בניו יורק כבר אינו מחיר מוצע אלא מחיר חובה. 25 דולר לאדם. מחיר לתושבי ניו יורק ממשיך להיות מחיר מוצע.

 • יער הסקויה מריפוסה יפתח בקיץ

  פברואר 23, 2018

  אחרי שהיה סגור במשך כמה שנים ואחרי שדחו שוב ושוב את מועד פתיחתו יש סוף סוף מועד פתיחה ליער הסקויה מריפוסה שבדרום שמורת יוסמיטי. עדיין יתכן שמועד הפתיחה ידחה שוב אך זו פעם ראשונה שיש מועד של ממש, ולא תאריך בבערך, ולכן סביר להניח שהפעם אכן הפתיחה תהיה כפי שפורסם. אז נכון לפרסומים באתר השמורה היער עתיד להיפתח בשעה 9 בבוקר ב-15 ליוני שנת 2018.
  אפשר לעקוב אחר עדכונים כאן: https://www.nps.gov/yose/planyourvisit/mg.htm. לקראת הפתיחה כדאי יהיה לקרוא על הסדרים התנועה במקום (חניה, תחבורה ציבורית וכדומה) כאן: https://www.nps.gov/yose/planyourvisit/mariposagrove.htm

 • חלונות הזמנה לחניוני מערב קנדה

  ינואר 9, 2018

  שימו לב הנוסעים למערב קנדה והלנים בקרוואן/אוהל. חלונות ההזמנה לחניוני השמורות נפתחו/נפתחים והמקומות אוזלים במהירות רבה. כדי להבטיח מציאת מקום יש לבצע את ההזמנה בשניה שהחלון נפתח (אפשר למצוא באתרי השמורות את שעת הפתיחה. שימו לב שחלק מהשמורות הן 9 שעות אחרי שעון ישראל וחלק 10). כדאי להכיר קודם לכן את האתר וכן לעשות לוג-אין ולפתוח חשבון באתר טרם פתיחת חלון ההזמנה.
  הנה כמה תאריכים לדוגמא:
  שמורת ווטרטון 11.1
  שמורת באנף 10.1
  שמורת גאספר 9.1
  שמורת פסיפיק רים (טופינו) 8.1 – רוב המקומות בחניון לקיץ התמלאו
  הנה לינק לאתר הזמנות מרכזי: https://reservation.pc.gc.ca/ParksCanada

 • כביש 1 סגור

  דצמבר 7, 2017

  שימו לב כל הנוסעים לקליפורניה ולכל המתכננים אליה טיול: שלא תטעו – העובדה שבגוגל מפס אפשר, החל מלפני כמה ימים, לנסוע לכאורה לכל אורכו של כביש 1 היא טעות. כביש 1 (בקטע שבין בין סר לקמבריה) עדיין סגור – החסימה שרלוונטית לקטע שרוב המטיילים נוסעים בו ממוקמת כ-7.5 מייל צפונית לרגד פוינט (כ-20 דקות נסיעה צפונה מסן סימיון). תאריך פתיחה משוער: סוף קיץ או סתיו 2018

 • מקומות לינה בהרי הרוקי הקנדיים

  ינואר 4, 2018

  שימו לב כל הנוסעים הרי הרוקי הקנדיים – גם השנה צפוי קיץ עמוס בשמורות באנף, יוהו וג'אספר ונכון לעכשיו כבר קשה למצוא מקומות לינה לקיץ (זה עדיין אפשרי אבל עוד חודש לדעתי כבר הכל יהיה מלא עד אפס מקום). גם בטופינו (מקום פופלרי לחופי הפסיפיק באי ונקובר) כבר מלא כמעט עד אפס מקום לקיץ. מי שלן בחניוני לילה – שימו לב: חלונות ההזמנה לחניוני השמורות נפתחים בימים הקרובים (והחניונים צפויים להתמלא מהר). ודבר נוסף – שמתי היום לב לכך שהרבה מאוד מלונות בבאנף, לייק לואיז, גאספר (וגם בטופינו) לא מוצגים בבוקינג. קראתי בעבר הרבה התמרמרות של מלונות על בוקינג וכנראה שבקנדה (במקומות הפופולרים) הרבה מלונות עשו מעשה והפסיקו לעבוד עם בוקינג. וזה אומר שאם אתם רואים שאין מקום בבוקינג זה לא אומר שאין מקום באמת. אז איך בכל זאת מוצאים מלון? מציעה להיעזר בספר שלי על מערב קנדה שיש בו שפע הצעות למקומות לינה
  http://www.maslulim-america.com/…/%d7%a7%d7%a0%d7%93%d7%94…/
  או בתוכניות של בנק המסלולים שגם בהם לינקים למלונות רבים
  http://www.maslulim-america.com/…/tr…/region/western-canada

 • חלון הזמנה לחניוני קנדה

  דצמבר 27, 2017

  שימו לב כל הנוסעים לטיול קמפינג (אוהל או קרוואן) בקנדה: גם השנה רשות הטבע והגנים הקנדית הפתיעה והיא פותחת את חלון ההזמנה לחלק מהשמורות בתחילת ינואר (במקום ב-20 לאפריל כפי שזה בדרך כלל). כל מי שנוסע לרוקיס הקנדיים או לטופינו (שמורת פסיפיק רים) חייב להזמין מקום לינה ברגע שחלון ההזמנה נפתח (בעיקר אם מטיילים בקרוואן שכן היצע האתרים לקרוואנים מוגבל) – ולא, הוא ימצא עצמו ללא מקום פנוי בחניוני השמורות. אפשר לעקוב אחר מועד הפתיחה המדויק של חלון ההזמנה באתרי השמורות, למשל: https://www.pc.gc.ca/…/…/ab/jasper/activ/passez-stay/camping

 • השכרה בארה"ב והחזרה בקנדה או ההפך

  דצמבר 21, 2017

  סוגרת כאן פינה בעניין השכרת רכב/קרוואן בארה"ב והחזרה בקנדה או ההפך:
  לגבי קרוואן –
  את המידע הזה קיבלתי מחברת מוטורהום (http://www.bizpower.co.il/tophes/default.asp?c=FIGII): "אי אפשר לקחת קרוואן בקנדה ולהחזיר בארה"ב או ההפך, ואין יוצאים מן הכלל".
  לגבי רכב –
  את המידע הזה קיבלתי מחברת אופרן (http://www.ofran.co.il/894-he/Ofran.aspx): "יש כמה שילובים שניתן לעשות מארה"ב לקנדה או ההפך (שתמיד אינם כוללים את אזור ניו יורק). למשל אם לוקחים רכב בטורנטו או מונטריאול ניתן להחזיר בבוסטון, באפלו, שיקאגו, פילדלפיה, וושינגטון ועוד. יש כמובן דמי החזר (199 דולר קנדי + מס). בחוף המערבי אם לוקחים בוונקובר ניתן להחזיר בסיאטל או פורטלנד תמורת 125 דולר + מס; מקלגרי זה יהיה 199 דולר + מס. השכרה חד כיוונית החייבת להיות בד"כ לפחות כחמישה ימי שכירות ולפעמים יש מגבלה בקבוצות הרכב" (אגב אם אתם שוכרים רכב באופרן דרך האתר השתמשו בקופון הזה וקבלו 5% הנחה – ND017).

  עוד שתי נקודות חשובות:
  1. אם נוסעים לאלסקה כדאי לקחת בחשבון שהשכרת רכב חד כיווניות בעייתיות מאוד, בדרך כלל בלתי אפשרויות ואם כן אז יקרות להחריד – למשל מאנקורג' לג'ונו.
  2. אין בעיה בדרך כלל לעבור עם הקרוואן בין ארה"ב לקנדה אבל ודאו שלא כתוב בפוליסה שהדבר אסור – למשל יש חברות באלסקה שלא מאפשרות העברת הקרוואן ליוקון (קנדה).

 • יער הסקויה מריפוסה

  אוקטובר 28, 2017

  יער הסקויה מריפוסה בשמורת יוסמיטי, שנמצא בשיקום כבר שנה וחצי, היה אמור להיפתח באביב האחרון, אחכ בקיץ האחרון, אחכ בסתיו הנוכחי ועכשיו יש פרסום שהוא יפתח רק באביב הבא. או שלא…
  https://www.nps.gov/yose/planyourvisit/mariposagrove.htm

 • חניון שמורת ארצ'ס נפתח

  אוקטובר 28, 2017

  חניון הלילה היפהפה שבשמורת הארצס עתיד להיפתח בקרוב לאחר שהיה סגור בשנה האחרונה בשל שיפוצים בכביש השמורה. אפשר כבר להזמין מקומות לאביב הבא ובקרוב לקיץ הבא (חלון ההזמנה הוא חצי שנה קדימה):
  https://www.nps.gov/arch/planyourvisit/camping.htm

 • הר אדית קאבל

  ספטמבר 7, 2017

   

  עדכון ששלחה אלישבע שחזרה מהרוקיס בכל הנוגע למגבלות החדשות לעלייה להר אדית קאבל בשמורת גאספר:

  נטע שלום
  אנו עוקבים אחר הדף והפעם תורנו לתרום:
  הגענו להר אדית קאוול-קרחון המלאך בקנדה. מסתבר כי אין יותר אפשרות להגעה ספונטאנית (כנראה עקב מפולת שהיתה באתר, מצמצמים את מספר המבקרים מאד) ויש להירשם במרכז המידע בג'אספר מראש.
  יש 4 זמני כניסה ביום ומי שנרשם מקבל וואוצ'ר עם הזמן שנקבע.
  אנחנו הגענו הבוקר בשעה 8.30 וכבר לא נשארו מקומות אלא לכניסה האחרונה של היום-16.
  גם למחר בבוקר הכל היה כבר מלא, זא שצריך להירשם לפחות יומיים לפני המועד. למזלנו הספקנו מאחר ואנו כאן רק ליום אחד.
  הערה נוספת- מי שמתכנן את המסלול המלא, פחות כדאי להתחיל בשעה 16 מאחר והשמורה נסגרת בשעה 20 והמסלול אורך לפחות 3-4 שעות ועד 5-6, תלוי בקצב ועד היכן עולים.
  הרישום מתבצע בדוכן חיצוני במרכז המידע בגאספר.

 • הורדת מפות מגוגל מפס

  יולי 28, 2017

  חדש בגוגל מפס (: מעכשיו אפשר להוריד מפות של אזורים בהם תשהו ולנווט באמצעותן אופליין (אפשר להוריד את המפות רק בטלפון ולא במחשב. אי אפשר למיטב הבנתי לשמור מסלולי נסיעה). ותודה ליניב שהאיר את תשומת ליבי לכך.

  11 copy